Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-07, 09:18   #691
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Sibiu

New to this ... Re everybody ... Care ma poate ajuta shi pe mine cu cateva informatii legate de o Toyota Supra.... am gasit una ... dar se pare ca are probleme cu cutia de viteza (automata, hidramata). E un model targa din `92 cu motor de 3000T. Stie cineva daca merge sa pun o cutie manuala? Cam cat m-ar costa shi ce presupune schimbarea.. shi unde as putea-o face... ca singur nu ma pricep...
Astept pareri, informatii orice ar fi de folos... as vrea sa ne organizam shi in Sibiu.. pentru ca am fost in alte orase in care se aduna o gramada ... e chiar cool!! pana acum nu am vazut o liniutza in Sibiu ...

Multumesc anticipat tuturor

PS: inca nu am luat mashina, stau pe ganduri....
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 16:05   #692
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

...pai Normal Ar Trebuii Sa Mearga Pusa O Cutie Manuala,...de Pus Gasesti Sa O Pui La Diferite Ateliere Auto,sau ...poate Vi La Cisnadie :ddar Important E Sa Gasesti Cutia De Viteze...poate Gasesti In Germania..bine Ai Venit Pe Forum
__________________
S6 C4 avant 2.2 turbo


Vand Xenon-Sibiu -click

bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 18:09   #693
axxro

Stage 5
 
axxro's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 635
Member of:
[Old School Cars]
Default

Quote:
Originally Posted by bulldog_cox View Post
dar Important E Sa Gasesti Cutia De Viteze...
asa e. cam rar asa ceva pe aici. prin sb nu cred ca vei gasi, eventual cum a zis bulldog_cox sa'ti aduci de dincolo. bafta!!!

Quote:
Originally Posted by DirectHIT View Post
pana acum nu am vazut o liniutza in Sibiu ...
hmmm, si tu crezi ca le vezi asa.....ca gecile cu harrison :P
Bine ai venit!!!

Last edited by PaulMIG; 09-05-08 at 20:45.
axxro is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 19:08   #694
speedy_wrc

Stage 2
 
speedy_wrc's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 56
Default Re: Sibiu

parerea mea e ca ar trebui sa te interesezi daca iti suporta caroseria cutie manuala.la multe autovehicole difera caroseria de la cutie manuala la automatica.o alta problema ar fii daca se poate monta pedalier si timonerie de cutie manuala.
speedy_wrc is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 22:45   #695
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Glad to be here!

bulldogule cu tine as vrea sa ma intalnesc sa vb. putin de o Calibra ca vad ca esti in domeniu..
M-am interesat shi am gasit o cutie de Supra dar problema e in felul urmator... am cam multe de schimbat la mashina inclusiv computerul de bord.. e mult prea mult de lucru shi consumul nu mi-l scade cu mai mult de 1L la 100km, plus de asta cine mai are Toyota Supra m-a atentionat ca ar fi mai bine sa o las cu automata, ca de nu risk sa-i termin destul de repede ambreiajul (la burnuri, cerculetze etc...)
Astept un msg. oricand ca ma arde... VREAU MASHINA!!!!
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 01:15   #696
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

o calibra turbo daca te intereseaza si este si ieftina.....dar e stock pe afara si are suspensii sport.....acum ia adus 4x4 din germania,e pus pe masina si e inscrisa...bye bye
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 10:30   #697
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default hai sa vedem...

hai sa ne intalnim sa povestim putin.... in speta vreau ceva ieftin sa ma dau acu pana scot astia taxa de prima inmatriculare.... apoi mai discutam... dar hai totusi sa ne intalnim sa povestim mai multe.... 0722/53.53.33
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 10:32   #698
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default

in sibiu sunt numa vreo 3 supra...una care zace intre blocuri pe la ciresica una care are un scor de speriat si inca una neagra care daca nu ma insel are cutia manuala

a si supra neagra e gatuita ....consumul este enorm
__________________
'92 Opel Vectra 2000

Last edited by PaulMIG; 09-05-08 at 20:43.
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 14:01   #699
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Supra...

intradevar au fost 3 supra in Sibiu, momentan cea era parcata pe la Ciresica (este chiar cea care vroiam sa o iau) este in Valcea la proprietar .. cealalta rosie este identica cu asta doar ca i-a modificat farurile (nu mai sunt escamotabile) si cea neagra vroia vreao 5000 E pe ea daca nu ma insel....
Consumul la o Supra cu motor T3000 automata este de 14-15 L la 100 km mers normal.... daca intra turbo i-ti fura vreo 20 L la 100... aici vorbim de vreo 240-250 CP...daca are cutie manuala mai scade vreo 1-2L...
Cred ca pana la urma voi ramane pe un Opel Calibra ... suna mai convenabil din punct de vedere al intretinerii ... oricum sa vedem ce vor face baetii veseli cu taxa pe prima inmatriculare ... ca ma incurca ... nush ce sa fac sa mai astept sau sa-mi iau acum...
Oricum astept sa ne intalnim si poate aveti voi alte idei.. un sfat, o parere....
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 14:27   #700
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

pai la un opel piesele sunt si mai ieftine si un turbo poate consuma de la 7-8 mers normal si creste cand ai "tenisi" cu talpa de plumb
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 14:31   #701
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Sibiu

Sal si bine ai venit. Cam de cati dinero dispui pt achizitia unei masini? la 5-6 mii sunt destule optiuni...
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 15:30   #702
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu

supra rosie dintre blocuri este si acum acolo....e intr-o stare deplorabila...masina aia a zacut si pe siretului la spalatorie si tot nu i-au dat de cap
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 19:12   #703
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Sibiu

de bani ma invart pe la 3000 E sa iau una stock...sau 4000 sa nu umblu la ea momentan.. cam acolo...hmm... grea decizie...pentru ca nu shtiu ce au de gand astia cu imputita lor taxa... ca as si fugi peste granitza.. . daca stiti ceva de taxa mai povestim... sau vreo mashina bunicica tinuta in garaj sau necoxata anutati-ma.... I`ll be there )
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 16:57   #704
4Focus

Stage 2
 
4Focus's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Sibiu

am rezolvato tot e ok acum,mersi oricum si ca ti-ai adus aminte am sa apelez la tine daca mai e vreo prb 10x PAUL
4Focus is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 17:07   #705
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Sibiu

oricand pot, cu cea mai mare placere. scz ca o durat atat dar cu sesiunea si cj-u' am fo ocupat.
@ DirectHIT: la un g2 GTI nu te-ai gandit?
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -