Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-09, 21:29   #2821
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
1.Hai sa lamurim o chestie ... orice sofer este obligat(este prevazut in lege treaba asta) sa se puna in tema cu noile prevederi ale legislatiei rutiere ... deci un sofer adevarat trebuie sa stie toata legislatia!Nu o inveti cand dai examen ... o inveti pe parcurs.Aici nu ti-o zic strict tie... vorbesc in general
2.site-ul IGPR-ului este actualizat tot timpu cu orice modificare a legislatiei (urmareste-o ca o sa se modifice curand si iar o sa ai probleme)
3.am observat pe tot forumul de la inceputul activitatii tale... un lucru : Esti foarte deranjat cand cineva iti raspunde si nu iti da dreptate mai ales ca si gresesti... scuza-ma ca sunt mai pus la punct cu legislatia decat tine(is obligat sa o invat),ca sunt direct..si ca imi permit sa te corectez ...asta e...eu unde vad ca cineva greseste intervin cu informatii utile zic eu
4. tonul pe care am spus...hmm chiar nu am vorbit in timp ce am scris deci nu a fost niciun ton.

app de intelegerea dintre soferi... stiu caz in care cineva a ramas fara permis pe chestia asta! (fapt intamplat in spate la cip savin unde sunt 2 benzi..cel de pe a 2`a banda a oprit ca sa faca unu stanga spre cinema ... si pe prima banda a venit unu care nu l-a vazut deci a rezultat un accident prin neacordare de prioritate)
Ma Alex cu un post inainte ai zis ca nu mai dai nici un replay la posturile lui Scarto)
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 22:10   #2822
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
1.Hai sa lamurim o chestie ... orice sofer este obligat(este prevazut in lege treaba asta) sa se puna in tema cu noile prevederi ale legislatiei rutiere ... deci un sofer adevarat trebuie sa stie toata legislatia!Nu o inveti cand dai examen ... o inveti pe parcurs.Aici nu ti-o zic strict tie... vorbesc in general
2.site-ul IGPR-ului este actualizat tot timpu cu orice modificare a legislatiei (urmareste-o ca o sa se modifice curand si iar o sa ai probleme)
3.am observat pe tot forumul de la inceputul activitatii tale... un lucru : Esti foarte deranjat cand cineva iti raspunde si nu iti da dreptate mai ales ca si gresesti... scuza-ma ca sunt mai pus la punct cu legislatia decat tine(is obligat sa o invat),ca sunt direct..si ca imi permit sa te corectez ...asta e...eu unde vad ca cineva greseste intervin cu informatii utile zic eu
4. tonul pe care am spus...hmm chiar nu am vorbit in timp ce am scris deci nu a fost niciun ton.

app de intelegerea dintre soferi... stiu caz in care cineva a ramas fara permis pe chestia asta! (fapt intamplat in spate la cip savin unde sunt 2 benzi..cel de pe a 2`a banda a oprit ca sa faca unu stanga spre cinema ... si pe prima banda a venit unu care nu l-a vazut deci a rezultat un accident prin neacordare de prioritate)
1) daca tu imi aduci 2 'soferi' care sa stie legislatia cap coada, eu ma las de condus. (pana si unii politisti se uita in codul rutier cand e vorba sa-ti dea amenda, sa vada unde anume sa te incadreze cu fapta)

3) Ma enervez doar cand sunt luat la misto si privit de sus (asa cum ai facut tu si in postu respectiv si acum, la punctul 4)

Cat despre libera intelegere ... daca omu iti face semn sa treci, nu intri ca inecatu (cum am intrat si eu in 2006 cand abia luasem permisu si a rezultat la fel, un mic accident) ... ci te asiguri si tu
__________________
Burn rubber, not your soul

Last edited by Scarto; 21-07-09 at 22:18.
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 22:49   #2823
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

@Scarto : Mi se pare aproximativ normal ca un agent de circulatie sa se mai uite in Codul rutier cand e sa-ti dea o amenda , deoarece sunt si ei oameni si e cam greu sa tii minte toate articolele si toate penalizarile din codul rutier . Iar in cazul in care iti gresesc amenda te trezesti ca in loc sa-ti dea o amenda pentru vorbitul la telefon ... iti da amenda ca nu ai avut actele la tine sau mai stiu eu ce ...( e luat drept un exemplu ) iar majoritatea persoanelor amendate nu citesc amenda inainte sa o semneze ( poate ma insel..dar din toti cei pe care ii stiu citesc amenda dupa ce o semneaza ).
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 23:15   #2824
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

scarto...imaginatia iti joaca feste! nu te`am privit mai de sus..ca esti mai inalt ca mine deci nu pot si nu te enerva ca sunt alte probleme mult mai serioase decat o astfel de discutie CALM ,Calm!
In fata mea fiecare e egal (cine ma cunoaste stie lucrul asta) indiferent de ce functie sau rang ...ti sa parut tie pentru ca am abordat altfel subiectu si am procedat corect deoarece tot ce discutati voi mai putin thunderRa(care a avut dreptate)era complet gresit . Tu ti-ai facut o impresie proasta ca eu as avea ceva personal cu tine ... nope ...nu am ... urmareste forumu si ai sa vezi ca tot timpul cand cineva greseste eu intervin cu anumite argumente(asta ar insemna sa am ceva cu toata lumea ) ) .

Cat despre soferii care stiu legislatia ... iti aduc nu 2 ci mult mai multi.Chiar daca nu iti vine sa crezi ,sunt multi oameni care cunosc legislatia.
Politistii se uita pe legislatie ca sa stie in ce articol sa-ti incadreze fapta, cate puncte de penalizare are fapta s.a (daca ai luat vreo amenda si mai ai pv sa te uiti ca scrie "conform art. 3xx alin 1..." lalala). Si procurori,judecatorii si cei care stau zilnic cu nasu-n legi se uita sa se verifice inainte de a da un verdict pentru ca o fapta se poate pedepsi in functie de anumite criterii.
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 00:57   #2825
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

1) Scarto GRESESTI...atat iti spun
2) Totusi, ai fost foarte amuzant la faza cu tonu...ma amuza la culme cand gasesc cate unu (tu de exemplu), una (prietena de exemplu) care gaseste TONUL intrun text. Imi si imaginez cum iti imaginezi tu ca tiar vorbi ala cele scrise...si te enervezi si pfuaaaii...fi atent ce sfat bun mia dat...DAR TONUL!!! TONUL!!! Nu pot sa trec peste tonuuuul (inexistent teoretic si practic) pe care mia scris asta. Stiu ca pana acum miai descifrat si tonul meu si deja teai ofticat si pe mine ...ramai la tonul de la punctul 1)
3) Mai repet odata...treaba aia cu mica intelegere intre soferi este o prostie...iti face ala semn sa treci si cum ai zis si tu sari ca innecatu faci buf (ca teai luat dupa nenea...si nenea a zis sa treci)...si acum cand a venit politia...degeaba spui tu la politie ca teai inteles cu nenea si tia facut semn (el acum nu recunoaste nimic) etc...deci ca sfat cand incerci sa te intelegi cu unu prin trafic fa ochi ca la melc dubleaza atentia...
4) Buddy poti conta oricand si pe mine ca cel putin al 3lea om care iti spune legislatia cap coada. RECUNOSC ca este singura carte citita cap coada de 2x fara sa adorm, sar pasaje...bla bla etc...deci u can count on me...
5) DEABEA ACUM POT SA SCRIU SI EU LA PUNCTUL 6 PENTRU CE DOREAM DEFAPT SA POSTEZ


6) DECI: CINE MERGE LA SUCEAVA DIN PIATRA NEAMT!!!?

Romanul pana acum merge sigur cu 2 masini si ar fi frumos daca toti cei care mergem neam intalni la intersectia aia care vine de la Tg Nt si intersecteaza E85 (imi scapa numele satului)...odata cu noi vine si Bacaul...deci am fi brigada mare...Aline/Valex/Asky/Cart va astept cu raspunsul

P.S. Noi mergem sambata...daca avem ce face poate ramanem peste noapte & stuff...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 09:46   #2826
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Bine fratilor ... asa-i. Toti stiti legislatia, da daca va intreb cate puncte amenda sau ce amenda luati pentru depasirea vitezei cu peste 50 km/h, trebuie sa va uitat in carte. Hai sa n-o mai dam in S.F.uri, ca la fel cum spunea si stefan, pana si politistii sunt oameni si uita din cod. Dar fie, voi stiti tot...

La libera intelegere nu mai are rost sa ma agit... poate in Roman e cum spui tu morpheus, iti face semn sa treci si apoi intra in tine, dar aici, daca ai fost vreodata la orele de 'varf' .. adica pe la 12-1 si seara la 4-5 prin spate la hotel Ceahlau ai vedea despre ce vorbesc.

Cat despre ton, aici o arzi aiurea si cu asta am spus tot.

Eu am incheiat subiectul ca n-o scot la capat cu voi, pentru ca voi daca se pune unu in gura, hai sa ma pun si eu sa-l ajut pt ca-l cunosc si nush ce. Aici nu prea se tine cu adevarul, ci cu prietenii/amicii..

Subiect inchis
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 10:50   #2827
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

hai ca am ras putin!)))
multumesc tuturor ca ma sustineti ,as vrea sa-i mai multumesc celui de sus ca mi-a dat atatia prieteni ) (parca as fi la mtvma) .Va dedic tuturor de pe forum acest premiu!MS

lasand glumele ca unii iar nu au simtu umorului....

Morph ..ce sa zic... nu stiu man daca ajung la suceava pt ca mai am o gramada de treaba.As face tot posibilul sa ajung...dar nu depinde doar de mine!
Vorbeste cu VaLeX poate sunt care vor sa mearga si stabiliti voi ce si cum va intalniti.
Cat despre sambata....hmm noi ne-am ars de multe ori cu show-uri din astea de 2 zile pt ca nu s-a respectat deloc programul si mai ales ca eram cu masina de expo.Ar fi nasol sa batem atata drum de pomana ca sa fie toata distractia abia duminica.(parerea mea)
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 10:55   #2828
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
hai ca am ras putin!)))
multumesc tuturor ca ma sustineti ,as vrea sa-i mai multumesc celui de sus ca mi-a dat atatia prieteni ) (parca as fi la mtvma) .Va dedic tuturor de pe forum acest premiu!MS

lasand glumele ca unii iar nu au simtu umorului....

Morph ..ce sa zic... nu stiu man daca ajung la suceava pt ca mai am o gramada de treaba.As face tot posibilul sa ajung...dar nu depinde doar de mine!
Vorbeste cu VaLeX poate sunt care vor sa mearga si stabiliti voi ce si cum va intalniti.
Cat despre sambata....hmm noi ne-am ars de multe ori cu show-uri din astea de 2 zile pt ca nu s-a respectat deloc programul si mai ales ca eram cu masina de expo.Ar fi nasol sa batem atata drum de pomana ca sa fie toata distractia abia duminica.(parerea mea)

Buddy stii bine ca nu tot timpul nu se pot respecta in tocmai programele, insa acum dupa cum il cunosc eu pe Razvan (Red Celica) cred ca o sa fie o organizare mai buna, baietii au acum experienta dupa atatea show-uri facute si cred ca va fi ok!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 11:10   #2829
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Deci nimeni din Piatra in concluzie?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 11:38   #2830
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

eu vin.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 12:27   #2831
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Merge, merge mai multa lume ...e devreme inca de pronuntat!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 12:33   #2832
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

eu vin.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 15:43   #2833
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Mai voi chiar sunteti obraznici .... nu se mai cearta nimeni cu nimeni , nu va mai spurcatzi intre cluburi nu nik ? nici o rautate mica ? faceti ceva barfiti si voi femeile prietenilor faceti ceva ca e prea liniste ma obisnuisem cu scandal ) acu parca e forumul de la azil-tuning )
Eu propun ca unu de la NSL sa dezbrace pe unu de la katanga' ca au tricouri si sa il bata cu tricou und, pe unu de la Camicaze si sa spuna ca l-au pus cei de la 4tuning )
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 16:56   #2834
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
Mai voi chiar sunteti obraznici .... nu se mai cearta nimeni cu nimeni , nu va mai spurcatzi intre cluburi nu nik ? nici o rautate mica ? faceti ceva barfiti si voi femeile prietenilor faceti ceva ca e prea liniste ma obisnuisem cu scandal ) acu parca e forumul de la azil-tuning )
Eu propun ca unu de la NSL sa dezbrace pe unu de la katanga' ca au tricouri si sa il bata cu tricou und, pe unu de la Camicaze si sa spuna ca l-au pus cei de la 4tuning )
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 16:59   #2835
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Atat timp cat NSL da bataie si 4tuningu iese vinovat mie imi convine ) =))
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -