Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-01-09, 22:37   #361
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Roman

Las' ma ca stiu ce e de facut...dar vb. e ca proprietarii nu sunt cu intalniri cu alea alea...eu asta zic...ei sunt cu ei pentru ei...nu ii intereseaza mai mult de atat...sau is masini luate cu tuning din afara si conduse de paraleli in domeniu...daca doream sa ne gasim ne gaseam sigur...dar dak nu ai cu cine nu ai ce cere
morpheusmaster is offline  
Old 06-01-09, 10:15   #362
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Roman

Si aici era la fel la inceput! Dar am insistat...
Ali_ump is offline  
Old 06-01-09, 12:03   #363
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Roman

Man eu acum sunt in Bucuresti...cand am fost mai mic (acu 2 ani si..) cand am inceput...puteam sa ma arunc in fata masinilor lor ca nu ma bagau in seama...cand miam luat carnet a venit imediat a 12a...si chiar nu mai aveam timp de nimic altcva...dupa am plecat...trebuie sa fie un om stabilit acolo care sa vrea...uite mai e 26wrc...dar si el acum e a 12a...si pleaca la toamna...si nu mai ramane nimeni. Cum am zis...maj din cei care sunt siau cumparat deja masina cu tuning pe ea dar nu au nici o treaba cu domeniul...(fara sa jignesc unii sunt tigani). Am vazut o pisik mai oachesa si cand se deschide portiera coboara bulibasa ala mic (fara aluzie ca ar fi baiatul bulibasei...) mai stii ce se intelege dupa)...apai e clar ca omu sia luat asa masina din germania sau de unde sio fi luato el...si nu ma astept sa vada in masina altcva decat aspirator de printese. Pe de cealalta parte sunt si cei care siau facut masina cu mainile lor sau care au dato la tuning dar 90% nu au ei treaba cu intalnirile cu alea alea...sunt oameni la 35 ani peste si au ei altele pe cap...Un exemplu ar ffi un vecin deal meu (nu ii dau numele, nu are relevanta)...omu avea un Corrado negru (probabil multi il stiti)...stiu ca eram in 1-4 cand omu ala isi tuna masina eu pe atunci nici nu stiam cu ce se mananca...dar azi mergeam la scoala si vedeam alt spoiler pe spate...maine mergeeam la scoala vedeam stopurile inegrite...poimaine jante...si stiu ca avea plasme si ceasuri pe stalp km acum 7 ani (pe putin)...ca mai treceam seara pe acolo si ma uitam crucis (nici nu stiam c drq is alea)...pe departe acela e cel mai frumos corado vazut (si cum se auzea :X...si totul la el)....ce ma impresionat cu adevarat si ce ma facut sa vad ca omul ala e pasionat de masini e faptul ca cel putin odata la 2 zile incepand de primavara pana toamna tarziu il vedeam cum spala masina in fata casei...(putini ca el)...oricum...de vreo 2 ani am impresia omu a vandut masina...isi luase un m5 argintiu (model mai vechi)...acum cand am fost acasa am vazut tot un seria 5 (si cred ca e al lui) penultimul model... Mai sunt exemple asemanatoare...cum ar fi fratii Anania...(care au pe departe si fara suparare cele mai competitive masini din Neamt)...ma refer la cele 2 Subaru negre. Dar ei isi vad de ale lor, independenti. Oricum exemplele date sunt destul de elocvente...mai pot continua postul fara grija ca il mai pot adauga pe tipul/domnul...nici nu stiu cum sa ii spun domnul (mai degraba ca este tatal unui prieten dea lui fratemiu ) din favorit care a avut bmw ala cabrio modificat si inainte a mai avut o masina modifficata acum alta...mai e Br. cu golful portocaliu; vectraul albastru si altii care au tuning facut de ei din vremuri strabune. Gata, ma opresc!

Oricum...cum am scris in alta parte...e imbucurator faptul ca avem cluburi la V la N si la S. Suita de cluburi din Piatra Neamt in frunte cu NSL :P, NSL Bacau la Sud si NSL Iasi la Nord...deci pentru eventualii pasionati, cei la inceput de drum intr'o seara de vineri pot alege fara probleme o destinatie mai favorabila. Faci 30 min pan la Bacau sau Piatra...asta ar fi singurul lucru care mai salveaza situatia .

Peace out
morpheusmaster is offline  
Old 13-01-09, 13:05   #364
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Roman

un nou teribilist pe soselele romanului

sa stiti de ce sa va feriti
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine 0107.jpg
Views:	239
Size:	240.7 KB
ID:	753447  

Last edited by 26WRC; 13-01-09 at 13:08.
26WRC is offline  
Old 13-01-09, 13:12   #365
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Roman

membru nou ?
stefan_88 is offline  
Old 13-01-09, 13:19   #366
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
membru nou ?
nu man
AM LUAT PERMISUL!!!!
membru vechi permis nou
26WRC is offline  
Old 13-01-09, 13:22   #367
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
nu man
AM LUAT PERMISUL!!!!
membru vechi permis nou
felicitari! si bn ai venit printre sofeuri)
buddy_lexx is offline  
Old 13-01-09, 15:50   #368
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
nu man
AM LUAT PERMISUL!!!!
membru vechi permis nou
tare faza cu membru nou ) membru vechi permis nou auzi la el...team felicitat inca odata...sa fii lipsit de accidente pe sosea si in afara ei!!!
morpheusmaster is offline  
Old 13-01-09, 17:02   #369
valy_04TRR

Stage 5
 
valy_04TRR's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 833
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Roman

felicitari pt permis WRC!
in sfarsit ai obtinut ce iti doreai de mult timp
sa ai grija de el si spor la condus muuuulti km!

ps: te asteptam pe la piatra
__________________
Opel Vectra 1.8i Schwarz Matt




valy_04TRR is offline  
Old 13-01-09, 17:22   #370
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
nu man
AM LUAT PERMISUL!!!!
membru vechi permis nou
felicitari mosule .... sa-l porti sanatos si sa ramana acolo in portofel sa nu il arati la nimeni
stefan_88 is offline  
Old 13-01-09, 18:24   #371
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Roman

Merci mult baieti!!!!sunt tare bucuros acum ma duc maine sa mi'l iau

la piatra daca nu vinerea asta vinerea viitoare sigur!
merci mult inca odata
asfalt curat!!
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline  
Old 14-01-09, 15:10   #372
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

felicitari domnu' , ai grija cum mergi sa nu ti-l ia inainte sa se usuce cerneala pe el
VaLeX is offline  
Old 14-01-09, 15:30   #373
andrei_400
Dacia Driver

Stage 4
 
andrei_400's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 182
Member of:
[DACIA]
Default Re: Roman

Felicitari pentru permis 26 WRC ne vedem in curand pe strazi
andrei_400 is offline  
Old 18-01-09, 23:50   #374
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by TZG@ View Post
pt cei din roman, stiti unde dau de proprietarul acestei masini?
te duci cu numaru de inmatriculare la un politist care il cunosti . sau il rogi frumos si ii spui motivul
scturoag is offline  
Old 18-01-09, 23:56   #375
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
in centru este o gramada de lume...politia ne va supraveghea non'stop nu putem face nimic interesant....sunt sigur ca parznicii de la kaufland ne vor intelege...am vazut ca uneori noaptea si cei cu tirurile dorm in parcare ...
La kaufland nu au paznici externi . sunt 2 paznici care stau la camerele de supraveghere dar nu zic nimic. am fost eu de multe ori si m-am invartit pe acolo. da e foarte periculos , sunt multe indicatoare in parcare taiate si au ramas tzevi mici ascutite , intr-o seara ma facut 4 masini pana , iar in legatursa cu Plus , nu avem sanse doaerece are si paznic extern si au si porti care inchide noaptea.
scturoag is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -