Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-09, 04:28   #1
Horia_69

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 3
Default intrebare

Salut!

Am si eu un lupo 1.4 dar am ceva probleme cu el
1. cand dau drumul la caldura vine un miros de carpa arsa ( mai bine spus pute urat )
2. imi mananca mult antigel. m-am uitat la furtune si sunt ok, nu lasa nici pata sub masina.

Daca stie cineva unde as putea merge sa o fac dar nu la reprezentanta ca ma rupe l bani sau la alte service-uri unde as putea ramane fara piesele originale ale ei ....


Multumesc.
Horia_69 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-09, 11:23   #2
gtigabi

Stage 3
 
gtigabi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 88
Default Re: intrebare

la 1 schimba filtrul de habitaclu/polen..si scapi de miros, la 2 vezi sa nu ai un por in radiator.

eu toate reviziile, schimbat placute si altele le fac la un service autorizat, s eafla in aparatorii patriei, stai langa masina ....sunt super ok baietii, preturi bune...lucreaza in general cu masini din grupul VAG


scrie-mi pe yahoo la gtigabi sa iti dau detalii
__________________
VR / 46

Last edited by gtigabi; 21-11-09 at 11:25.
gtigabi is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 20:23   #3
sorincel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 104
Member of:
[VW]
Default Re: intrebare

Ca sa scapi de miros schimba filtrul de polen si vezi ca se gaseste un spray eu am dat 20 lei care e cu spuma si are un furtunas pe care-l bagi pe toate gurile de aerisire si le umplii de spuma din spray scapi de miros garantat
sorincel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -