Restaurant Grill, in Russe (Bulgaria),unu din cele mai scumpe din Bulgaria si totusi cu pretzuri mult sub cele din RO. De ex 5 persoane,am servit:
- 4 portzii piept pui grill (nush cum o prepara, da' are un gust nebun)
- 5 salate grecesti
- 4 sucuri,1 cafea, 3 Becks
- spaghette cu piept de pui, si multe chestii prin ea (f buna, si imensa)
- 5 portzii de cartofi (1 din greseala)
- 5 clatite cu finetti

(cu frisca etc..)
nota: 60 ron
situat in centru orasului, pe un bulevard deschis doar circulatziei pietonilor, gen Lipscani(doar gen, e mult mai frumos) + zeci de magazine, reprezentantze (nike,puma..etc) si pretzuri mai mici decat in Bucuresti. poa ajungetzi p-acolo...io sunt saptamanal sau kiar de 2 ori pe sapt
Taxe kre trebuiesc platite: 21 ron taxa pod la iesirea din RO
5 euro vigneta la intrare BG (valabila 1 sapt) sau 30 euro valabila 1 an
6 euro taxa pod la iesirea din BG (sau 5 leva pt baiatu' de acolo fara bon

)
cei din bucuresti, v-as sfatui sa incercatzi dk nu atzi fost deja