Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-12, 21:27   #5011
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

JEGOSII!!!!!!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 00:45   #5012
bmwfane30

Stage 2
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 30
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by rzt_ro View Post
Este intradevar, foarte interesant articolul...acum eu am o intrebare: daca nu mai alimentam de la Petrom sau OMV, de unde? De la MOL-Ungaria sau Lukoil-Rusia...ei nu au aceleasi preturi? Daca e sa fiu roman, desi nicio alta firma in domeniu nu mai este romanesca, as alege sa alimentez de la cei care ofera mai multe locuri de munca pentru semenii nostri...asta daca m-ar da patriotismul afara din casa!
cred ca uiti ca PETROM este cel care a dat mereu tonul scumpirilor si accept oricand o discutie referitor la numarul de angajati inainte si dupa preluare de catre austrieci sau despre repatrierea profiturilor in Austria...
bmwfane30 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 21:42   #5013
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Nu s-a mai postat nimic pe aici.. si sper sa nu fiu off topic.. dar na.. asta e concurenta..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	122
Size:	125.9 KB
ID:	2312436  
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 20:50   #5014
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Sa va feriti de agentul de politie Pasat Ionut, care e un DOBITOC. M-a oprit azi in dreptul localitatii Oslobeni pentru ca nu aveam faza stanga functionabila, era becul ars. Dupa ce i-am explicat ca eu vin de la Radauti si nu am stiut ca e becul ars, si chiar de stiam ca-i ars, nu-l pot schimba in drum pentru ca trebuie data grila fata jos si scos farul afara pentru a-l schimba, mi-a dat amenda 140 lei. Dupa ce pleaca baietii, ma pun si eu in miscare, observand ca ei (masina politiei) mergeau pe pozitie.. mai in fata opresc o alta masina si am oprit si eu si l-am intrebat pe unul din ei "mie mi-ai dat amenda pentru ca n-aveam un far functionabil, tu n-ai niciunul, mergi pe pozitie, de ce?" Ridica din umeri si zice ca "nu ti-am dat eu amenda" .. ma duc la dobitocul Pasat Ionut si-i spun aceeasi chestie care rade si-mi inchide usa in nas.

Am pregatit actele, plangerea, maine ma prezint la tribunal sa contest amenda... asa prosti n-am mai vazut.


Ah ... s-a mai luat si de numerele de inmatriculare, ca de ce-s murdare... si i-am spus dobitocului .. "Nene vin de la Radauti .. la iesirea din Suceava l-am curatat .. acu s-au murdarit iar, ce vrei, sa opresc din 2 in 2 minute sa le sterg?!"
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:09   #5015
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Sa va feriti de agentul de politie Pasat Ionut, care e un DOBITOC. M-a oprit azi in dreptul localitatii Oslobeni pentru ca nu aveam faza stanga functionabila, era becul ars. Dupa ce i-am explicat ca eu vin de la Radauti si nu am stiut ca e becul ars, si chiar de stiam ca-i ars, nu-l pot schimba in drum pentru ca trebuie data grila fata jos si scos farul afara pentru a-l schimba, mi-a dat amenda 140 lei. Dupa ce pleaca baietii, ma pun si eu in miscare, observand ca ei (masina politiei) mergeau pe pozitie.. mai in fata opresc o alta masina si am oprit si eu si l-am intrebat pe unul din ei "mie mi-ai dat amenda pentru ca n-aveam un far functionabil, tu n-ai niciunul, mergi pe pozitie, de ce?" Ridica din umeri si zice ca "nu ti-am dat eu amenda" .. ma duc la dobitocul Pasat Ionut si-i spun aceeasi chestie care rade si-mi inchide usa in nas.

Am pregatit actele, plangerea, maine ma prezint la tribunal sa contest amenda... asa prosti n-am mai vazut.


Ah ... s-a mai luat si de numerele de inmatriculare, ca de ce-s murdare... si i-am spus dobitocului .. "Nene vin de la Radauti .. la iesirea din Suceava l-am curatat .. acu s-au murdarit iar, ce vrei, sa opresc din 2 in 2 minute sa le sterg?!"
Ceva asemanator am patit la Targu Mures,tot asa am dat peste un dobitoc,insa am scapat doar cu avertisment si 2 puncte.
In fine,chestia e ca iti faci foarte multi nervi,si chiar la un moment dat nu te mai poti controla.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 14:22   #5016
YFU

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Referitor la domnul Pasat Ionut cuv. "dobitoc'' e prea putin spus pe mine ma oprit in dreptul statiei de salvare pe motiv nu purtam centura imi completeaza pv si ii spun ca am obiectiuni la care el spune ca raman cu ele deoarece el nu le scrie iar at am refuzat semnarea pv si acu astept sa il primesc sa ma duc la contestatie...na dobitocu tot dobitoc ramane
YFU is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 18:27   #5017
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

A oprit martor ? Daca a oprit martor, a vazut martorul ca nu a vrut sa scrie dobitocul la mentiuni?
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:36   #5018
YFU

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

nu pai asta e cireasa de pe tort in momentul in care am refuzat semnarea pv mia dat actele si mia spus ca il vei primi prin posta o seara buna....na ce sa ii ceri
YFU is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 21:02   #5019
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

N-ai sa primesti nimic, nu mai astepta... si chiar de o sa-l primesti, o sa fie nul. Trebuia sa opreasca martor care sa semneze (confirme) ca tu ai refuzat semnarea pv... si puteai sa-i spui martorului sa consemneze si el ca dobitocu a refuzat sa scrie la mentiuni...

Tare se mai cred vitezi militienii astia ... pana ajung sa dea peste unu mai tupeist ca ei .. atunci se pierd.
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 16:40   #5020
YFU

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

astazi am primit pv prin posta ce repede se misca baietii de acuma pasul firesc adik contestatie
YFU is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 21:24   #5021
razvy_2002
VW Driver

Stage 5
 
razvy_2002's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 629
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Sa va feriti de agentul de politie Pasat Ionut, care e un DOBITOC. M-a oprit azi in dreptul localitatii Oslobeni pentru ca nu aveam faza stanga functionabila, era becul ars. Dupa ce i-am explicat ca eu vin de la Radauti si nu am stiut ca e becul ars, si chiar de stiam ca-i ars, nu-l pot schimba in drum pentru ca trebuie data grila fata jos si scos farul afara pentru a-l schimba, mi-a dat amenda 140 lei. Dupa ce pleaca baietii, ma pun si eu in miscare, observand ca ei (masina politiei) mergeau pe pozitie.. mai in fata opresc o alta masina si am oprit si eu si l-am intrebat pe unul din ei "mie mi-ai dat amenda pentru ca n-aveam un far functionabil, tu n-ai niciunul, mergi pe pozitie, de ce?" Ridica din umeri si zice ca "nu ti-am dat eu amenda" .. ma duc la dobitocul Pasat Ionut si-i spun aceeasi chestie care rade si-mi inchide usa in nas.

Am pregatit actele, plangerea, maine ma prezint la tribunal sa contest amenda... asa prosti n-am mai vazut.


Ah ... s-a mai luat si de numerele de inmatriculare, ca de ce-s murdare... si i-am spus dobitocului .. "Nene vin de la Radauti .. la iesirea din Suceava l-am curatat .. acu s-au murdarit iar, ce vrei, sa opresc din 2 in 2 minute sa le sterg?!"
nu cred ca poti sa contesti amenda ta pe motiv ca ei mergeau doar cu pozitiile
razvy_2002 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 11:46   #5022
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Da nu am zis c-o contest ptr ca ei mergeau cu pozitiile .. ci ptr ca becul s-a ars pe drum si ptr schimbarea lui e necesar sa dau farul jos, lucru care nu prea poti sa-l faci in drum la -15 grade. Plus ca era ora 17, era zi afara, nu eram obligat sa am farurile aprinse...
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 20:50   #5023
rzt_ro

Stage 5
 
rzt_ro's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 581
Member of:
[BMW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Pentru posesorii de BMW E36 care doresc stickere cu E36 Romania, le puteti gasi la sediul magazinului RedZoneTuning la pretul de 5 ron/buc...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-02-09 09.59.15.jpg
Views:	60
Size:	2.76 MB
ID:	2326869  
rzt_ro is offline   Reply With Quote
Old 14-02-12, 21:13   #5024
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Talking Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Unii nu sunt facuti pentru raliu
https://www.youtube.com/watch?v=-JnYsLIBuUw
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 12:33   #5025
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Unii nu sunt facuti pentru raliu
https://www.youtube.com/watch?v=-JnYsLIBuUw
))Sa moaraaaaaaaaaa mamaaaaaaa
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -