As vrea , daca se poate sa deschid un topic in care sa postam nume si / sau programe de editare video si filmulete mici 5-15 min facute cu ele , un fel de demo movie , daca ii pot spune asa ...
Eu am lucrat pana acum cu :
- Windows Movie Maker ( porcarie , bun pentru incepatori )
- Video Impression 2 ( bunicel , putine efecte , ia mult timp [ cel putin asa mi se pare mie ] la procesarea filmelor si ocupa enorm de mult spatiu in format AVI )
Atat ... am auzit de Pinacle Studio , Adobe Video 3 , Corel Ulead Video , Cyberlink Power Director ... nu le-am incercat ... trebuie sa mai schimb niste piese ( Ram si CPU ) la pc si dupaia ...