Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-11, 14:31   #4846
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Pieton ca am picat sala
Pai chiar daca luai tot pieton ajungeai acasa.Deci sa nu regreti=)))
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 18:04   #4847
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Da da' eram pieton cu juma' de norma pana a doua zi cand aveam traseul)
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 19:53   #4848
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Totusi ma roade sa intreb desi poate se considera dublu post:
Numai in Piatra Neamt se intampla sa se astepte alte cateva saptamani dupa data in care depui dosarul?
Prima data l-am depus pe 6 si m-a programat joi pe 28, acum trebuie sa mai astept alte 2 saptamani deci alte 14 zile pana sa pot depune dosarul, tot asa ma programeaza cu 20 si ceva de zile dupa depunerea dosarului?
E mult timp, stiu ca trebuia sa invat da' m-a prins pe nepusa masa o plecare a cuiva si nu prea am putut sa stau pe acasa.
Totusi nu stiti alte orase unde se poate da mai repede ca stiti si voi cum e senzatia de nevoie de permis. Termin masina saptamana viitoare si mai stau sa ma uit la ea 4 saptamani
__________________
23UNU'. 23ALTU'
Pentru alte optiuni apasati tasta 2
Ford Fiesta mk6 1.4 16v 80hP 2003 https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...6-1-4-16v.html
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 23:16   #4849
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

probabil sunt foarte multi care dau pentru permis...si de aceea dureaza asa mult.. sa nu uitam ca mai vin si ragatzi in perioada asta care dau sa plece repede la munca
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 07:54   #4850
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Pai si astia nu trebuie sa astepte tot 5 saptamani sa faca cursurile? Ca e obligatorie durata minima de 5 saptamani. Avand in vedere ca se cam intorc in vacanta prin august,nu prea vad sa prinda septembrie in examen.
Totusi faptul asta cu asteptatul 3 saptamani se intampla de prin mai cand stiu un coleg ca a dat si la fel a asteptat.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 17:49   #4851
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Pai si astia nu trebuie sa astepte tot 5 saptamani sa faca cursurile? Ca e obligatorie durata minima de 5 saptamani. Avand in vedere ca se cam intorc in vacanta prin august,nu prea vad sa prinda septembrie in examen.
Totusi faptul asta cu asteptatul 3 saptamani se intampla de prin mai cand stiu un coleg ca a dat si la fel a asteptat.
Mai asteapta vreo 5-6 zile si dute si baga dosarul>am avut un prieten care a picat si a bagat dosarul mai repede de 2 saptamani.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 19:22   #4852
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Si nu a facut aia de la ghiseu urat?
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 21:33   #4853
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by don_eduardo37 View Post
Si nu a facut aia de la ghiseu urat?
Nu.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 22:25   #4854
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Exclamation Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Faza asta cu asteptatul era si in 2006 cand am dat eu. Deci nu cred ca o sa se schimbe prea curand. Si daca ma intrebi pe mine, eu sunt de acord cu ea... ai timp sa inveti

Fara sa fac referire la tine sau altii, eu as da dreptul la MAXIM 5 incercari... daca n-ai luat din 5 incercari (ca sa nu fie 3) .... atunci sa nu mai ai dreptul sa dai.

Obtinerea permisului vad ca e ca la o loterie in ziua de azi ... "n-am luat acu, las ca iau peste 2 sapt... daca nu, incerc iar peste 2 si pana la urma se plictisesc militienii de mine si ma trec". De aia si atatia soferi pe toate strazile care n-au o treaba cu soferia ....

Repet, nu fac referire la nimeni... si daca se simte cineva, se simte pe drept poate
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 00:45   #4855
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Faza asta cu asteptatul era si in 2006 cand am dat eu. Deci nu cred ca o sa se schimbe prea curand. Si daca ma intrebi pe mine, eu sunt de acord cu ea... ai timp sa inveti

Fara sa fac referire la tine sau altii, eu as da dreptul la MAXIM 5 incercari... daca n-ai luat din 5 incercari (ca sa nu fie 3) .... atunci sa nu mai ai dreptul sa dai.

Obtinerea permisului vad ca e ca la o loterie in ziua de azi ... "n-am luat acu, las ca iau peste 2 sapt... daca nu, incerc iar peste 2 si pana la urma se plictisesc militienii de mine si ma trec". De aia si atatia soferi pe toate strazile care n-au o treaba cu soferia ....

Repet, nu fac referire la nimeni... si daca se simte cineva, se simte pe drept poate
ai perfecta dreptate... si ar mai trebui cate o reexaminare la un termen de sa zicem...min 5 ani max 10 ani
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 11:12   #4856
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Recunosc ca n-am invatat, daca invatam nu ma mai uitam la oltean cu doarme in ograda). Daca mai revedeam iar codul rutier cu toate aditionalele si toate limitele sa mi le intiparesc in minte, poate il luam, am avut si o intrebare care nu stiam ce e acel panou, si in plus nu il aveam in codul rutier inscris, in fine, am facut a doua zi iar chestionare de la ei de pe drpciv si pot sa zic ca din vreo 20-30 de chestionare am avut doar 3 picate din graba. Daca ar fi timpul mai scurt ar fi altceva, sunt de parere ca 2 saptamani, 3 intre examene, ar fi suficient, legislatia si mecanica o inveti usor, plus ca din codur rutier sar intrebarile cu punctele si zile de retragere, adica in mare, pana acum pe drpciv nu am gasit vreuna.

Acum, permisul n-are rost sa mai discut despre el ca-l iau a doua oara, va intreb altceva: stie careva cum arata ford fiesta x-trail? Model din 2003, motor 1.4 benzina, si in plus, ciudatenia, cica are faruri gen ochi de pisica), tata ori isi bate joc de mine, ori isi bate joc de mine.... e si in 2+1 portiere, eu stiam ca in 2003 a iesit modelul ala cu faruri ceva mai colturoase un pic si stopuri lungi pe langa luneta.
Are cineva idee despre ce mi-a povestit tata la telefon, eventual vreo poza ca eu crap, dadu' si 3500 de euro pe un amarat de fiesta)
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 13:16   #4857
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

nu exista asa cva fiesta x-trail.. x-trail e un model de suv de la nissan
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 15:26   #4858
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning



E ceva concept prezentat la salonul auto din Brazilia ... dar nu stiu daca a fost lansat. Si n-are cum sa fie din 2003 ptr ca ... a fost prezentat in 2008.


PS: Seamana cu Sandero Stepway
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2006_Ford_Fiesta_Trail_Concept.jpg
Views:	42
Size:	66.3 KB
ID:	2107442   Click image for larger version

Name:	2006_Ford_Fiesta_Trail_Concept2.jpg
Views:	52
Size:	69.3 KB
ID:	2107443  

Last edited by Scarto; 03-08-11 at 15:31.
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 04-08-11, 07:32   #4859
don_eduardo37
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 592
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

ford fiesta X-trend nu trail, vorbeste tata chineza ca nu stie sa vorbeasca, model din 2003 cu stopuri pe langa hayon lungi si faruri cu colturi, mk6 e modelul.coupe.
don_eduardo37 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-11, 13:15   #4860
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

S-a furat noaptea trecuta scuter Honda SH 125 din zona Ana Ipatescu , cei care aveti informatii va rog sa ma anuntati !!!
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -