Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-04, 16:46   #46
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Am inteles ca da... adik am niste prieteni calora le tiuie la iesire din Pasajul Victoriei
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 16:48   #47
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Ai idee unde il luase radarul pe taximetristul ala?
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 20:47   #48
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default

mah tot ce pot sa va spun am afltat dintr-o sursa sigura chiar sunt radare chestiile alea de pe stalpi

si mai am si eu o ontrebare care a mai pus-o cineva : sunt detectate de detectoarele de radar???!!!!!!!
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 22:10   #49
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

intr-adevar sunt radare dar nu totate..........
majoritatea sunt antene de data ale CONNEX si ORANGE , si restul sunt mai mult cutiile de radare pt ca inca nu le-au montat..........


oricum ala de la p-ta Alba Iulia e sigur radar pt ca am coborat din masina si m-am uitat atent cu o camera mivni DV cu zoom ff mare......


deci se cam pun baietii pe dat amenzi....... GRAV!!
mad_oviddiu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 10:47   #50
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Quote:
Originally Posted by \"mask2k\"
mah tot ce pot sa va spun am afltat dintr-o sursa sigura chiar sunt radare chestiile alea de pe stalpi

si mai am si eu o ontrebare care a mai pus-o cineva : sunt detectate de detectoarele de radar???!!!!!!!
Era putin mai sus raspunsul la intreabrea ta
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 12:27   #51
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Ai idee unde il luase radarul pe taximetristul ala?
Nu (ma grabeam si mi-am amintit sa-l intreb exact inainte sa cobor).

\"Poza\" s-a mai luat si pe Octavian Goga (sefu' )
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 27-04-04, 19:22   #52
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Salutare la toata lumea.
Din surse sigure (adica de la cineva care le monteaza) pot spune ca da sunt radare si inca nu functioneaza pentru ca au o problema cu legatura la heah office-u lor. Inca nu stiu cate sunt si exact unde dar cum am lista o bag aici.
Interesant e ca nici unu din voi nu a vazut si camera de luat vederi de pe semaforul de dupa pasajul victoriei (intersectia cu Roma). Aveti grija cum treceti pe rosu acolo. Bafta la toata lumea.
COObra is offline   Reply With Quote
Old 27-04-04, 22:20   #53
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Am vazut camera aia... dar e de ani buni acolo....
Eu cred ca nu mai e nimik de capul ei. Iar cu chestile alea de pe stalpi... s-au inmultit ale draq de mult.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-04, 11:16   #54
Andy13

Stage 2
 
Andy13's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 42
Default

Va spun ce am aflat de la un politist de circulatie: nu sunt radare pe stalpi in Buc. Deocamdata. Am vazut cu ochii mei un Vento cu radar pus intr-o seara acum cam 3 saptamani exact sub vestitul stalp \"cu radar montat pe el\" de la iesirea din pasajul Victoriei spre SP.Grigore Alexandrescu. Nu vi se par cam multe 2 radare in acelasi loc? Eu am convingerea ca este mai mult o chestie psihologica.
Andy13 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 11:55   #55
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

Quote:
in atentia posesorilor de bolizi, permise de conducere si multa \"nevoie de viteza\" : mult iubita si stimata politie rutiera - departamentul spaga-radare - a scos pe strazi solenze albe (civile, fara stickere sirene and stuff) cu radare ca pe passaturi si ventouri! se intalnesc frecvent pe magheru! Asa ca fiti cu okii in 4, ca vb ceea: \"Clubul soferilor neprinsi de radar saluta Zapp Share Free\"
GSi : poti sa le tragi la MUE, ca se specifica in lege clar ca masinile cu detectoare de rada trebuie sa aiba insemnele\"POLITIA\" si sa fie pozitionate in zone vizibile.

__________________
BMW E30 324td S50B30 Twin Turbo Touring (Pt moment la grupa mica M50B25)
BMW E21 325iX M50 Turbo - Proiect ...
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 13:48   #56
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Cu radare, nu detectoare...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 17:06   #57
iasi_drifter

Stage 5
 
iasi_drifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 792
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pe mine acum o luna-2 cand veneam si eu de la munte m-a prins radarul in nush ce sat (era dupa o intersectie nush ce si nici nu mi-am dat seama ca am intrat in localitate)(intotdeauna au grija sa profite de zone din astea). Tot drumul m-am uitat dupa Vento de politie dar in acea zona nu era nici vorba de asa ceva. Insa cand ajung la vreo 50 m de un BREAK ALB FARA NICI UN SEMN DISTINCTIV pac sare politaiul din masina si ma trage pe dreapta. Deja imi stricase toata excursia la munte cand ma gandeam ca acum vine amenda.
Mi-au aratat ce au filmat si zice unul: \"Ia sa vedem cat ai avut daca ai avut peste 90 ai imbulinat-o\"
Si ma uit pe ecran si vad 84...85...86...87...88..89...
...90
si dupa aia ...89...88...87
imi zic \"FUUUUUUUCK!\"
Pt 1 km/h ma costa amenda 200.000 in plus deoarece pt. o fractiune de secunda am avut 90 kmh (pana la 89 inclusiv e 300.000 in 48 de ore iar de la 90 e 500.000 ). Asa ca primul lucru pe care l-am facut cand am ajuns acasa a fost sa platesc amenda.
Si l-am tras pe politist de limba ca sa aflu pe ce masini mai sunt radare si mi-a spus ca au radar chiar si pe un BREAK ALBASTRU !!!!!!!! de Botosani . Ca sa vezi cat is de @$$@#^&. .
Deci ce sa inteleg din ce ziceti voi: ca de fapt trebuia ca masina sa aiba marcaje si de fapt nu trebuia sa imi iau amenda? Puteti sa dati copy/paste la articol?
iasi_drifter is offline   Reply With Quote
Old 10-11-04, 09:04   #58
Ema

Stage 5
 
Ema's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 373
Default

Acum o aproximativ o saptamana pe B-dul Ana Ipatescu, radar! Era pe o Dacia Super Nova!

Pe B-dul Macheru in dreptul cinematografului Scala s-a amplasat o camera de filmat, inca nu stiu daca este si radar. Voi reveni cu informatii sigure cat de curand! Aveti grija la depasire pe banda continua in aceasta zona! Am cunostiinte care s-au trezit cu scrisorica acasa.
Ema is offline   Reply With Quote
Old 11-11-04, 00:34   #59
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

ntz ntz Ema.... Cum poti sa zici \"macheru\"??? Dam ture de macheru?!


Toti stiti k au pus radare pe solenze si pe nove...well,astea sunt k sa ii filmeze p soferii care parcheaza masina neregulamentar, depasesc refugiul pt tramvai prin stanga, taie linia continua etc.... momentan, nu a fost nimeni oprit de o solenza cu radar...
Cei ce sunt prinsi pe caseta se trezesc cu scrisoarea acasa...


Stiam k nu au voie sa puna radar p masina neinscriptionata cu insemnele pulitiei romane... park asa era legislatia....dar pe cine il doare de corectitudine in RO?! mai ales dk repr. \"organul\"...
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 11-11-04, 08:20   #60
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

iasi_drifter,break-ul ala l-ai intalnit pe undeva in preajma Pascaniului...are numarul de inmatriculare IS 03 VEL si e radar de mai bine de 2 ani...eu am avut \"de-a face\" cu ei pentru ca am trecut cu motocicleta prin localitate cu 55-60km/h,numai ca eram in treapta 1 de viteza...si aproape le-au cazut geamurile de la zgomot...nu aveam decat vreo 15.000 rot/min...
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -