Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-08, 23:40   #3571
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by CT-89-POT View Post
yo aseara am trecut pe acolo cu 190 ...
1. Cu Vw 1.9 TDI ai prins 190 km/h in Mamaia? Imi vine cam greu sa cred ca reusesti asa ceva, insa daca e adevarat,
2. nu ti-e frica sa faci asa ceva, dupa ce s-a intamplat in Mamaia in ultima vreme? In caz ca nu ti-e frica,
3. subscriu la ceea ce ti-au scris LKS si DNS, iar in caz ca ai exagerat in ce priveste viteza atinsa,
4. crezi ca impresionezi pe cineva daca faci asa ceva, sau daca doar o spui aici? Eu cred ca nu, si ca dovada ca nu suntem "extaziati" de performantele tale (sin)ucigase,
5. Te rog sa ne anunti de acum cand ai de gand sa mai iesi in oras, CA SA STIM NOI SA STAM DRACU' ACASA
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 01:01   #3572
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by CT-89-POT View Post
eu sper sa nu mi-l rada k sunt mort fara permis

Mai bine asa ..decat mort ..dar cu permis
LKS is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 10:20   #3573
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Daca tu zici ca esti mort daca ramai fara permis ce naibi cauti tu cu 190 prin mamaia ca un om batut in cap (daca bag mana in foc ma ard, asa ca o bag si-o scot repede sa vedem cand ma ard) daca o tii tot asa te vei arde iti garantez.
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 10:21   #3574
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

mai stiu eu pe unu e aici pe forum care el mergea cu 170 prin fata pe la scoica pe mamaia pe acolo pe unde ies tampiti de taximetristi cand nici nu te gandesti...
nu-i dezvalui numele...
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 10:48   #3575
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Bravo, stimati constanteni! Sunteti eroi, n-am ce zice...numai sa aveti mare grija sa nu deveniti eroi la stiri ca nimanui nu-i face placere sa dea cu R.I.P.-uri pe forum sau langa sicriu...
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 11:11   #3576
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

A venit caravana anti-taxa in oras? daca da, unde anume este? Sunt f interesat sa merg
CT-00-DNS is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 11:50   #3577
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Bravo, stimati constanteni! Sunteti eroi, n-am ce zice...numai sa aveti mare grija sa nu deveniti eroi la stiri ca nimanui nu-i face placere sa dea cu R.I.P.-uri pe forum sau langa sicriu...
se mai elibereaza drumurile si scade populatia de "reisari" care te depasesc frumos pe partea dreapta cand esti oprit la trecerea de pietoni si-ti taie fata elegant prin oras,ca de,"dormi" cu 50 + km la ora..
kirin is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 13:38   #3578
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

CARAVANA ESTE IN FATA TOMIS MALL
ERY is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 13:41   #3579
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

ce loc bun si-au ales idiotii ptr soferi doar nu... =)) nu putea in alta parte... sa avem unde sa ne lasam masinile
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 22:56   #3580
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by kirin View Post
se mai elibereaza drumurile si scade populatia de "reisari" care te depasesc frumos pe partea dreapta cand esti oprit la trecerea de pietoni si-ti taie fata elegant prin oras,ca de,"dormi" cu 50 + km la ora..
Mai stiu eu cateva persoane care au mers cu vitezele astea in locuri necorespunzatoare...cu masini puternice...oameni tineri, cu adrenalina bine intretinuta si cu tupeu grupa mare...oameni carora lucrurile marunte (cum ar fi borduri, copaci, alte masini etc.) nu au voie sa le stea in cale...oameni iubiti sau apreciati macar...in orice caz cunoscuti sau nu.
...oameni care acum nu mai sunt printre noi.
As vrea ca oamenii astia sa deschida ochii inainte sa realizeze ca urmarile gesturilor lor idioate sunt prea grave pentru a fi remediate (daca apuca sa se gandeasca la asa ceva...). Din pacate, n-ai cum sa nu observi ca pe strazi apar din ce in ce mai multi IDIOTI, si aici nu exclud nici pe pietoni, nici pe taximetristi (pe care, apropo, "ii am la inima" alaturi de soferii maxi-taxi si de politistii de la comunitara) si sa nu ii uitam pe angajatii Primariei... oamenii astia (in mare parte) au un ego imens, incomensurabil, inegalabil...
Hai ca o dau in off-topic, ideea ar fi ca nimeni nu le vrea raul in mod direct, insa nu avem cum sa nu constatam ca unii dintre ei chiar primesc ceea ce cauta cu lumanarea...
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 10:10   #3581
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pe un anumit sofer de la primarie (din ala care conduce masini cu nr CCL) inca il mai caut,dupa ce era sa dea peste mine pe trecerea de pietoni,venind cu viteza pe contrasens,m-a evitat la cativa cm,nu a oprit,parca eram jalon.

in leg cu soferii "meseriasi" eu nu ii inteleg pe cei care daca vad ca intersectia din fata e plina,se mai baga si ei ...
aseara,pe tomis ca de obicei era full pana la popular.zic sa nu ma bag ca tzaranul sa ii blochez pe cei care vor sa coboare in port,si raman pe loc.un logan "tunat" ma depaseste pe dreapta,il evita pe unul care venea dinspre port pe contra sens (se poarta) si da sa intre intr-unul cu dacia (care venea dinspre ibis) caruia nu-i mergeau farurile si dadea sa se bage si el in intersectie (parca era un film cu prosti). asta e specia de care vorbea quick mai sus,cei pe care nu-i opreste nimic,care depasesc ca-n nfs prin oras,dar la primul stop opresti in spatele lor,care se grabesc aiurea si nu-si dau seama ca atunci cand castiga cateva secunde pot sa piarda totul... ei sunt cei care intra cu 170 in curbe,cu 200 in sensuri giratorii,cu tirul in casa omului + "n" cazuri de genul

morala : daca esti "meserias" te poti sinucide in "n" feluri,dar nu-i lua si pe altii nevinovati cu tine !

later edit : uitasem de taximetristi,din cauza unuia care mi-a taiat fata si mi-a pus frana brusca am facut si eu un accident minor... deh,pana atunci inca ii mai aveam putin la inima,trebuia sa mentina renumele "turmei"

Last edited by kirin; 17-02-08 at 10:15.
kirin is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 13:16   #3582
dan_m3

Stage 5
 
dan_m3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 744
Wink re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by TheBig_X View Post
mai dane dar unde este m3 ca nu l-am vazut in oras , as vrea sa il vad si eu ca poate facem una il scoate si mecanicul meu pe m3 lui si poate facem o extragere
pai sa tot plimbat asta vara, acuma hiberneaza !!!

Click image for larger version

Name:	DSCF30122.jpg
Views:	50
Size:	132.9 KB
ID:	455657

dan_m3 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 13:31   #3583
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

io unu astept sa dea in mine vre-u copilas d`asta care joaca nfs si apoi iese pe strada ... ca tare imi e ca-mi iau dosar penal pentru ultraj si alte violente

sa vedem cine-i norocosu ... eu zic doamne fereste .. dar daca se mai intampla sa fiu si cu tovarasha sau maica-mea si sa pateasca ceva sa se loveasca .... s-ar putea sa-i fac evacuarea fular

cheers
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 14:13   #3584
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
io unu astept sa dea in mine vre-u copilas d`asta care joaca nfs si apoi iese pe strada ... ca tare imi e ca-mi iau dosar penal pentru ultraj si alte violente

sa vedem cine-i norocosu ... eu zic doamne fereste .. dar daca se mai intampla sa fiu si cu tovarasha sau maica-mea si sa pateasca ceva sa se loveasca .... s-ar putea sa-i fac evacuarea fular

cheers
dadea mai devreme la stiri,un kinder a dat cu masina peste 2 pe strada intre targoviste si chitila (parca).nu a oprit ca se grabea sa ajunga la discoteca. buna scuza,nu ?
kirin is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:46   #3585
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by kirin View Post
pe un anumit sofer de la primarie (din ala care conduce masini cu nr CCL) inca il mai caut...
Nu-l mai cauta ca nu ai cum sa dai de el, masinile nu sunt personale (exemplu: masina CT-00-CCL o conduce acum Georgescu, peste o ora o conduce Ghitulescu, iar Georgescu ia masina CT-999-CCL). Nu vorbesc din auzite, ma intalnesc aproape zilnic cu ei la Primarie si ii aud vorbind: "hai ma ca plec eu cu 53-ul, ia tu 92-ul".

Doar daca stii ziua si ora, mai ai sanse sa dai de el...desi nu merita, legal nu ai ce sa-i faci, doar sa-i platesti cu aceeasi moneda (sau una asemanatoare )

Pe ala cu discoteca....tu chiar nu intelegi cat de important e???
Ca in bancul ala cu farmacia: "Doamna, am pe cineva la pat, nu mai pot sta la coada!..............3 prezervative, va rog!"
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -