Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-07, 00:16   #391
Yuri Prime

Stage 3
 
Yuri Prime's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 125
Default Re: Top speed cu masina personala

da am mers singur in masina....a mea e 1.2 12 v 70 de cai
Yuri Prime is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 00:18   #392
Yuri Prime

Stage 3
 
Yuri Prime's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 125
Default Re: Top speed cu masina personala

si ce ai vrut tu sa zici .....cu o ibiza sa ajungi la 190.....am ajuns io cu 1.2....stai sa vezi ibiza cu motoare mai mari....de 2.0.....ce fug....200 lejer......
Yuri Prime is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 00:45   #393
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by Yuri Prime View Post
crezi ce vrei da io am mers si stiu mai bine....
Sa fii sanatos Eu dupa ce am mers cum mai sus spune WRC...si am vazut ulterior niste chestii (www.4lol.ru pentru inconstienti si teribilisti)...si vestile tot mai dese k nuj care si nuj care au murit...ma fac sa ma gandesc de 5x inainte de a calca pedala pentru a stabili un nou record cu masina...am ajuns la parerea k nu se merita...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 00:49   #394
Yuri Prime

Stage 3
 
Yuri Prime's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 125
Default Re: Top speed cu masina personala

viteza nu e buna.....stiu si io....ca am avut prieteni cu accidente serioase.....nu stiu daca ai vazut accidentul din bucuresti cu o solenza da a intrat intr un stalp.....acum cateva zile....era un prieten .......io sunt constient la volan....aia cu 180 si ceva am fost pe autostrada......io merg regulametar in general
Yuri Prime is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 00:51   #395
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

si eu ...cum spun la prieteni...merg eu ca nebunu la limita legalului cu viteza...da respect codul rutier (90% din timp...10% cand o calc k sa am ce povesti la prieteni cum era sa mor ) glumesc)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 01:27   #396
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Top speed cu masina personala

bai frate... poate nu se merita... na.. k sa nu fiu off-topic.. personal best... Renault Megane 1.9 dTi 175 km/h... na.. o sa rada lumea k e putin.. dar are 338 de mii de km(si da este luata noua din ro!!)(asta mai intreaba lumea la service)... eu zic ca daca vrei cu adevarat sa vezi ce poate... do it.. dar... fie in germania pe autostrazi fara limite(in bavaria in general)... sau singur in masina ...
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 01:34   #397
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

Masina mea...cu 4 oameni in masina duce 160 fara probleme (acusoru mai urca incetisor dar sigur (cat...nu stiu...probabil k la 165 se opreste )...si eram in linie dreapta dinspre roman spre iasi, OSMS event ) ....singur daca is...la 140 pe drumurile noastre strang din buci k devine saltareata cu toate astea nu cred k am sa mai ating "performantele" acestea pentru ca...mam convins de distanta de franare (care daca o calculezi la 140km/h te sperii, te ingrozesti)...si n vreau sa trec pe lista mortilor (prea multi in ultimul timp...app..RIP MICUTZU)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 08:16   #398
ClauDiuFuLL

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 36
Default Re: Top speed cu masina personala

Si eu am mers cu VW Passat 1.9 TDI cu 4 persoane + cateva bagaje si am ajuns la 205 km/k Bafta
ClauDiuFuLL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 15:49   #399
ByAlin
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 420
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Honda]
Cool Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by Yuri Prime View Post
viteza nu e buna.....stiu si io....ca am avut prieteni cu accidente serioase.....nu stiu daca ai vazut accidentul din bucuresti cu o solenza da a intrat intr un stalp.....acum cateva zile....era un prieten .......io sunt constient la volan....aia cu 180 si ceva am fost pe autostrada......io merg regulametar in general
asta asa e ,dar nu numa viteza mai e :trecutul pe rosu ,neacordarea prioritati si cea mai grava ; BAUT(BAUTA) la"volan" la asta din urma ar trebui anulat permisu ,findca orisicum mai face si una din abaterile de mai sus
eu cel putin incerc sa respect legea cit este posibil(deaceea nici nu prea am asa mari recorduri)
ByAlin is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 17:38   #400
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed cu masina personala

Polo 9N 1,4TDI, 160 cu inca 4 persoane in masina si a mers masina 180 cu aprox 150kg+shofer...chestia e urmatoarea, 180 a mers pe autostrada, iar eu am fost pe e60...noaptea...camioane...pisici...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 19:26   #401
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
iar eu am fost pe e60...noaptea...camioane...pisici...
) ai fost super tare la faza cu camioane...pisici )))) =))) deci esti mai tare , nu??? Intrebare retorica: ce e mai periculos oare? o psiica noaptea la 180 sau un camion )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 20:11   #402
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Top speed cu masina personala

mesaj pt "Yuri Prime" daca a ceva de zis..... zi intr'un sinnur commet nu incurca lucrurile asa dejaba cu 10 de mii de comm k sa spui o fraza....
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 22:07   #403
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed cu masina personala

morpheus..faza cu pisicii era la figurat... in fine, cu camionul era sa o patesc...dupa care am oprit, am fumat o tigara, ne-am urcat iar in masina, mi-am pus diazepanele auditive>>>richard clayderman, si m-am intors cu 60 la ora in localitate si medie de 80 in afara...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 30-09-07, 23:21   #404
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

da, i know the feeling si eu cu masinuta mea am trecut cu 120 printre 2 tiruri si am simtit turbulente massive ) dupa kre am mers cu 80 max ee long story dar ideea e asta...nu se merita sa te risti pe sosele cu astfel de viteze...in ultimul timp cand intru pe 4t zilnic vad un deces in comunitate...is satul...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-10-07, 00:27   #405
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Top speed cu masina personala

tot citesc posturile astea facute d voi..cum unu zice k o mers cu 170 altu cu 200.. intrebare: la ce va trebuie voua viteza??...faci 18 ani..dai pt carnet..si te gandesti u...k trebuie sa mergi cu o viteza cat mai mare k sa`ti impresionezi prietenii...pt ce?sa ajungi intre 4 scanduri (sau 6 ..:P ) ...si sa lasi in urma o familie indurerata pt o prostie?
Parerea mea e ca Mai bine ajungi mai tarziu ..decat deloc!!!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -