Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-12-05, 18:08   #31
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default ANDY_SLC!

corect WUW sau care e useru tau e din 93 si mai bine!So what Sirnenea ca a ta e din 98 ca tot a dacie arata si tot asa va arata orice ai face u la nova!Dacie belea a fost GECu si se stie!(si nu era nova)deci.......!
__________________
Vand GOLF3 1.9TDI Variant relatii 0721.46.26.09 Andy-------------------------------------------------------
Bem alcool nu racoritoare in beci la soare!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline  
Old 15-12-05, 00:07   #32
B_Boy

Stage 4
 
B_Boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
Default

fac si eu un comentariu aci...da sper sa nu imi sara nimeni in cap ...wrc avea motor de 1.6 dc nu ma inshel...si la schimbat cu unu de draq stie k prea stiu mashina...d c nu sar putea si p o nova sa schimbi motoru?sa bagi k prostu bani in ea...chiar dc e dacie...iei un motor de clio sport si il pui ne nova,supernova...ce o fii...mai bagi si niste bani in fibra si draq mai stie ce ***uri...si ajungi sa bagi o groaza de bani intrun chici de mashina...cea ce a facut si baiatu cu WRC-ul...k draq...si opel astra din 93 tot un chici de mashina este...stock...si dupa ce bagi draq stie cate mii de E in ea tot un chici de mashina este...draqlui e din 93...dc nu avea deja rugina inainte de o a aranja...o pashte aparitzia ruginii in urmatorii ani...asa k parerea mea e sa vindetzi amandoi mashinile si sa va luatzi unele noi...si gata )
B_Boy is offline  
Old 15-12-05, 00:25   #33
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

b-boy unu la mana fa si u o masina si dupa aia sa zici ca e 'chici'(te citez) a lu altu. Cred ca esti singuru care zice ca masina lu andrei este 'chici' si cred ca esti un invidios si un mare ......... sa nu zic ce ...dar idiot oricum esti sa faci munca unui om 'chici' Si un Mustang din 67 in viziunea ta tot un 'chici' este ca vrb aia IN VIZIUNEA TA ALBINELE F.T POLEN....
D_M_X is offline  
Old 15-12-05, 00:35   #34
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

corect adi


pai mah b-boy ce masini sunt bune fratele meu pt tuning?ca vad ca daca-s mai vechi sau sunt dacii automat devin \"chici\"-uri,bv frate bv.sunt curios ce porsche tunarit la zender ai?ca obs ca asa...comentezi
__________________
Make a wish
needBrain is offline  
Old 15-12-05, 00:53   #35
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B_Boy\"
fac si eu un comentariu aci...da sper sa nu imi sara nimeni in cap ...wrc avea motor de 1.6 dc nu ma inshel...si la schimbat cu unu de draq stie k prea stiu mashina...d c nu sar putea si p o nova sa schimbi motoru?sa bagi k prostu bani in ea...chiar dc e dacie...iei un motor de clio sport si il pui ne nova,supernova...ce o fii...mai bagi si niste bani in fibra si draq mai stie ce ***uri...si ajungi sa bagi o groaza de bani intrun chici de mashina...cea ce a facut si baiatu cu WRC-ul...k draq...si opel astra din 93 tot un chici de mashina este...stock...si dupa ce bagi draq stie cate mii de E in ea tot un chici de mashina este...draqlui e din 93...dc nu avea deja rugina inainte de o a aranja...o pashte aparitzia ruginii in urmatorii ani...asa k parerea mea e sa vindetzi amandoi mashinile si sa va luatzi unele noi...si gata )
Aplauze va rog !!! HA HA HA ... ma faci sa rad ... habar nu ai ce vorbesti ... si e problema ta sincer ... crezi ca am facut masina aia pe banii tai sau dupa placul tau ??? Nu ... am facut-o cum am vrut eu si am bagat banii mei ... ca tu consideri ca i-am aruncat ... i don't give a fuck referitor la parerea ta ... si a multor altora ... asa ca nu te mai agita degeaba ca esti doar un nimeni din spatele unui monitor pana la proba contrarie !
Macar sa realizezi jumatate din ceea ce am realizat eu ...
Bafta !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 15-12-05, 01:18   #36
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default ANDY_SLC!

corect Andrey ce ai spus si defapt daca stau si ma gandesc dupa cum vb @@@@@@@@@ are o raie de dacie din aia care cade cand pune frana cum am vazut astazi pe unu a pus frana mai brusca de sa proptit in ciment la stop de suspensi ,,sport\" ce avea si masina buna ce era!
Asa ca B-boy sau cum te intitulezi u cu ,,hacordeonu\" iti dau un sfat care ramane legenda dupa parerea mea si a multor in masura cu asa ceva O MASINA VECHE BAGATA IN TUNING VA IESI DE 2ori mai FRUMOASA SI PUTERNICA DECAT 1 NOUA SI EXPLICATIA TEHNICIENILOR:motoru fiind de generatie mai veche si dotari mai putin bune decat alea noi poti face mai multe modificari decat pe una noua care are totul nou si de ultima generatie!(spun ce scrie in catalogu auto 2006) cumpara si documenteazate iti va prinde bine!

----------------------RESPECT for my brothers MR------------------------------
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline  
Old 15-12-05, 01:49   #37
B_Boy

Stage 4
 
B_Boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
Default

da eu nu am zis k nu e misto masina lui andrei...k asa am intzeles k il cheama...da el facea misto de ala cu dacia lui nova GTI...a si precizat GTI...si eu i-am dau un ex de ce se poate face cu bani p o nova gti...cu un motor de 2000 turbo...180 Cp cat are un clio sport...sa il pui p o nova faci senzatzie...pakt k mashina tot rugineste...k na...asa au gandit ashtia dacia...au zis k ii sta mai bine cu rugina...da parerea mea este k decat sa bagi bani intr-o mashina cu rugina cum presupun k si WRC-u avea inainte de a fii vopsit,este o mare prostie...bagi o groaza de bani in ea,k dupa catziva ani sa te oftici k ai rugina p la draq stie ce cheder...si statzi linistit k nu am vreun JAF de dacie...si chiar dc as avea...m-as multumii cu ce as avea...si dc as avea un mertzan...nu as face misto de aia cu dacii...dc omu asta isi permite...si mai zic ink o data...imi place si mie partea mecanik de la WRC...k aspect exterior mai putzin...mi se pare prea impopotzonata...da asta e doar parerea mea
B_Boy is offline  
Old 15-12-05, 03:16   #38
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,078
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default

in sfarsit vad si eu un baiat cu minte nu ca restul care daca au masina straina sunt cei mai jmecheri merci mult b_boy parerea mea e ca astfel de oameni are trebui sa intre pe forum nu acei mari jmecheri care au masina straiana si cand aud de dacie si tot ce se face la o dacie o considera chich sau cum se scrie si adevarul e ca x ray a facut-o mult prea impopotonata dar asta ii place lui asa ca si unu cu dacia daca face ceva de genu lui x ray ar trebui apreciat la fel nu credeti si atasez si o poza ca sa imi ziceti daca si asta tot chich este
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cea_mai_tunata_dacie-by_nig_r_988.jpg
Views:	219
Size:	76.0 KB
ID:	57443  
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline  
Old 15-12-05, 03:24   #39
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,078
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default

si ca sa iti raspund si tie pretene care e faza cu masina din 98
pai zi-mi si mie cu ce e mai speciala o masina din 93 ca tare sunt curios ca cineva mai sus zicea ca nu are nici geamuri electrice nici aer adica e cheala la fel ca si nova mea nu???
si ca sa iti mai zic ceva aratami si mie la ce dacie ii faci segmentare la aproape 500.000 km pt prima oara ???
si nu va mint asa ca lasati-o moarta eu unu nu mi-as da nova pe nici o scarba de masina straina mai veche de 98 pt ca ar insemna ca ma cobor prea mult
p.s. anu viitor sar putea sa vina si la mine cu o masina noua care poate fi un logan 1.6 sau un seat leon depinde totul de mine si cred ca voi alege dacia pt ca vreau sa o tunez si eu si sa vad daca o sa o recunoasteti si porma o sa rad eu de voi cu gura pana la urechii pt ca wrc a reusit dintr-un dulap sa faca o masina frumoasa si stiu sigur ca voi reusi si eu
hai bafta si distractie placuta si tot ce va doriti in noul an
SirNenea is offline  
Old 15-12-05, 06:32   #40
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,429
Member of:
[Opel]
Default

te agiti ca un *** intr-o caldare.astra sedan este din fabrica o masina mult mai reusita si la aspect si la performante decat dacia nova si daca tu zici ca aia este dulap inseamna ca loganul care tre sa iti vina tie este recamier sau combina frigorifica.bafta la tunat din vb si nu din fapte ,la fel ca multi altii.
GABBY_ is offline  
Old 15-12-05, 08:18   #41
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default ANDY_SLC!

Gabby ai zis bine pe asta daca masina lu Andrey este dulap LOGANUUU in p@l@ mea ce drak mai este ca seamana cu o secerisca din aia de pe camp sau cum drak ai zice!Si apropo am zis ca nu are aer si am incheiat discutia cu tine ca nu am prea multe de vb ca nu prea se poate nu te duce mintea deloc asa!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline  
Old 15-12-05, 08:35   #42
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default ANDY_SLC!

B-boy daca masina e veche nu trebuie sa aiba si rugina eu am golfu si are 10ani masina si inainte sa o vopsesc a avut rugina doar la aripa pe dinauntru unde fac toate masinile ca este inevitabil acolo!
Si la faza ca pui motor de 180cp pe dacie vezi sa nu faci dragster din ea ce drak........astea sunt povesti sunt o 1000000 de explicatii logice!in fine nu bat capu aiurea!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline  
Old 15-12-05, 14:36   #43
B_Boy

Stage 4
 
B_Boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
Default

eu am dat un ex. de ce potzi face p o nova sau SN...k nu a facut nimeni pana acum asa ceva...deshi e realizabila chestia cu motoru de clio p SN...baiatu doar a intrebat ce tuning poate face si el p nova gti si voi atzi inceput cu mishtouri...zicetzii si lui ce poate sa fak...sa ii zik cineva care se pricepe cat de cat...da nu mai facetzi mishtouri...k poate suparatzi baiatu,si,il ambitzionatzi si se pune p invatzat si ajunge cine stie ce barosan p la Microsoft si ishi ia draq stie ce ozn...si face el porma mishto de voi cu mashinile voastre :P
B_Boy is offline  
Old 15-12-05, 15:53   #44
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B_Boy\"
eu am dat un ex. de ce potzi face p o nova sau SN...k nu a facut nimeni pana acum asa ceva...deshi e realizabila chestia cu motoru de clio p SN...baiatu doar a intrebat ce tuning poate face si el p nova gti si voi atzi inceput cu mishtouri...zicetzii si lui ce poate sa fak...sa ii zik cineva care se pricepe cat de cat...da nu mai facetzi mishtouri...k poate suparatzi baiatu,si,il ambitzionatzi si se pune p invatzat si ajunge cine stie ce barosan p la Microsoft si ishi ia draq stie ce ozn...si face el porma mishto de voi cu mashinile voastre :P
nu crezi ca ai aberat destul??..fara suparare, dar ar fi cazul sa te opresti Bafta!
mike20 is offline  
Old 15-12-05, 18:43   #45
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

Lasa-tzi ma baiatu sa creada ca poate sa faca avion din buretzi...sau din betze de chibrit...ce suntetzi asha rai...
CT-03-ART is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -