Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-11, 13:19   #1846
ASTRA92

Stage 3
 
ASTRA92's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 92
Default Re: Intalnirile noastre

Stai ca trag ..stai am zis te inpusc...cu bastonu cu luneta....)5.0 secunde la suta)1000 metri garduri)
ASTRA92 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 13:37   #1847
gabysds

Stage 3
 
gabysds's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 110
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

bravo tati , daca nu s-au facut lini ceva ai facut tu cu jandarmul
gabysds is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 15:59   #1848
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Intalnirile noastre

da' domnu' Sobo...de ce nu ai filmat mai mult? :-s trebuia filmat asa cum venea politia...cum faceau aia scandal... etc.
nici o miscare cu masinile, nimic(drifturi, parcari cu frana de mana, intoarceri, burn-out-uri, etc? V-ati dus doar sa va holbati unii la altii?
doar pe Iuli PAO l-ai prins otzar cand o calca putin pe acolo.
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 16:10   #1849
schepara

Stage 2
 
schepara's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 33
Default Re: Intalnirile noastre

Sa posteze cine a filmat .. ca sa filmat mult ..
schepara is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 16:19   #1850
gabysds

Stage 3
 
gabysds's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 110
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

asta am surprins pe filmare bmw530xd
Attached Files
File Type: avi 11022011039_xvid.avi (2.69 MB, 47 views)
gabysds is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 17:04   #1851
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

sa nu postati inca filmarile cu "extraterestrii", ca poate o rezolvam de o editare sa le dam la o televiziune ceva...sau le dam asa cum sunt
Deocamdata le strang eu pe toate, sa vedem ce avem.
@AdrianSB: Eu nu am patit nimic, nici macar avertisment. Daca citeati un pic din legislatie, observati ca atata timp cat nu esti sofer nu au drept sa iti faca altceva decat sa te legitimeze, deci daca lasati masinile in parcare asa cum s-a zis, si plecati pe jos, nu prea aveau ce sa va faca.
Inca un lucru, daca pe procesele verbale se stipula ca documentele au fost retinute la XXL si PV ul a fost incheiat la sediul politiei, iarasi nu este ok, si poate fi declarat nul in instanta, dar asta numai daca se stipula de catre voi la mentiuni.
La fel daca se stipula la mentiuni ca foliile se afla numai pe geamurile laterale spate si nu reduc in nici un fel vizibilitatea, iarasi se poate contesta PV-ul. Ei proces verbal oricum incheie, ca merg pe principiu` ca esti prost si nu il platesti, sau ca nu ai chef sa te judeci cu ei.
A, si inca un lucru, la cel mai mic abuz din partea "extraterestrului", sunati fratilor la 112 si specificati ca "extraterestrul" x face abuz in serviciu de vase, si/sau ca v-a bruscat/lovit.
Va garantez eu ca daca primeau cei de la 112 60 de telefoane in care se zicea treaba asta, se autosesizau, dat fiind faptul ca toate apelurile sunt inregistrate.
Pana una alta, eu merg la cabanuta in 30 de min ( 6:45) sa ma "relaxez" dupa training.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 17:07   #1852
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intalnirile noastre

La mentiuni sa treceti de acuma in colo cand se face abuz: Politistul miroase a alcool si nu poate vorbi coerent. Colegul lui a cerut mita
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 17:10   #1853
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

nu prea merge treaba asta cand sunt 10 oameni (toti politisti) sau cand cheama un alt echipaj sa ii ia alcoolemia, dupa care te da in judecata pentru defaimare si fals in declaratii.
Stai relax , citeste o lege, una alta.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 18:37   #1854
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 582
Default Re: Intalnirile noastre

Absent in seara asta ... depun efort in folosul comunitatii sa ii platim pe boacterii care au venit aseara si au facut mare tam-tam
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 19:57   #1855
IuliPAO

Stage 3
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 134
Default Re: Intalnirile noastre

am ramas si eu fara talon pt placuta de inmatriculare si 6003 amenda cu 6 pct penalizare...
azi mi-am dat seama de ceva si cer si o parere de la voi...politistul a scris pe proces ,locul, ca am condus autovehicul etc in parcarea XXL fara placuta de inmatriculare montata unde trebuie(o avea in geam)Parcarea se afla pe bul V.Milea.Si la o fata ce i-a luat talonul ia scris pe proces vb alt politist k a oprit-o pe bul. V.Milea
Ei el ma oprit in parcare privata...are voie sa-mi dea amenda pe teren/parcare privata.... si ma gandeam sa contest procesul vb.
Plus alta chestie ce am observat si de care sa ma leg este k nu a scris corec numele masinii(am mancat o litera)... voi ce parere aveti?
IuliPAO is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 21:46   #1856
Sobolanul

Stage 4
 
Sobolanul's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 173
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by emy4bmw View Post
da' domnu' Sobo...de ce nu ai filmat mai mult? :-s trebuia filmat asa cum venea politia...cum faceau aia scandal... etc.
nici o miscare cu masinile, nimic(drifturi, parcari cu frana de mana, intoarceri, burn-out-uri, etc? V-ati dus doar sa va holbati unii la altii?
doar pe Iuli PAO l-ai prins otzar cand o calca putin pe acolo.
stai ma ca restu de filmare este la mine, e nasol ca nu merge incarcat mai mult de 100 MB de filmare si a mea are 300 si, oricum zicea ceva lupalb de o editare la filmuletzele cu garda
__________________
Sa nu uiti niciodata de unde ai plecat !!!

Sobolanul is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 23:59   #1857
ovexy
Skoda Driver

Stage 2
 
ovexy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 73
Member of:
[SKODA]
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by IuliPAO View Post
am ramas si eu fara talon pt placuta de inmatriculare si 6003 amenda cu 6 pct penalizare...
azi mi-am dat seama de ceva si cer si o parere de la voi...politistul a scris pe proces ,locul, ca am condus autovehicul etc in parcarea XXL fara placuta de inmatriculare montata unde trebuie(o avea in geam)Parcarea se afla pe bul V.Milea.Si la o fata ce i-a luat talonul ia scris pe proces vb alt politist k a oprit-o pe bul. V.Milea
Ei el ma oprit in parcare privata...are voie sa-mi dea amenda pe teren/parcare privata.... si ma gandeam sa contest procesul vb.
Plus alta chestie ce am observat si de care sa ma leg este k nu a scris corec numele masinii(am mancat o litera)... voi ce parere aveti?
Eu unul zic ca poti sa o contesti, in parcare nu avea voie sa iti dea amenda sau sa iti ia talonul, si parcarea nu se afla B-dul Milea ci pe DN1 38-40.
Uitate daca a completat toate rubricile.
Defapt uite aici toate chestiile care pot anula un proces verbal

https://www.4tuning.ro/legislatie-aut...enzi-8323.html

Multa bafta.

P.S. Si vroiam sa vin si eu la intalnire dar a trebuit sa merg pana la servici si nu am ajuns decat pe la 2 noaptea acasa. La folile de pe laterale nici eu nu am omologare.
__________________
Skoda Superb 2,0 TDI, an 2009, 170CP
ovexy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 00:01   #1858
ovexy
Skoda Driver

Stage 2
 
ovexy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 73
Member of:
[SKODA]
Default Re: Intalnirile noastre

Sper sa iti fie de folos
ovexy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 00:18   #1859
ovexy
Skoda Driver

Stage 2
 
ovexy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 73
Member of:
[SKODA]
Default Re: Intalnirile noastre

Si totusi uite ce zice Brigada Rutiera :
În normele tehnice elaborate de către registrul Auto Romăn se specifică faptul că parbrizul trebuie să confere o transparenţă de minim 75 % în câmpul de vizibilitate al şoferului iar geamurile laterale faţă de minim 70 %.
Pentru celelalte geamuri, care nu au un rol esenţial în vizibilitatea şoferului, coeficientul de transmitere al luminii poate fi mai mic de 70 %.
Luneta autoturismului nu este considerată a fi un geam cu rol important în vizibilitatea conducătorului auto, cu condiţia ca vehiculul să fie dotat cu oglinzi retrovizoare exterioare pe ambele laturi.

Foliile pot fi aplicate în următoarele condiţii:
- sunt omologate sau certificate de către Registrul Auto Român;
- geamurile pe care s-au aplicat respectă condiţiile tehnice privind gradul de transparenţă specific;
- fiecare geam pe care s-a intervenit este marcat corespunzator;
- aplicatorul v-a înmânat documentele corespunzătoare aplicării;
- aceste accesorii sunt conforme şi sunt legal aplicate.

S-a constatat, insă, că existenţa la bordul vehiculului a acestor documente nu exclude posibilitatea ca aplicatorii sau utilizatorii să nu respecte condiţiile tehnice privind gradul de transparenţa al foliilor, aplicând, în special pe geamurile – faţă, a foliilor cu transparenţa sub 70 %.

De asemenea, în cazul în care autovehiculul are din fabricaţie geamuri – faţă cu o tenta de culoare, (nefiind 100 % transparent), aplicarea unei folii cu transparenţă de 70% va depăşi gradul de transparenţă legal acceptat pentru geamul respectiv.
ovexy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 07:45   #1860
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by IuliPAO View Post
am ramas si eu fara talon pt placuta de inmatriculare si 6003 amenda cu 6 pct penalizare...
azi mi-am dat seama de ceva si cer si o parere de la voi...politistul a scris pe proces ,locul, ca am condus autovehicul etc in parcarea XXL fara placuta de inmatriculare montata unde trebuie(o avea in geam)Parcarea se afla pe bul V.Milea.Si la o fata ce i-a luat talonul ia scris pe proces vb alt politist k a oprit-o pe bul. V.Milea
Ei el ma oprit in parcare privata...are voie sa-mi dea amenda pe teren/parcare privata.... si ma gandeam sa contest procesul vb.
Plus alta chestie ce am observat si de care sa ma leg este k nu a scris corec numele masinii(am mancat o litera)... voi ce parere aveti?
Neaparat sa depui contestatie, ca in cazul asta iti iei actele inapoi de la bulangii. Nu au dreptul sa actioneze pe o proprietate privata decat in cazul unei reclamatii! atat. Puteati sa nu i bagati in seama in parcare, sa va faceti de cap, etc si atata vreme cat nu aveati plangeri de la proprietarul parcarii, nu aveau dreptul sa faca ceva.
poate ca data viitoare e mai bine sa inchideti parcarea cu vreo 2-3 masini mai ales ca dupa ora 10 magazinul e inchis.
emy4bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -