Salutare!
Am decis sa cer cateva sfaturi si celor "stiutori"

Doresc sa achizitionez un Focus din 2001-2002 ( pe acolo ), modelul in 3 usi . M-am axat pe motorul de 1.6 si 101 cp parca . Vreau sa intreb, sa cer un sfat posesorilor de astfel de model ... ce parere aveti , sunteti multumiti ? Cam ce consum are acest motor, problemele pe care le pot intalni pe parcurs, e puturos, nu e puturos, costuri de intretinere, etc .
Orice sfaturi sau pareri sunt binevenite . Multumesc anticipat !