Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-09, 14:29   #1
coco 26

Stage 2
 
coco 26's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 57
Member of:
[VW]
Unhappy please help

am un passat 2002 1.9 tdi 101 cp
am o mica problema
daca ma duc peste 300 de ture in viteza 3 imi reduce puterea si merge ca un diesel normal si mai mult de 120 km si pedala este jos de tot.
va rog sa ma ajutati daca a mai patit cineva
__________________
VW from HELL
coco 26 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 10:29   #2
neo184

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 126
Default Re: please help

Practic , masina nu mai trage nu ?? , vezi ca sar putea sa fie urm

1 : furtun turbo spart (iti pierde presiune )
2 : senzor presiune turbo defect
3 : valve turbo defecte

Dute sa fai o diagnoza , trebuie sa iti apara pe diagnoza defectul pt ca este unul electric si nu unul mecani,

Bafta

Quote:
Originally Posted by coco 26 View Post
am un passat 2002 1.9 tdi 101 cp
am o mica problema
daca ma duc peste 300 de ture in viteza 3 imi reduce puterea si merge ca un diesel normal si mai mult de 120 km si pedala este jos de tot.
va rog sa ma ajutati daca a mai patit cineva
__________________
Out of my mind , be back in five minutes
neo184 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -