Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica VW (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw.html)
-   -   please help (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw/112353-please-help.html)

coco 26 04-03-09 14:29

please help
 
am un passat 2002 1.9 tdi 101 cp
am o mica problema
daca ma duc peste 300 de ture in viteza 3 imi reduce puterea si merge ca un diesel normal si mai mult de 120 km si pedala este jos de tot.
va rog sa ma ajutati daca a mai patit cineva

neo184 11-03-09 10:29

Re: please help
 
Practic , masina nu mai trage nu ?? , vezi ca sar putea sa fie urm

1 : furtun turbo spart (iti pierde presiune )
2 : senzor presiune turbo defect
3 : valve turbo defecte

Dute sa fai o diagnoza , trebuie sa iti apara pe diagnoza defectul pt ca este unul electric si nu unul mecani,

Bafta

Quote:

Originally Posted by coco 26 (Post 2118332)
am un passat 2002 1.9 tdi 101 cp
am o mica problema
daca ma duc peste 300 de ture in viteza 3 imi reduce puterea si merge ca un diesel normal si mai mult de 120 km si pedala este jos de tot.
va rog sa ma ajutati daca a mai patit cineva



All times are GMT +2. The time now is 20:59.

- Copyright 2026 4Tuning