Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-13, 09:09   #3421
tzunny
Honda Driver

Stage 5
 
tzunny's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 760
Member of:
[Honda]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut baieti!

Imi puteti recomanda o vulcanizare unde as putea sa imi indrept buza la o janta, fara riscul de a sari vopseaua? Stiu ca pe Atelierelor sunt cateva, aveti vreo recomandare?
__________________

2002 - 2008 Peugeot 405, 1989, 1.6
2008 - 2010 Hyundai Pony, 1994, 1.5i
2010 - 20?? Honda CRX Del Sol, 1995, 1.6
tzunny is offline   Reply With Quote
Old 03-05-13, 18:18   #3422
onuu

Stage 5
 
onuu's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 301
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

salut...am nevoie si eu de un bandou de M usa spate stanga pt e36 are cineva?multumesc
onuu is offline   Reply With Quote
Old 08-05-13, 10:44   #3423
ct-13-SHP

Stage 5
 
ct-13-SHP's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 478
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

stie cineva daca la noi in cta se organizeaza vre-un miting pe data de 11 mai impotriva taxei auto ca in bucuresti????
ct-13-SHP is offline   Reply With Quote
Old 08-05-13, 20:38   #3424
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Stie cineva unde imi pot face si eu numere auto personalizate in cta si unde as putea sa imi colez oglinzile cu folie carbon
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 09-05-13, 08:24   #3425
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
Stie cineva unde imi pot face si eu numere auto personalizate in cta si unde as putea sa imi colez oglinzile cu folie carbon
Vezi pe atelierelor, pana in aska, pe dreapta e un magazin de piese auto, pe colt.
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-13, 21:57   #3426
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Mi-am cumparat folie pentru geamuri. Recomandati un service ok ca pret si calitate pentru montaj?
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 01:00   #3427
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
Mi-am cumparat folie pentru geamuri. Recomandati un service ok ca pret si calitate pentru montaj?
pe poporului langa magazinul ''fa o baie cu Mishu'' cand vii de la cimitir spre lapusneanu , e un magazin de chei parca scrie , cobori niste scari.
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 12:22   #3428
TaucheR

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 362
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutare!

Imi puteti recomanda un mecanic/service unde sa pot schimba arcurile la un pret mai rezonabil ? Merci.
TaucheR is offline   Reply With Quote
Old 14-05-13, 17:30   #3429
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut, imi puteti recomanda o scoala sau un instructor bun pentru a putea lua A1? Multumesc
Cristi.megane is offline   Reply With Quote
Old 15-05-13, 20:50   #3430
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut!
Ma numesc Alexandru,am 17 ani,sunt un impatimit al motoarelor si tot ce tine de auto.
Din cauza situatiei financiare proaste pe care o am,m-am decis sa imi caut de munca,iar cum litoralul deja e plin si toata lumea cauta ceva "calificare" sau macar sa mai fi lucrat in acel domeniu,este foarte greu de gasit.Ma adaptez foarte repede la orice,insa mecanica este punctul forte.
Daca are cineva cunostinte care detine un service sau se ocpupa cineva de asa ceva....si are nevoie de ajutori de mecanic sunt dispus sa dau tot din mine pentru un rezultat perfect. Nu ma feresc de munca,nu mi-e frica de mizeria de la motor,am ceva cunostinte despre cum functioneaza un motor si ce componente are el....
Multumesc!
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 10:27   #3431
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by TaucheR View Post
Salutare!

Imi puteti recomanda un mecanic/service unde sa pot schimba arcurile la un pret mai rezonabil ? Merci.
Iti pot da un nr. de tel de la un mecanic bun, are tot ce ii trebuie si te poate ajuta, inclusiv un pret bun.
0723989148 - Razvan
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 15:28   #3432
deniel19

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutari . azi am spalat masina la spalatoria Trident si am patit'o rau de tot. Avand niste urme de scoth l'am rugat pe baiatul de acolo sa dea cu o perie ceva... el...,,lasa sefu' ca am eu ,,meseria'' mea ..... eu cu o cafea in mana... l'am vazut ca el INSISTA pe urmele acelea...dar ce zic...,,lasa mai ca stie el ce face...'' a terminat.... am urcat... si in oras cand m'am dat jos din masina ( dupa ce s'a uscat) .... SURPRIZAAAAA A DAT CU PRESIUNE DE A LUAT LACUL SI VOPSEAU .......... oameni buni imi venea sa ma duc sa dau foc la sandrama cu ei cu tot in ea ......m'am dus la spalatorie toata lumea de acolo radea ceva in felul ..,,s'a intors fraierul '' si i'am explicat celui care incasa banii....el ,, sa vorbim cu seful'' eu ,, poti sa vorbesti si cu SF. Petru ca eu vreau sa'mi reparati masina. Vorbeste el cu sefu' ...vorbesc si eu cu sefu'... eu plin de draci... sefu' calm.... Concluzia... JETUL DE APA NU CURATA SI VOPSEAU(LACUL)... acum a ramas sa ma intalnesc maine cu el..... poate ne'om impaca intr'un fel..... nu stiu.... ce sfaturi imi dati ??? cum sa procedez ???
am postat si la sectiunea spalatori.... dar cred ca merge si aici partea cu sfaturile.... daca sunt offtopic..rog un moderator sa stearga.. . MULTUMESC
deniel19 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 15:41   #3433
Sebylos

Stage 3
 
Sebylos's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 152
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Asta este dun cauza vopselei , lacului si a talentatului care a vopsit masina sau era vopsita acu multi ani ,daca baiatu de la spalatorie o zgaria cu ceva anume atunci era vina lui , dar cand lacu e vai mama lui ce vina are saracu om ?
__________________
Ruuupe !!!
Sebylos is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 15:51   #3434
deniel19

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by Sebylos View Post
Asta este dun cauza vopselei , lacului si a talentatului care a vopsit masina sau era vopsita acu multi ani ,daca baiatu de la spalatorie o zgaria cu ceva anume atunci era vina lui , dar cand lacu e vai mama lui ce vina are saracu om ?
vopseaua este din fabrica....adevarat ca'i din '99 dar de ce s'a luat doar unde a insistat el ???... si...de ce cand a vazut ca se ia nu s'a oprit ??? eu i'am spus sa'i spale urmele alea nu sa o ,,sableze'' ...
deniel19 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 19:28   #3435
TaucheR

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 362
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Multumesc -=X-Team=-82-MDN, am rezolvat intre timp.

Am nevoie de un mecanic BUN pe VW...e o problema mai ciudata. Ma puteti indruma catre cineva?
TaucheR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -