Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-08, 10:41   #16
Andrei-HAM

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Default Re: VW PASSAT SA GOLF V

Mosule...hai sa nu vorbim ca niste babe la menopauza...nu stim nici unul nici altul cum conduce celalalt sau cum isi intretine fiecare masina, deci sa nu facem acuzatii. Daca tu esti indragostit de masina ta...atunci e problema ta. Eu cand ma gandesc la fiabilitate nu ma gandesc doar la EGR-ul stricat sau la VW...fac o comparatie cu alte masini cu care am mers, si am constatat ca modele precedente de la VW obisnuiau a fi mai robuste si mai fiabile. De asemenea am vazut masini mai ieftine care erau mai simple si tineau mai mult precum si masini mai scumpe care se stricau mai repede. Nu e o regula. Eu, unul nu sunt multumit de VW...dar as putea fi multumit de Olcit. Care e problema ta ?! Daca ai prins o masina buna sau esti un sofer mai bun...bravo tie. Omul a cerut o parere si eu i-am spus ce am iuntalnit eu. P.S. Apropo de mers subturat sau turat...mare parte din km i-am facut pe E85 (fac de multe ori Bucurestiul...dupa tine, mai cunoscator decat mine...un regim de 140-160km/h, 2500/3000 RPM ti se pare normal pt o masina de genul asta NU?!)
Andrei-HAM is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 10:43   #17
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW PASSAT SA GOLF V

destul de normal... acu.. cum iti e si cu norocul !

PS: .. nu sunt indragostit de masina.. numai ca am avut golf 4 iar acum am golf 5 si este net superioara
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 12:49   #18
Andrei-HAM

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Default Re: VW PASSAT SA GOLF V

Da sunt de acord cu tine. G5 are o tinuta de drum si niste motoare foarte bune. Doar ca se strica mai repede decat modelele anterioare si iti trebuie sosele bune ca sa te bucuri de el. De aia am spus eu ca nu e o masina pt Romania (pe autobanda si cu motorina de la austrieci fuge de rupe). Pur si simplu e mai pretentioasa masina. Mai am un Passat dar ala se strica si mai repede (in genera la la suspensie si niciodata la motor) si de aia nu recomand VW. Am vazut masini mai fiabile...dar care intradevar nu stateau la fel de bine pe sosea. Eu unul prefer fiabilitatea.
Andrei-HAM is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -