Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-10-07, 11:08   #46
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Violenta la Volan

Violenta la volan... eu prefer sa fiu violent cu cei care ma enerveaza stresandu-i, in sensul ca le tai fata le franez in fata, ii tin in spate cu 20km/h, nu-i las sa ma depaseasca si totul culmineaza cu semaforul care este verde si eu ii opresc ca sa nu poata sa treaca si cand mai sunt doua secunde o tai lasandu-l pe fraier sa mai astepte o tura... in fine sa nu credeti ca fac chestia asta f des, dar daca te claxonez juma de ora sa te dai la o parte de pa banda a doua (in cazul calatoriilor prin tara) si nu te dai e clar ca o sa-ti fac ceva de genul... in oras daca imi tai fata si nu pui macar avaria ca sa-mi arati ca stii ca ai gresit sau ca-ti pare rau... daca ma faci sa franez violent pt ca ai ignorat culoarea rosie a semaforului sau nu ai vazut semnul pe care scrie mare STOP... in fine la volan ma enervez f repede dar in afara de injurat nu prea ma manifest.... asta pana nu ma enervezi prea tare si atunci incep sa ma manifest cum a zis mai sus..
__________________
My signature!
Insanity is offline  
Old 15-10-07, 17:45   #47
tatarman

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 85
Default Re: Violenta la Volan

Unuia ca tine i-am dat-o acum mai multi ani...Aveam dacie p vremea aia,si nu prea tragea saraca la deal,ma bagasem intr-o depasire...si vine istetu cu masina de viteza in curu meu si-ncepe nervos sa dea flesuri...***** ****,unde vrei sa ma dau ca depasesc...Reusesc pana la urma-ca se terminase dealu' -...si-ncepe omu sa-mi calce frana-n fata alea alea...sti tu...Intram in oras... la 2 semafoare cine crezi?omu meu...Ma dau jos la el cu un tovarash...ma vede...blocheaza usa...dar noi io dam frate prin turela mai sa-l scoatem afara prin ea...Nu-i banc! Nici eu nu suport pe aia de stau pe banda 2 aiurea dar nu poti fi nici absurd sa-l bagi acum in pomi sau cine stie p unde...Teribilisme deastea nu suport...DA,la chestii dintr-astea raspund cu violenta,sunt mai degraba tolerant cu aia care fac greseli de circulatie din prostie decat cu cazuri mai sus amintite...Asa ca...vrei sa-mi spui nr tau de inmatriculare? Joke!

Limbajul !!!!
__________________

membru TICO SQUAD romania

Last edited by ERY; 15-10-07 at 19:07.
tatarman is offline  
Old 15-10-07, 20:01   #48
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Violenta la Volan

Insanity sa te uiti bine in oglinda daca vrei sa incerci din astea ... daca are capu mare is e tatar ... iti zic eu ca mai bine o calci sau o lasi cum e .... noi tatari eram luptatori pe vremuri ... acum ne-am mai linistit ... dar tot avem acelashi sange
__________________
aikman is offline  
Old 15-10-07, 20:13   #49
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Violenta la Volan

Eu zic ca nu ar avea probleme....din contra...cu cat e mai mare capu cu atat are omu tinta mai mare......si acum traim intr-o epoca moderna....acum ne impuscam nu ne mai batem...
__________________
ERY is offline  
Old 15-10-07, 20:37   #50
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Violenta la Volan

Quote:
Originally Posted by ERY View Post
Eu zic ca nu ar avea probleme....din contra...cu cat e mai mare capu cu atat are omu tinta mai mare......si acum traim intr-o epoca moderna....acum ne impuscam nu ne mai batem...
capu mare minte multa ... nu cred ca ne prindeti asa repede )) si cu tinta mai greu ... matrix e minciuna
aikman is offline  
Old 15-10-07, 20:37   #51
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Violenta la Volan

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
Insanity sa te uiti bine in oglinda daca vrei sa incerci din astea ... daca are capu mare is e tatar ... iti zic eu ca mai bine o calci sau o lasi cum e .... noi tatari eram luptatori pe vremuri ... acum ne-am mai linistit ... dar tot avem acelashi sange

eu tot nu v`am uitat ! ne-ati cotropit tara !!
LKS is offline  
Old 15-10-07, 20:41   #52
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Violenta la Volan

priveste partea buna ... daca nu eram noi nu mai vedeati voi blugi si sergio tachini )) si nici tipi-tip sau turbo ... noi am fost un pas spre progres... si la intalnirea tico squad era o singura mashina ... asta mai recent ))
aikman is offline  
Old 16-10-07, 10:51   #53
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Violenta la Volan

Iubesc pe oamenii care sunt pe banda a doua si zic ca depasesc... masina pe care o depasesc merge cu 60 si el face depasirea cu 65... dar e ok ala care are 200 din spate trebuie sa te inteleaga, nu esti in stare sa-i dai a 3-a... si ce daca ala si-a crapat discurile in doua cand a franat, e fieresc sa te inteleaga, dar tu te-ai suparat si mai tare si l-ai si batut...pai sa fi vazut tu proces atunci.... il luam pe quick shifter avocat pt cazul de legitima aparare in care eram implicat incercand sa explic de ce l-am impuscat pe ala care a vrut sa-mi sar pe turela ) Doar glumesc, dar pe bune ca in romania depasirile se fac aiurea, te trezesti cu ei in fata pe autostrada, eu am impresia ca nu se uita in oglinzi sau au impresia ca au suficient timp... nu pot sa inteleg cum nu poti sa apreciezi distanta...
Si inca ceva nu ti-as fi facut faze de genul daca as fi vazut ca esti in depasire si nu aveai unde sa te dai la o parte, nu te gandii ca exagerez cu fazele de genul, dar asa cum tu recurgi la violenta eu prefer sa ma exprim in modul asta ca sa simta si partenerul din trafic cam ce simt eu despre el...
Insanity is offline  
Old 19-10-07, 21:38   #54
tatarman

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 85
Default

Eu vb de o perioada cand majoritatea aveau dacii obosite,iar aia care aveau masini "straine" umblau cu farurile aprinse ziua de figuri,sau de CIUMECI(daca ai prins vremurile si expresia asta),si aveau impresia ca totu li se cuvine,inclusiv o sosea europeana...Era atunci si perioada sofatului intr-o rana(rina),cu incheietura pe volan...daca te uitai la el din spate aveai impresia ca sta in dreapta...nu ca nu ar mai exista d-astia si acum...Si acum daca mi-ar face cineva faza asta,chiar daca de ex. nu as vrea sa ma dau de p banda a 2-a...,si sa-l mai am si pe asta mic in masina,iti garantez ca nu ma gandesc nici ca are pistol si nici avocat,ii rup mainile si-l bat cu ele peste picioare...ca sa ma asigur ca a doua oara nu mai conduce decat privirea la televizor... Vorba lu' aikman,inca mai putem fi rai... si n-am capu asa mare... "Sikigem,sikigem,bombon veregem!"-cum zice un vechi proverb turcesc

Scuze ptr limbaj,dar vorbeam despre violenta la volan si vroiam sa fiu cat mai explicit!

Last edited by ERY; 20-10-07 at 11:33.
tatarman is offline  
Old 20-10-07, 17:26   #55
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Violenta la Volan

Si mie imi plac baietii care nu se vad la volan sunt cum zici tu pe scaunul din dreapta sunt chiar haiosi... ma intreb cum draq mai vad prin parbriz... inainte intelegeam ca se luau dupa firele de troleu dar acum le-au scos chiar nu inteleg fenomenul... daca ar purta centura probabil ca le-ar venii chiar pe beregata atunci sa-i vad cum franeaza
PS de ce nu te-ai da de pe banda a 2-a daca e liber pe prima banda?? Chiar nu inteleg... sa am aston martin si tot m-as da daca mi-ar face unu flashuri...
Insanity is offline  
Old 20-10-07, 20:27   #56
tatarman

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 85
Default Re: Violenta la Volan

Am zis si eu asa...la nervi...
tatarman is offline  
Old 20-10-07, 22:34   #57
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Violenta la Volan

Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
Si mie imi plac baietii care nu se vad la volan sunt cum zici tu pe scaunul din dreapta sunt chiar haiosi... ma intreb cum draq mai vad prin parbriz... inainte intelegeam ca se luau dupa firele de troleu dar acum le-au scos chiar nu inteleg fenomenul... daca ar purta centura probabil ca le-ar venii chiar pe beregata atunci sa-i vad cum franeaza
PS de ce nu te-ai da de pe banda a 2-a daca e liber pe prima banda?? Chiar nu inteleg... sa am aston martin si tot m-as da daca mi-ar face unu flashuri...


pai daca sunt femei care nu se vad .. nu-ti plac ? tare tare aia .. cica se luau dupa firele de troleu ... pai pietoni , semafoare cum vedeau ??? eu ma gandeam la un periscop ca la submarin ... dar vad ca ma inshelam amarnic )
aikman is offline  
Old 21-10-07, 06:10   #58
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Violenta la Volan

F tare frate
Insanity is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -