Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-06, 10:59   #1231
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

si cam cat ma costa vama ?
peter is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 13:27   #1232
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by D_M_X
vezi sa nu-ti dai foc la valiza 87 ady daca vrb in continuare asa cu pia
Da? interesant....
Sa se abtina de la comentarii inutile si ma abtin si eu

Numai Bine! Bafta!
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 15:03   #1233
cocosulx

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 24
Cool re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Salut baietzi.Am si eu o intrebare...Cati dintre voi ,astia care mai puneti cate o propozitie pe forum , avetzi carnet?
SI mai ales ca toata chestia asta cu tuning pentru voi este doar un vis din NFS-MW.Nici unu dintre voi nu este un adevarat inpatimit, de fapt toate masinile voastre nu sunt decat dacii si vreo 2-3 alte masini.NU vad nici o masina belea in Constanta,cele "tunate" sunt facute in afara si alea foarte putine si cumparate deagata.Curse nu am vazut si nu am auzit.....Folositi forum-ul ca sa omorati timpul...

Tuningul se face si cu bani putini... o toba o poate face si un sudor priceput cu doar 800 de mii din inox si toate alea,o vopsea se face si cu un tip mai priceput la desen cu un compresor,chituri si fibra de sticla .... va faceti un eleron cu 800 si va pupa si in cu... un om priceput in deastea,,,nu trebuie sa bagatzi 10.000 de $ pentru un tuning la o masina care nu merita.Mesterii nostri autohtoni sant de 1000 de ori mai priceputi decat cei din afara ,dar nu sunt exploatati cum trebuie...

chestia cu presa...nu e vetzi putea combate ... si totusi prin ea traiti si voi


Bafta
cocosulx is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 15:06   #1234
cocosulx

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 24
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Renault 21 turbo.anul 87.dar ...175 de cai
cocosulx is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 15:34   #1235
kalvin77

Stage 5
 
kalvin77's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 209
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Yo coane ... tu ala cu tunningul ieftin...
gaseste meseriashii care lucreaza cum spui tu si eu sunt clinet abonat.
kalvin77 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 16:31   #1236
cocosulx

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 24
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Ce vrei?ce domeniu?....
cocosulx is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 17:37   #1237
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Cool re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cocosulx
Salut baietzi.Am si eu o intrebare...Cati dintre voi ,astia care mai puneti cate o propozitie pe forum , avetzi carnet?
SI mai ales ca toata chestia asta cu tuning pentru voi este doar un vis din NFS-MW.Nici unu dintre voi nu este un adevarat inpatimit, de fapt toate masinile voastre nu sunt decat dacii si vreo 2-3 alte masini.NU vad nici o masina belea in Constanta,cele "tunate" sunt facute in afara si alea foarte putine si cumparate deagata.Curse nu am vazut si nu am auzit.....Folositi forum-ul ca sa omorati timpul...

Tuningul se face si cu bani putini... o toba o poate face si un sudor priceput cu doar 800 de mii din inox si toate alea,o vopsea se face si cu un tip mai priceput la desen cu un compresor,chituri si fibra de sticla .... va faceti un eleron cu 800 si va pupa si in cu... un om priceput in deastea,,,nu trebuie sa bagatzi 10.000 de $ pentru un tuning la o masina care nu merita.Mesterii nostri autohtoni sant de 1000 de ori mai priceputi decat cei din afara ,dar nu sunt exploatati cum trebuie...

chestia cu presa...nu e vetzi putea combate ... si totusi prin ea traiti si voi


Bafta
ba omule tu nu sti ce vorbesti
vrei sa zici ca esti din constanta si nu sti nici o masina tunata misto
X-ray de exemplu
si sunt multe
poate doar pentru tine tuningu e doar un vis inspirat din NFS
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:11   #1238
cocosulx

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 24
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Abea iesiti din era carutei tu vrei masina tunata in Romania la Constanta. Tu esti chior , tu nu vezi ca toate sunt niste stifturi si pe langa astea au adus astia 2-3 masini din afara loate deagata si imi spui tu mie ca sunt.....NU sunt ma, nu poti face un club cu 3 masini.Eu nu stau de mult in Constanta dar nu am vazut mai mult de 4-5 masini asa frumoase care de fapt nici nu erau din CT adevaraul ca am vazut 2 mai belea(cu nr de CT) dar atat. Restu doar dacii amarate care poate au potential dar nu sunt facute cu gust...ca totusi caruta noastra...
Bafta succes in cautare de frumos
cocosulx is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:25   #1239
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Thumbs down re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cocosulx
SI mai ales ca toata chestia asta cu tuning pentru voi este doar un vis din NFS-MW.Nici unu dintre voi nu este un adevarat inpatimit, de fapt toate masinile voastre nu sunt decat dacii
mie mi se pare k tu crezi k masini tunabile sunt doar bolizi din fast&furious gen rx7, evouri, subaru etc. cu atat mai mult cu cat ai o dacie un pic modificata cu care iesi, te plimbi si te distrezi esti impatimit. dak esti din ala care sta toata ziua cu masina pe dyno si storci ultimu cal din ea si o scoti o zi pe an sa nu o strici ala e fanatism deja.

eu de exp nu am carnet k am 16 ani si abia peste un an si 2 luni imi iau carnet si nici atunci nu cred k o sa am masina mea...si nu inteleg de ce asta ar fii motiv sa nu intru pe forum si sa fiu pasionat de masini....
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:42   #1240
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cocosulx
Abea iesiti din era carutei tu vrei masina tunata in Romania la Constanta. Tu esti chior , tu nu vezi ca toate sunt niste stifturi si pe langa astea au adus astia 2-3 masini din afara loate deagata si imi spui tu mie ca sunt.....NU sunt ma, nu poti face un club cu 3 masini.Eu nu stau de mult in Constanta dar nu am vazut mai mult de 4-5 masini asa frumoase care de fapt nici nu erau din CT adevaraul ca am vazut 2 mai belea(cu nr de CT) dar atat. Restu doar dacii amarate care poate au potential dar nu sunt facute cu gust...ca totusi caruta noastra...
Bafta succes in cautare de frumos
nu te supara ne potzi arata si noua ce masina ai ? si poate ne invetzii si pe noi cum se face un tuning din ala ieftin care la prima bordura se sparge )
__________________
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:51   #1241
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cocosulx
Salut baietzi.Am si eu o intrebare...Cati dintre voi ,astia care mai puneti cate o propozitie pe forum , avetzi carnet?
SI mai ales ca toata chestia asta cu tuning pentru voi este doar un vis din NFS-MW.Nici unu dintre voi nu este un adevarat inpatimit, de fapt toate masinile voastre nu sunt decat dacii si vreo 2-3 alte masini.NU vad nici o masina belea in Constanta,cele "tunate" sunt facute in afara si alea foarte putine si cumparate deagata.Curse nu am vazut si nu am auzit.....Folositi forum-ul ca sa omorati timpul...

Tuningul se face si cu bani putini... o toba o poate face si un sudor priceput cu doar 800 de mii din inox si toate alea,o vopsea se face si cu un tip mai priceput la desen cu un compresor,chituri si fibra de sticla .... va faceti un eleron cu 800 si va pupa si in cu... un om priceput in deastea,,,nu trebuie sa bagatzi 10.000 de $ pentru un tuning la o masina care nu merita.Mesterii nostri autohtoni sant de 1000 de ori mai priceputi decat cei din afara ,dar nu sunt exploatati cum trebuie...

chestia cu presa...nu e vetzi putea combate ... si totusi prin ea traiti si voi


Bafta

Tu ce masina ai?
Si cati bani ai bagat in tuning?
Exterior, interior, sound, motor?
La ce concursuri ai participat pana acum, si ce ai castigat?
Poate de-a face cu un guru in materie de masini modoficate si nu stim.
Dar inainte sa arunci cu noroi in altii ar fi frumos sa te prezinti pe tine, masina ta si performantele ei (tuning estetic si performante)

Si stai linistit ca sunt mai mul de 5 masini modificate in Constanta, si nu sunt Dacii. iar unii din ei kiar au castigat concursuri de tuning exterior, sound sau performanta (liniute sau VTM)
CeReS is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:54   #1242
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Apropos, eu sunt unul din cei care au carnet
CeReS is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 18:58   #1243
kalvin77

Stage 5
 
kalvin77's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 209
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cocosulx
Ce vrei?ce domeniu?....
de exemplu: Cam cat ajunge un kit (fusta spate, fusta fata, si praguri ) turnate la bajetii tai ?
kalvin77 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 19:02   #1244
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

si eu am carnet .

kalvin vezi ca alea se numesc SPOILERE NU FUSTE(FARA SUPARARE)
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 07-03-06, 19:05   #1245
kalvin77

Stage 5
 
kalvin77's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 209
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Mreci de corectie TRA .... dar eu ma refeream la taiatul barii de la nervura i jos si inlocuit cu (fusta) ... eu asa stiu ca se numeste .. spoilere sunt alea care se manteaz direct sub bara ... cel mai repede mi-au venit in gand foitele alea de tigare de pe poporului ...
gresesc ?
kalvin77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -