Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-12, 20:08   #1
maard

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Default Lampa 2 check engine

Am şi eu o problemă. Am achiziţionat un FF 2003, am schimbat kit distribuţie, ulei ,filtru de benzină, filtru de polen şi după 2 zile s-a aprins pe consolă lampa 2 check engine care luminează continuu. Am alimentat de la Petrom, deşi mi s-a spus că este mai bine să alimentez de la Mol. Menţionez că maşina trage foarte bine, nu bate, nu trăncăne nimic, consumul mediu este de aprox. 6,4 l/100 km. Ştiţi cumva dacă se poate face o diagnoză în zona Otopeni, Ilfov ?

Mulţumesc !
maard is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -