Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-10, 19:23   #1
midnightk

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 181
Default Help! URGENT!!!!!

Salutare, am un Mondeo 2.0 16 v din 1993 si am 2 mari probleme cu el:
1. Se descarca bateria in mers. Desi alternatorul a fost masurat si incarca corect, baterie noua (de 2 zile) dupa o jumatate de ora de mers este descarcata. La fel facea si cu cea veche.
2. Consumul. Daca ar fi urias, ar fi ok. Dar e MEGASUPEREXTRAORDINAR de IMENS!!!! cu benzina de 100 ron (21l) am facut 140 de km, in conditiile in care acum ceva timp am mers 290 de km cu aceeasi cantitate. Ma poate ajuta cineva cu un tester, sau ceva sfaturi? Multumesc anticipat.
midnightk is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 20:35   #2
danydaniel19

Stage 4
 
danydaniel19's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 250
Member of:
[Opel]
Thumbs up Re: Help! URGENT!!!!!

Quote:
Originally Posted by midnightk View Post
Salutare, am un Mondeo 2.0 16 v din 1993 si am 2 mari probleme cu el:
1. Se descarca bateria in mers. Desi alternatorul a fost masurat si incarca corect, baterie noua (de 2 zile) dupa o jumatate de ora de mers este descarcata. La fel facea si cu cea veche.
2. Consumul. Daca ar fi urias, ar fi ok. Dar e MEGASUPEREXTRAORDINAR de IMENS!!!! cu benzina de 100 ron (21l) am facut 140 de km, in conditiile in care acum ceva timp am mers 290 de km cu aceeasi cantitate. Ma poate ajuta cineva cu un tester, sau ceva sfaturi? Multumesc anticipat.
trebuie sa ai ceva consumatori,dute cu masina la un electrician autosa-ti verifice instalatia si cu benzina ....ori ai o gaura in rezervor ori s-a dereglat ceva si ai consumul asa mare,oricum dute cu ea la un mecanic
__________________
opel astra f LHW https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post4769120
danydaniel19 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 09:44   #3
bodykits

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Default Re: Help! URGENT!!!!!

stie cineva unde gasesc un tester de mondeo MK1?
bodykits is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -