Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-11, 20:51   #1
iannis

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 85
Default buson rezervor nu este la focus 2008

Salut.Am si eu o intrebare si sper sa fie cineva care stie cate ceva,despre inchiderea la rezervor.Adica la mine un ford focus din 2008 benzina,nu are capac de inchidere inauntru la gura rezervorului,nici nu inchide capacul exterior din caroserie cand armez masina.Adica orcine poate sa ia benzina si mai rau sa bage ceva acolo.Ati mai intilnit asa ceva?si ce masuri ati luat?vreo idea ca sa inchidem intrun fel acolo cu ceva nu stiu.Multumesc mult Astept pareri
iannis is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 19:48   #2
voicumeresan

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
Default Re: buson rezervor nu este la focus 2008

Quote:
Originally Posted by iannis View Post
Salut.Am si eu o intrebare si sper sa fie cineva care stie cate ceva,despre inchiderea la rezervor.Adica la mine un ford focus din 2008 benzina,nu are capac de inchidere inauntru la gura rezervorului,nici nu inchide capacul exterior din caroserie cand armez masina.Adica orcine poate sa ia benzina si mai rau sa bage ceva acolo.Ati mai intilnit asa ceva?si ce masuri ati luat?vreo idea ca sa inchidem intrun fel acolo cu ceva nu stiu.Multumesc mult Astept pareri
am aceeasi problema ma poate ajuta cineva cu un sfat ??
voicumeresan is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 19:54   #3
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 708
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: buson rezervor nu este la focus 2008

Un sfat nu sunt in masura sa dau,stiu doar ca benzina nu se paote lua pt ca exista un cot acolo care impiedica acest lucru.Daca aveti dusmani insa,ma gandesc ca ar putea turna alte prostii care sa va dea de furca.Las pe cineva mai in masura sa va lamureasca...
__________________

davay is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -