Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-07, 19:33   #46
Cristi34

Stage 1
 
Cristi34's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Member of:
[VW]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Nu e nicio suparare, e si normal ca gusturile sa nu se discute.Pentru mine masina este ca si un copil ,daca e al meu e cel mai bun .LEO P daca gasesti jante din alea pe undeva anunta-ma si pe mine caci as vrea si eu o pereche.Johnson tu nu poti sa aduci jante din alea?
Cristi34 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 19:51   #47
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by dangti16v View Post
fratilor eu chiar nu am nimic cu japonezele...chiar sunt frumoase
dar am eu o placere sa-l pe alin ca stiu ca se oftica
Ah placerea asta a ta....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 19:52   #48
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by Cristi34 View Post
Nu e nicio suparare, e si normal ca gusturile sa nu se discute.Pentru mine masina este ca si un copil ,daca e al meu e cel mai bun .LEO P daca gasesti jante din alea pe undeva anunta-ma si pe mine caci as vrea si eu o pereche.Johnson tu nu poti sa aduci jante din alea?
Pai asta cam asa-i sa stii ...si al fiecare e asa daca stam sa ne gandim bine...
P.S. Cristi34 ...pune niste poze aici sa vedem si noi "copilu"...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 23:53   #49
Cristi34

Stage 1
 
Cristi34's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Member of:
[VW]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Cu prima ocazie cand am timp ii voi face cateva poze si am sa le pun. Momentan nu are nici o modificare majora ( doar folia pusa recent) insa in curand va suferi unele mici modificari (jante noi, faruri noi, stopuri noi, un sistem audio si video + monitoare in tetiera).
Cristi34 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 06:23   #50
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by Cristi34 View Post
Cu prima ocazie cand am timp ii voi face cateva poze si am sa le pun. Momentan nu are nici o modificare majora ( doar folia pusa recent) insa in curand va suferi unele mici modificari (jante noi, faruri noi, stopuri noi, un sistem audio si video + monitoare in tetiera).
Pai vrem sa urmarim si noi ...dezvoltarea acestui proiect...mult succes la modificari!
Si o sugestie la faruri...daca le cumperi sa fie angel eyes...io zic ca ar arata super cu noile faruri!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 08:41   #51
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

salut tinerimea.era si timpul sa apareti.eu la 45 tot intorc privirea dupa modificaturi.masina mea,nu are sens sa o mai postez.o stiti toti.e fordul focus de scoala cu airbrush.cui ii place,si vrea asemenea picturi,orce model,e asteptat pe tel de pe luneta din spate a fordului.si apropos!de ce sunt cam singur in oras cu stiker 4 tuning pe luneta?nu aveti curaj?si inca ceva.mai am o toyota din 78 in garaj.restaurare,si tuning.dar fiind instructor,stau cam rau cu timpul.mai mult curaj copii.daca va pot ajuta cu ceva, paulinstr@yahoo.com da cu rabdare,ca la 45 de ani,,,cam mai greut cu calculatorul!!!
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 15:18   #52
dangti16v
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
dangti16v's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 506
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

F frumos intradevar pasiunea nu cunoaste limite!!!
dangti16v is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 21:00   #53
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by inceparetul View Post
salut tinerimea.era si timpul sa apareti.eu la 45 tot intorc privirea dupa modificaturi.masina mea,nu are sens sa o mai postez.o stiti toti.e fordul focus de scoala cu airbrush.cui ii place,si vrea asemenea picturi,orce model,e asteptat pe tel de pe luneta din spate a fordului.si apropos!de ce sunt cam singur in oras cu stiker 4 tuning pe luneta?nu aveti curaj?si inca ceva.mai am o toyota din 78 in garaj.restaurare,si tuning.dar fiind instructor,stau cam rau cu timpul.mai mult curaj copii.daca va pot ajuta cu ceva, paulinstr@yahoo.com da cu rabdare,ca la 45 de ani,,,cam mai greut cu calculatorul!!!
Airbrush-urile le faceti dumeavoastra? de fapt o sa trec io odata pe la garaj pe acolo....Cat despre problema stikerelor o sa le avem si noi puse cat de curand...shi vreau sa vad neaparat japoneza aia care e la restaurare....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 08:10   #54
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

pentru toata lumea,sunt simplu,paul.nu imi place sa mi se vorbeasca la persoana a doua.chiar si elevii mei,la 19 ani imi spun tot paul.mersi.despre airbrush,le fac eu si cu un prieten de al meu,care are un talent deosebit la pictat.instalatia am importat-o din state,pe cei interesati ii sfatui sa nu cumpere ce se gaseste pe la noi.dau banii degeaba.despre stiker,eu l-am primit de la 4 tuning.sunt unul din primii abonati,si l-am primit cadou.dar e mai simplu ca un baiat mai expert in calculatoare sa-l copie pe al meu,si este o firma in piatra care il poate multiplica.japoneza,saraca,acum e demontata ca la discovery,si e mai mult rugina decat tabla.dar oricine care vrea sa treaca pe la garajul meu,e binevenit.chiar am o propunere.eu nu am suficient timp sa lucrez acolu.o fac rar,in timpul liber ca pasiune.dar pentru cei pasionati,putem discuta,si in anumite conditii,pot veni sa lucreze la masini la mine.au tot ce le trebuie.alin,cand ai timp,ma cauti pe mail,si discutam mai multe.
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 09:00   #55
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by inceparetul View Post
pentru toata lumea,sunt simplu,paul.nu imi place sa mi se vorbeasca la persoana a doua.chiar si elevii mei,la 19 ani imi spun tot paul.mersi.despre airbrush,le fac eu si cu un prieten de al meu,care are un talent deosebit la pictat.instalatia am importat-o din state,pe cei interesati ii sfatui sa nu cumpere ce se gaseste pe la noi.dau banii degeaba.despre stiker,eu l-am primit de la 4 tuning.sunt unul din primii abonati,si l-am primit cadou.dar e mai simplu ca un baiat mai expert in calculatoare sa-l copie pe al meu,si este o firma in piatra care il poate multiplica.japoneza,saraca,acum e demontata ca la discovery,si e mai mult rugina decat tabla.dar oricine care vrea sa treaca pe la garajul meu,e binevenit.chiar am o propunere.eu nu am suficient timp sa lucrez acolu.o fac rar,in timpul liber ca pasiune.dar pentru cei pasionati,putem discuta,si in anumite conditii,pot veni sa lucreze la masini la mine.au tot ce le trebuie.alin,cand ai timp,ma cauti pe mail,si discutam mai multe.
am inteles paul....am adresa de messenger si o sa mai stam de vb ...io as veni cu mare placere la reconditionarea masinii insa nu prea am timp ca mai si lucrez ...si cu facultatea ...cam mult timp ocupa...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:42   #56
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Wink Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

tare bine mai e cand e cald afara si ai timp de lucru la masina.. pff...
eu sunt toata ziua la servici... seara e deja tarziu si frig.. si oboseala.. nu prea mai ai kef de munca asa de tare.. mai ales dak mai stai si in noroi si vant..
dar na.. pasiunea.. ne impinge la extrem...
abia astept caldura
si sunt si eu interesat de airbrush... si vopsea.. deci ..alin..cand ai timp.. imi spui si mie ce vb cu paul.. sa imi dai si mie niste detalii..poate colaboram la babutza mea germana
va salut....
cu respect..slip din iasi
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:51   #57
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

Quote:
Originally Posted by slip View Post
tare bine mai e cand e cald afara si ai timp de lucru la masina.. pff...
eu sunt toata ziua la servici... seara e deja tarziu si frig.. si oboseala.. nu prea mai ai kef de munca asa de tare.. mai ales dak mai stai si in noroi si vant..
dar na.. pasiunea.. ne impinge la extrem...
abia astept caldura
si sunt si eu interesat de airbrush... si vopsea.. deci ..alin..cand ai timp.. imi spui si mie ce vb cu paul.. sa imi dai si mie niste detalii..poate colaboram la babutza mea germana
va salut....
cu respect..slip din iasi
slip,sunt Paul.te ajut cand vrei cu mazgalitul masinii.dar tu esti salvarea noastra din iasi!fii cu ochii pe cei de la rompolimer,ca tre sa deschida in iasi sucursala.ei au tot ce vrei in materie de fibra.
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:07   #58
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

baietii,eu va las.ma duc la munca la garj.vorba lui slim,daca a lui e babuta,a mea e stabunica japoneza.la mine e mai nasol cu lipsa pieselor.si cand le gasesc,apare eterna problema!money!!inghite vechitura cat asi da pe una noua.da na,e ca si cu timbrele!da cu alea nu prea te murdaresti de sa-si puna nevasta mainile in cap cand ajungi acasa)))
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 14:11   #59
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

P.S. Am uitat!cine are nevasta,ca vechituri se gasesc.oricum va dau un sfat.investiti mai degraba in masini,de pe ele mai scoateti ceva inapoi.da de pe nevasta,,,,,NEVER!
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 15:15   #60
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: -=Masini din Piatra Neamt=-

mersi frumos paul sper sa pastram o legatura cat de cat stransa in ceea ce priveste masinutza (nu pe plan sentimental )
deci..ne auzim in curand dak mai ai timp.. si intri pe forum.. baga un PM cu un id de mess..ceva sa discutam si mai detaliat.. ms de informatii...cat despre rompolimer.. nu stiu ce sa zic.. o sa ma interesez cat pot..
dar nu prea am inteles eu ce ai vrut sa spui cu.. "te ajut cand vrei cu mazgalitul masinii.dar tu esti salvarea noastra din iasi!fii cu ochii pe cei de la rompolimer,ca tre sa deschida in iasi sucursala.ei au tot ce vrei in materie de fibra."
oricum ..discutam si .. poate iese ceva frumos.. eu sunt dispus sa ajut ..dar in functie de posibilitati..
te salut.. numai bine si spor la treaba...
bafta
slip is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -