Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-10-07, 23:46   #76
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Am sa pun si eu turbina pe a mea ... poate reusesc s-o urc la 180 )
Scarto is offline  
Old 17-10-07, 00:06   #77
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
dar cine a zis ca fosta mea dacie nu facea urat... numai ca la mine mergea pana la capat,nu mai conta daca nu se mai auzea nimic in masina, important era ca mergea...
vroiai sa te sinucizi??
buddy_lexx is offline  
Old 17-10-07, 08:29   #78
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
vroiai sa te sinucizi??
nu,dar eram pe aproape
GTRs is offline  
Old 30-10-07, 19:20   #79
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

si niste poze cu masina unui prieten:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00001.JPG
Views:	69
Size:	107.5 KB
ID:	380647   Click image for larger version

Name:	DSC00002.JPG
Views:	89
Size:	133.8 KB
ID:	380648   Click image for larger version

Name:	DSC00003.JPG
Views:	68
Size:	110.6 KB
ID:	380649  

GTRs is offline  
Old 30-10-07, 21:27   #80
shmen_dj
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
shmen_dj's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 158
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Wink Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
si niste poze cu masina unui prieten:
draguta masina...mie imi place
shmen_dj is offline  
Old 31-10-07, 08:13   #81
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

nu stiu de ce, dar spoilere din astea ''agresive'' pe un motor de 54 cp nu reusesc sa-mi dea decat o senzatie de neajutorare si complexare, ceva de genul:ce, eu nu pot? macar asta e la limita, dar nu m-ar mira sa o vad intr-o zi cu o priza uriasa in capota
johnson is offline  
Old 31-10-07, 12:06   #82
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
nu stiu de ce, dar spoilere din astea ''agresive'' pe un motor de 54 cp nu reusesc sa-mi dea decat o senzatie de neajutorare si complexare, ceva de genul:ce, eu nu pot? macar asta e la limita, dar nu m-ar mira sa o vad intr-o zi cu o priza uriasa in capota
se prea poate,dar omul si-a luat spoilerele pentru o calibra,dar nu erau potrivite(asta e masina de servici ca nu sta tocmai in oras si mai are si drumuri care tre sa le faca cu dacia) si neavand ce face cu ele le-a pus pe dacie
GTRs is offline  
Old 31-10-07, 12:39   #83
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Si tu ai crezut nu? Kitul asta l-am vazut pe prea multe Dacii ca sa tina vrajeala, noroc ca nu au ajuns pe Calibra. Cred ca nu mai intru pe topicul asta niciodata, risc sa ma enervez inutil, vad ca lupt cu morile de vant de multe ori si mai grav e ca sunt singurul se pare
johnson is offline  
Old 31-10-07, 19:05   #84
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Si tu ai crezut nu? Kitul asta l-am vazut pe prea multe Dacii ca sa tina vrajeala, noroc ca nu au ajuns pe Calibra. Cred ca nu mai intru pe topicul asta niciodata, risc sa ma enervez inutil, vad ca lupt cu morile de vant de multe ori si mai grav e ca sunt singurul se pare
mai omul care are calibra nu prea le are cu tuningul,cand si-a luat calibra nu si-a luat-o de tunat si-a luat-o sa aiba masina sa-si faca treaba cu ea...
GTRs is offline  
Old 01-11-07, 15:18   #85
Nartik

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 257
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Si daca e asa cu zici tu cum de s-au potrivit perfect la masina?
Nartik is offline  
Old 01-11-07, 15:58   #86
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by Nartik View Post
Si daca e asa cu zici tu cum de s-au potrivit perfect la masina?
pai barele erau de dacie,dar cand le-a luat nu a stiut...
GTRs is offline  
Old 02-11-07, 06:38   #87
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
pai barele erau de dacie,dar cand le-a luat nu a stiut...
hai mai ...cum sa iei asa ceva pt calibra ??? ))) nici in cel mai frumos vis nu se potrivesc
Khristy is offline  
Old 02-11-07, 23:58   #88
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

poate e noul model de dacie... dacia calibra ))
buddy_lexx is offline  
Old 04-11-07, 20:53   #89
ByAlin
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 420
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Honda]
Thumbs up Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Si tu ai crezut nu? Kitul asta l-am vazut pe prea multe Dacii ca sa tina vrajeala, noroc ca nu au ajuns pe Calibra. Cred ca nu mai intru pe topicul asta niciodata, risc sa ma enervez inutil, vad ca lupt cu morile de vant de multe ori si mai grav e ca sunt singurul se pare
stai calm ca ai sa te inbolnavesti daca te stresezi din asemenea motive
iar barele sunt100% de dacia,am avut eu pe dacie acum 4 ani
ByAlin is offline  
Old 07-11-07, 11:59   #90
eleeron

Stage 5
 
eleeron's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 319
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Da asa e spoilarele alea sunt de dacie 100% nu ai cum sa nu le diferentezi pentru ca de astea am vazut si la daciile din craiova.Am si eu o intrebare cum as putea sa realizez o imbinare de culoare??? Sa incep din fata si cum ma duc spre spate sa inchid culoarea treptat.... Cum as putea face asta ?
Ma poate ajuta cineva? Macar niste sfaturi
eleeron is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -