Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-10, 19:18   #4261
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by 1.9Diesel View Post
Salutare baieti , am si eu o intrebare pentru cei care cunosc : Vineri am luat orasul pentru categoria B , iar pentru categoria A , am poligonul programat pe alta data . Problema este ca ambele au fost in acelasi dosar , iar domnii de la politie nu`mi elibereaza dovada pt categoria B pana ce nu iau si categoria A. Stie cineva vreo "portita " pe unde ma pot strecura si eu ca sa pot circula cu B pana ce iau A ?
nu exista, din cauza ca ai doar 1 singur dosar
doar daca renunti la cat. A momentan si faci alt dosar pt A
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 19:53   #4262
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
Katana in Urmarire Genarala la Trombonu de Neamt )
http://ziarpiatraneamt.ro/doi-membri...-piatra-neamt/
nebuni mai sunteti si voi va alergat de va julit?)
valyh is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 21:22   #4263
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
nu exista, din cauza ca ai doar 1 singur dosar
doar daca renunti la cat. A momentan si faci alt dosar pt A
Si oare trebuie sa mai dau sala pt A inca o data ? ca o am luata momentan cu 20/20
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 22:05   #4264
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by 1.9Diesel View Post
Si oare trebuie sa mai dau sala pt A inca o data ? ca o am luata momentan cu 20/20
daca ai sala luata pt A nu o mai dai. direct traseu. nu stiu cum ai facut un dosar pt. 2 categorii. nu ai depus tu dosarul, nu-i asa?
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 22:16   #4265
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
daca ai sala luata pt A nu o mai dai. direct traseu. nu stiu cum ai facut un dosar pt. 2 categorii. nu ai depus tu dosarul, nu-i asa?
asa mia spus de la scoala cand am inceput ! daca vreau sa imi faca un singur dosar ca sa nu dau de 2 ori taxa de 68 ron dar daca as fi stiut ce ma asteapta faceam 2 cu siguranta ! acum nu stiu cum sa procedez....
__________________
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 22:30   #4266
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

asta cu taxa e vrajeala. normal se fac 2 dosare. pe cererea pe care ai completat-o exista o casuta care:
1.daca o bifezi soliciti permis;
2.daca nu bifezi nu mai soliciti.
chitanta poate fi trasa la xerox in al doilea caz pt. al 2-lea dosar.
poti solicita eliberarea permisului dar va trebui sa platesti iar chitanta aia de la CEC.
acum in cazul tau cu sala luata la A nu mai are rost. daca doamne fereste pici la traseu atunci poti cere permisul pt B urmand sa mai adaugi chitanta la dosarul pt. A. de aia se fac dosare separate. si sigur ai 2 dosare.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 10:15   #4267
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
asta cu taxa e vrajeala. normal se fac 2 dosare. pe cererea pe care ai completat-o exista o casuta care:
1.daca o bifezi soliciti permis;
2.daca nu bifezi nu mai soliciti.
chitanta poate fi trasa la xerox in al doilea caz pt. al 2-lea dosar.
poti solicita eliberarea permisului dar va trebui sa platesti iar chitanta aia de la CEC.
acum in cazul tau cu sala luata la A nu mai are rost. daca doamne fereste pici la traseu atunci poti cere permisul pt B urmand sa mai adaugi chitanta la dosarul pt. A. de aia se fac dosare separate. si sigur ai 2 dosare.
Merci sageata ... o sa merg astazi sa solicit permisul cum ai zis si sa mai achit o data chitanta de 68 .
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 19:51   #4268
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Are dreptate instructoru sau cine ti-a spus. Se face 1 dosar pentru mai multe categorii (se baga o fisa medicala, psihologic etc si mai multe fise pentru categorii). Daca renunti la A, iti da B-ul, altfel nu poti. Daca vrei sa faci alt dosar, inseamna sa faci alta fisa medicala, alt psihologic, alte poze, tot ... inclusiv alt examen.

Anul trecut am dat eu A, C, E si D ... si mi-au facut 1 dosar si mai multe fise dintr-alea ptr categorii.
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 23:50   #4269
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Are dreptate instructoru sau cine ti-a spus. Se face 1 dosar pentru mai multe categorii (se baga o fisa medicala, psihologic etc si mai multe fise pentru categorii). Daca renunti la A, iti da B-ul, altfel nu poti. Daca vrei sa faci alt dosar, inseamna sa faci alta fisa medicala, alt psihologic, alte poze, tot ... inclusiv alt examen.

Anul trecut am dat eu A, C, E si D ... si mi-au facut 1 dosar si mai multe fise dintr-alea ptr categorii.
toate se fac in xerox si se ataseaza la fiecare dosar in parte, dosar care ramane in arhiva scolii, testul psihologic si examenul medical e unul pt toate, valabile 1 an si cazierul care e valabil 6 luni. la dosarul tau ramane chitanta de la CEC, chitanta de la taxa de examinare, copia la buletin, cazier, fisa de scolarizare si cererea tip.dosarul tau pt A ramane perfect valabil. tu ai toate hartiile.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 16:58   #4270
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Diesel sa ne anunti si pe noi ce ai rezolvat, daca ai putut sau nu. Chiar m-ai facut curios
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 18:06   #4271
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Duminica 7.11.2010 sunteti invitati la un gratar la Targu Neamt zona zimbrarie pe la ora 13-14 cu mic cu mare ca de sfarsit de sezon/an cei care au fost stiu despre ce este vorba si unde mai exact. va asteptam in numar cat mai mare
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 20:47   #4272
1.9Diesel

Stage 5
 
1.9Diesel's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 445
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Diesel sa ne anunti si pe noi ce ai rezolvat, daca ai putut sau nu. Chiar m-ai facut curios
Din fericire am reusit sa imi programez traseul pe 05.11.2010 si daca nu iau o sa renunt la A ...si o sa dau din nou la primavara ( scoala ramane valabila ) .
Avand in vedere ca au mai ramas cateva zile pana luni , nu m-am mai complicat cu separarea categoriilor in 2 dosare , fapt ce era posibil ( din cate mi-a spus ala de acolo )
1.9Diesel is offline   Reply With Quote
Old 03-11-10, 21:18   #4273
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by 1.9Diesel View Post
Din fericire am reusit sa imi programez traseul pe 05.11.2010 si daca nu iau o sa renunt la A ...si o sa dau din nou la primavara ( scoala ramane valabila ) .
Avand in vedere ca au mai ramas cateva zile pana luni , nu m-am mai complicat cu separarea categoriilor in 2 dosare , fapt ce era posibil ( din cate mi-a spus ala de acolo )
bafta la A!!
sageata is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 17:28   #4274
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Da, poate separa in doua dosare, dar trebuie sa platesti de 2 ori taxele
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 00:59   #4275
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

eu fac dosare separate pt fiecare categorie in parte. de fiecare data cand cursantul ia o categorie dosarul ramane la politie. la programare se va duce cu celalalt dosar pt urmatoarea categorie, nu ai cum sa platesti de doua ori taxele.
sageata is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -