pai daca gasesti 1.8 e mai bine de luat, eu unul am 1.8 90cp si in oras intr`un stil de mers idiot.. nu ia mai mult de 10, la drum intins.. depinde de viteza.. 100-120 nu sare de 7.5 .. 8 maxim.. cu ceva depasiri mai nervoase.. schimbat in inferior si talpa..
am un prieten care are 1.8 75cp.. chiar 2 de fapt si lor le ia cam 6.. 6.5 in exterior
ar trebui sa te uiti sa nu fie umflat de rugina.. cu toate ca asta se remediaza..
sa o pornesti , virezi rotile.. vezi cum se comporta servo.. eventual dai capacu jos la distributie.. te uiti un pic la curea.. daca ai posibilitatea sa nu fie crapata sau prea uzata sa ajungi in siguranta acasa.. sa nu se infierbinte motorul mai mult decat trebuie..
daca are AC , ABS sa le probezi.. si sa fii atent la toate dotarile sa le verifici daca sunt functionale..
bafta! spor la achizitie, sper sa iti iei ceva frumos