Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 18-06-09, 09:07   #3586
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

bai deja e o scuza extrem de vast folosita .. si ar cam trebui sa ne saturam de ea . frapant a fost ca ala a fugit de frica de la locul accidentului ca il linsau oamenii . ce ne faceam daca mai lua omul 3 beri de curaj inainte sa plece la munca ( stresul muncii de politist ..DA DA :> ) si in loc sa bage coada intre picioare si sa plece, scotea pistolul la oamenii care incercau sa`l opreasca in trafic ? ca sa nu mai zic .. la 3 ore dupa ce a avut loc accidentul el inca avea pistolul la centura . nu mi se pare tocmai normal sa lasi un pistol pe mana unui om beat , care tocmai devine constient ca isi va petrece muuuulta vreme in puscarie , lasand in spate o fetitza care va creste CLAR fara tata . am vazut foarte multe de cand sunt prin presa... da sincer.. ce`a fost aseara lasa cu gura cascata pe oricine .

in schimb am observat un lucru care mi`a placut . nu stiu daca aversiunea fatza de uniforma si abuzurile de care sunt acuzati politistii au fost vinovate , sau pur si simplu s`a format o coeziune intre participantii la trafic cand l`au vazut pe amaratu ala intins pe sosea facut praf .. oamenii au stat efectiv baricadati in jurul masinii si au refuzat sa plece pana nu au vazut alcool testul si pana nu au dat foarte multi declaratii , ca sa fie siguri ca ala o sa infunde puscaria .
__________________
Daca ajungi inaintea mea tine-mi si mie loc la coada te rog ... ca la cum te grabesti .. sigur se da ceva bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 09:36   #3587
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Constanta - Accidente

Si totusi am o presimtire puternica ca v-a scapa de puscarie , uniforma poate o va pierde , dar puscarie .... nush , la ce e in Romania.
Exemplu cel mai clar , acum apox 2 ani a murit bunul nostru prieten si coleg din x team , George GXG pe strada eliberarii , circula regulamentar pe motocicleta pe banda lui cu viteza max 60 km , si in dreptul la brick o femeie cu un papuc face stanga de pe sensul opus sa intre spre brick fara sa o intereseze daca cineva ii va da prioritate , ghinionul a fost ca femeia era asa proasta incat i s-a oprit motorul masinii exact pe banda lui iar el a intrat in dacia papuc , sarind ceva distanta de pe motor fiind aruncat pe bordura , luandu-i viata .
Ghici ce ... dupa 2 ani si ceva femeia e libera , are carnet , ba chiar a 2`a zi dupa accident in care a fost vinovata clar ea circula cu masina , dupa luni de procese intre ambele parti sa aflam ca femeia a mai omorat un om cu cativa ani in urma intr-un accident , si ea totusi si acum e libera si cu carnet .... de ce? pentru ca respectiva este ruda cu cineva inalt de la o institutie a guvernului.
Dupa cum ziceam , din pacate .... R O M A N I A.

P.S. chiar acum am auzit la radio de accidentul cu politistul de care ziceai.
__________________

Liga Moderatorilor

Last edited by YZF-PWR; 18-06-09 at 09:39.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 09:44   #3588
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

problema la accidente e in felul urmator :

dupa ce politia inainteaza actele procuraturii , inainte de a intra procesul pe rol , instanta cere o expertiza autorizata independenta . deci . la cateva luni dupa accident , pe baza celor scrise in procesul verbal de politist vine la fata locului un expert sa constate si sa`si dea cu parerea .
in constanta ( din cate stiu eu ) sunt doar 2 experti . unul are peste 70 de ani , celalalt bate 75 linistit .au niste vile de nu`ti imaginezi . unul are mustang .

that rests my case .

si vreti sa va dau exemplu de expertiza ?

acum 2 ani , fetita calcata pe trecerea de pietoni , moarta la spital , la Castelu .

la " posibilitati de evitare " ce scrie expertul : " ce cauta la ora aceea pe trecerea de pietoni fata ? daca nu era acolo nu o calca masina "

E ! PE BAZA EXPERTIZEI ASTEIA soferul vinovat a scapat .

simplu
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 06:43   #3589
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Constanta - Accidente

inca n-a scapat.....
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 14:27   #3590
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Uite Adi aici articolul despre accident, unde e dat si numele politistului.

http://www.telegrafonline.ro/1245358...cu_masina.html
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 14:30   #3591
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Constanta - Accidente

L-am vz pana la urma ieri la stiri , il si cunosc din vedere , era cam problematic omu la sectia 2 , ca stau in tomis 3 si apartinea de zona. Daca l-a mancat , acum se scarpina in carne vie.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 14:49   #3592
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

din spusele politistilor nu a fost la singura abatere . avusese foarte multe amenzi si mustrari , il sarisera de la promovade de cateva ori din cauza " lipsei de rezultate in activitatea politieneasca " ... sintagma care poate integra multe chestii nu ? )
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 15:03   #3593
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Constanta - Accidente

Nenea cap de cretä v-a scäpa de puscarie, sunt sigur o amendä, un an doi prin tribunale, si la sfârsit o sa iasä cu bazma curatä...
Allooo ?? ati uitat cä träim în România ?
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 15:05   #3594
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

de data aceasta .. sincer sa fiu .. ma indoiesc k o sa scape . au cativa oameni pica pe el
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 15:08   #3595
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by CT18NRG View Post
de data aceasta .. sincer sa fiu .. ma indoiesc k o sa scape . au cativa oameni pica pe el
Sä de-a Domnul sä fie asa cum zici tu ... dar sunt 0.1% sigur ca o sa intre la puscarie ... orasul mic, nu-s mii de Tribunale, ca sä se judece la un tribunal oarecare....asa judecätorul e prietenul lui bunicu...bunicu a fu***o pe ma-sa si uite asa scapa.... nu da cu tigaia... e doar pärerea mea
NONE is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 16:30   #3596
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

e politist . il judeca la curtea martziala la bucuresti . daca`l scot de sub incidentza uniformei ... atunci e nasol . dar ti`am zis . de data aceasta ma indoiesc !
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 22:50   #3597
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Constanta - Accidente

Numai este poltisit, il judeca ca si civil.
ERY is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 00:43   #3598
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default Re: Constanta - Accidente

un motor rosu cu alb si negru intins pe jos la ciresica la trecerea de pietoni...smurd, politie ...stie cineva ceva ??...:-SS
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 01:54   #3599
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: Constanta - Accidente

victima cu escoliatii ( vanatai si julituri ) ... asa mi`a zis mie ambulanta .. deci nu m`am obosit sa ma duc sa vad care`i treaba
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 03:35   #3600
ErViN87

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 34
Default Re: Constanta - Accidente

a iesit un a6 de pe strada secundara si nu a acordat prioritate si poc
problema este ca cel cu a6 nici nu a mai oprit, a fugit de la locul accidentului
ErViN87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -