Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-09-07, 01:10   #61
shmen_dj
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
shmen_dj's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 158
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Wink Re: cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by JubliX View Post
nu serios....cum deschizi usha?
poi nu ai vazut aseara...deschide shoferul...asta daca vrea...
shmen_dj is offline  
Old 18-09-07, 23:09   #62
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

wa zii adevaru odat...

deci in primul rand...se numesc portiere..... si ele se deschid prin comanda vocala ...bineinteles k e vba despre un cod de acces..dar cred ca functioneaza treaba cu "sesam deschide`te" =)))
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 24-09-07, 22:04   #63
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by shmen_dj View Post
cea din '79 cu noi mici modificari....

a iesit chiar bine
FLAME is offline  
Old 04-10-07, 20:48   #64
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default

Pana acum am fost bucuros ca am scapat de dacie,dar cred ca-mi mai iau una pe post de cobai...apropo de viteze maxime,cred ca cel mai bine ar fi sa pun niste poze,nu?

asta era de la un passat 19 tdi(toate cu rosu)si 4 motion
{scuze pt calitate telu era dedemult}
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	105037945.jpeg
Views:	63
Size:	13.9 KB
ID:	360244  
Attached Images
  

Last edited by Ali_ump; 07-10-07 at 16:13.
GTRs is offline  
Old 08-10-07, 23:02   #65
shmen_dj
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
shmen_dj's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 158
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Question Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
Pana acum am fost bucuros ca am scapat de dacie,dar cred ca-mi mai iau una pe post de cobai...apropo de viteze maxime,cred ca cel mai bine ar fi sa pun niste poze,nu?

asta era de la un passat 19 tdi(toate cu rosu)si 4 motion
{scuze pt calitate telu era dedemult}
ceasurile de la dacie sunt de la GTR....
shmen_dj is offline  
Old 09-10-07, 15:13   #66
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by shmen_dj View Post
ceasurile de la dacie sunt de la GTR....
da am mai si filmat dar alea nu stiu daca le arat la cineva pe net...alea numai in particular
GTRs is offline  
Old 09-10-07, 18:48   #67
darkside

Stock
 
darkside's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Default

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
Pana acum am fost bucuros ca am scapat de dacie,dar cred ca-mi mai iau una pe post de cobai...apropo de viteze maxime,cred ca cel mai bine ar fi sa pun niste poze,nu?

asta era de la un passat 19 tdi(toate cu rosu)si 4 motion
{scuze pt calitate telu era dedemult}
ori ai pus bord d dacie pe passat, ori era panta de 50%...scz frate dar 155 cu dacie in 4 trepte....mai bine ma uit la StarWars

+ ca am shi yo un lighean din 88 cu 5 trepte shi cu set motor de 4 luni de abia prind 140...

Last edited by Ali_ump; 09-10-07 at 18:59.
darkside is offline  
Old 09-10-07, 20:23   #68
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by darkside View Post
ori ai pus bord d dacie pe passat, ori era panta de 50%...scz frate dar 155 cu dacie in 4 trepte....mai bine ma uit la StarWars

+ ca am shi yo un lighean din 88 cu 5 trepte shi cu set motor de 4 luni de abia prind 140...
imi pare rau ca am vandut-o ca daca nu oricand faceam o demonstratie
GTRs is offline  
Old 10-10-07, 09:46   #69
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

variantele fabricate pt Ungaria aveau cutie de viteze cu rapoartele lungi si e posibil sa aiba performantele astea, am mers cu mai multe Dacii capabile de astfel de ''recorduri''
johnson is offline  
Old 10-10-07, 15:13   #70
darkside

Stock
 
darkside's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Wink Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by GTRs View Post
imi pare rau ca am vandut-o ca daca nu oricand faceam o demonstratie
Nu vreau sa ma iau de tine dar 100% itzi indica gresit vitezometru'.....gandeshte-te k nu ai cum, NU ai cum sa prinzi 155km/h cu dacia aia la drum drept...ori ai pus kerosen in benzina
darkside is offline  
Old 10-10-07, 15:15   #71
darkside

Stock
 
darkside's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
variantele fabricate pt Ungaria aveau cutie de viteze cu rapoartele lungi si e posibil sa aiba performantele astea, am mers cu mai multe Dacii capabile de astfel de ''recorduri''
Poi shi cazanu' meu e din '88 pt Ungaria....Shi i-am skimbat setu' motor..de 4 luni shi e de uzina...+alte tampenii pe la motorshi la cutie,k e in 5 trepte shi trebuie sa trag tare tare de ea sa prinda 140...
darkside is offline  
Old 10-10-07, 15:15   #72
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by darkside View Post
Nu vreau sa ma iau de tine dar 100% itzi indica gresit vitezometru'.....gandeshte-te k nu ai cum, NU ai cum sa prinzi 155km/h cu dacia aia la drum drept...ori ai pus kerosen in benzina
ma am mai zis daca nu o vindeam iti aratam ce poate face...dar daca am vandut-o
GTRs is offline  
Old 16-10-07, 12:42   #73
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Eu unu am o dacie din '98 ... cu motor de 1.600 si de pe la 140 deja face ca avioanele la decolare ... deci ... nu prea cred nici eu
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline  
Old 16-10-07, 21:16   #74
shmen_dj
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
shmen_dj's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 158
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Cool Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Eu unu am o dacie din '98 ... cu motor de 1.600 si de pe la 140 deja face ca avioanele la decolare ... deci ... nu prea cred nici eu
man drept sa itzi spun a mea e din 79' shi a prins frate-miu cu ea 150 Km/h shi fara vrajeala...bine adevarul este k incepe sa nu mai aiba stabilitate deloc.......imi pare rau k nu am avut cu ce sa ii fac o poza...
shmen_dj is offline  
Old 16-10-07, 22:33   #75
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: Cine are dacii , trabanturi , si alte chestii din astea sa posteze aici

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Eu unu am o dacie din '98 ... cu motor de 1.600 si de pe la 140 deja face ca avioanele la decolare ... deci ... nu prea cred nici eu
dar cine a zis ca fosta mea dacie nu facea urat... numai ca la mine mergea pana la capat,nu mai conta daca nu se mai auzea nimic in masina, important era ca mergea...
GTRs is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -