Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-09, 02:00   #616
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Foarte frumoase pozele si ii dau dreptate lui lexick. Constanta rullz si pana cand voi,bucurestenilor, depasiti nr de 16 la o intalnire , noi va zicem : Who”s your daddy Bucuresti ? Who”s your daddy ?

Last edited by magnifiqo; 09-02-09 at 07:16.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 02:27   #617
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Asa vorbiti de parca ati fi in tabere adverse!
Dar sunt curioasa cati din voi o sa veniti la intalnirea nationala!

Last edited by Black Pearl; 09-02-09 at 02:31.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 08:52   #618
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by lexick View Post
Bucuresti , nu o bateti niciodata Constanta dintr`un motiv logic si simplu : Bulgaria e prea aproape si cele mai multe tigrutze sunt cu nr de bulgaria aici , si sunt la greu . E mult mai usor sa aduni 12 oameni din 100 din totalul de Tigre din cta , decat 10 din 30 de masini in tot Bucurestiul.
Peace!
In primul rand aici nu e un concurs, nu castigi nimic daca aduci 100 oameni. Si app de 100, nu cred eu ca sunt 100 de tigre in ct.
Si in al doilea rand cred ca sunt mult mai multe tigra in b dar nu prea ai cum sa ii opresti in trafic sa le zici. cu timpul speram sa intre toti :P
peace out
__________________
Dezmembrez Opel Tigra '95 Full -> https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post2938788
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 14:43   #619
claudiu84

Stock
 
claudiu84's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Thumbs up Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Se pare ca pozele au starnit cateva orgolii. Oameni buni, nu este nici o disputa aici, serios. Toti aveam aceleasi pasiuni, Opel Tigra. Nu conteaza cati se strang in Constanta, la Arad sau Bucuresti. Ideea este sa se intalneasca, sa faca astfel cunoscuta pasiunea noastra. Eu unul nu sunt din Bucuresti, sunt din Alexandria, Teleorman, dar m-am dus la intalnirea de la bucuresti nu ptr a face un numar cat mai mare, ci ptr a vb cu alte persoane care traiesc ca mine, traiesc in Tigra, conduc Tigra, baga toti banii in Tigra etc
Poate ne mobilizam putin si la intalnirea anuala vom umple Sinaia de Tigre. Aia ar fi intr-adevar o palma peste ochi celorlalti posesori de masini, altele decat Tigra. Pentru acea intalnire ar trebui sa ne certam si sa incercam sa convingem cat mai multi tigristi sa vina alaturi de noi.
Felicitari celor din Bucuresti, Constanta, Arad, Oradea, Timisoara... de oriunde din tara care pun umarul la raspandirea microbului numit TIGRA.

cine vrea sa vada cateva imagini frumoase de la intalnirea de duminica de la Bucuresti >>
https://www.youtube.com/watch?v=jk1py...e=channel_page

Last edited by claudiu84; 09-02-09 at 14:52.
claudiu84 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 17:13   #620
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Nu se cerarta nimenimi cu nimeni eu zic ca e o mica competitie nu o rivalitate tocmai de aceea nu vreau sa se certe nimeni.ideea era sa punem un numar de noi membrii iar la urmatoarea intalnire sa fim mai multi de atat.Nu stiu de unde si pana unde rivalitate ca daca stau sa ma candesc data trecuta cand au fost cam 13 masinii au particiipat si membrii din bucuresti.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 17:15   #621
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Are dreptate adi,de unde pana unde rivalitate. E o competitie sa zicem asa,noi cei din sud-est am fost ultimii cu intalnirile si acuma suntem in frunte. Poate pe aceasta cale ne-am gandit sa ambitionam pe altii,nu te-ai gandit la asta claudiu ? se pare ca nu,tu vrei disputa )))

Last edited by magnifiqo; 09-02-09 at 17:25.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 16:22   #622
tigra

Stage 2
 
tigra's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 40
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Alo ce se intampla aici? Nu aveti despre ce discuta decat despre asta ? Sa nu mai vad ca se scrie asa ceva din partea Constantei.Nu exista rivalitate, competitie sau dusmanie la nimeni.Suntem acelasi club dar avem diferite tabere, cea care e mai ok cu intalnirile e normal sa fie prima ca statut dar noi nu suntem intr-o rivalitate.Constanta sa nu mai vad postari de genul asta va rog mult.Are dreptate LILI sa vedem cati vin la intalnirea nationala daca tot ne laudam ca suntem multi.Pana atunci ne vedem de ale noastre si de intalnirile din Constanta.Numai bine tuturor , eu va iubesc pe toti la fel !
tigra is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 16:25   #623
claudiu84

Stock
 
claudiu84's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by magnifiqo View Post
Are dreptate adi,de unde pana unde rivalitate. E o competitie sa zicem asa,noi cei din sud-est am fost ultimii cu intalnirile si acuma suntem in frunte. Poate pe aceasta cale ne-am gandit sa ambitionam pe altii,nu te-ai gandit la asta claudiu ? se pare ca nu,tu vrei disputa )))
Disputa? de unde ai tras tu concluzia asta? nu stiu daca ai glumit sau nu, dar daca citeai cu atentie ce am scris vedeai ca am respins categoric rivalitatea...
claudiu84 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 17:33   #624
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by tigra View Post
Are dreptate LILI sa vedem cati vin la intalnirea nationala daca tot ne laudam ca suntem multi.
Sa inteleg ca te-ai hotarat sa vii?
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 17:45   #625
claudiu84

Stock
 
claudiu84's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 8
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by Ciuby View Post
Sa inteleg ca te-ai hotarat sa vii?
Ciuby, daca vinzi masina pana pe 15 martie ce faci, mai vii la intalnire?
claudiu84 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 17:50   #626
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Da, normal ca vin. Dar stai linistit, n-o vand asa usor.

De altfel, nici n-am pus-o decat pe 4tuning, iar aici nu-mi fac iluzii ca s-ar putea vinde
__________________
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 18:40   #627
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Daca ai observat mai sunt cateva masini de la noi puse pe 4tuning la vanzare.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 19:17   #628
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Am observat si eu ca sunt puse cateva masini din Club la vanzare, dar sunt sigura ca cei care le vand vor ramane in continuare alaturi de Club Tigra.
Cazul cel mai concret este BC-20-LET ~ Cozmino.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 10:25   #629
tigra

Stage 2
 
tigra's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 40
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Da eu personal vin la intalnire dar nu ma pot anunta din cauza serviciului, inca nu stiu cu invoitul cum voi face.Nu vreau sa ma trec pe lista aiurea prefer sa anunt mai tarziu.Mai sunt multi din est care vor sa vina dar la fel, nu pot zice nimic sigur pentru ca muncesc.
tigra is offline   Reply With Quote
Old 15-02-09, 11:06   #630
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Am mai discutat asta si pe club

Totusi, ganditi-va si voi ca e foarte aiurea de organizat ceva de genul asta cu/pentru oameni care nu stiu daca vin... Iar un eveniment de genu' nu se organizeaza peste noapte.
Ciuby is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -