Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-04, 21:03   #31
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

100 % nu sunt radare. Este un site in care poti vedea imagini live din Bucuresti. Am impresia ca acestea sunt camere care transmit.

Am vazut in Elvetia radare statice in tuneluri si sunt pur si simplu niste cutii mari, nicidecum ca cele din poze. Nu au nici o gura indreptata spre directia masinilor (chestia aia rotunda ca la radarele masinilor), tocmai ca sa nu trezeasca suspiciuni.

Si nu inteleg de ce ar fi fost puse in zonele alea...
Ca stim cu totii ce drumuri sunt acolo...
De ce nu au pus pe Kisselef sau Vitan ???
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 29-03-04, 21:46   #32
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

Nu sunt nici camere.Eu zic ca sunt relee de orange pt ca orange-ul are releele asa.Connexul le are dreptunghiulare.
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 29-03-04, 22:16   #33
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

Florica .......eu trec in fiecare zi pe la apaca .....si ......aproapte in fiecare zi e masina de politie cu radarul mobil acolo .......
La ce nu s-a gandit nimeni .......ar fi sa fie radare exeperimentale exact k zonele hashurate de pe Magheru!
si daca se dovedesc bune atunci sigur o sa gasim asa ceva in in zonele cele mai \"fierbinti\" ale bucurestiului
__________________
f t c
bxxlom is offline   Reply With Quote
Old 30-03-04, 08:04   #34
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
Default

am intrebat si eu mai demult cateva persoane despre acele \"radare\" si miau raspuns ca sunt pentru \"monotorizarea traficului\"...
acum stau si ma gandesc..poate kiar o fi radar si o fi folosit nu pentru \"trimite\" amenzi ci pentru a tine o statistica a vitezomanilor ?!
synkro is offline   Reply With Quote
Old 30-03-04, 12:08   #35
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

MAC Mate ai incerat sa-mi trimiti un private msg? Nu am primit nimik desi mi-a zis ca am mesaj de la tine.

Or fi de montorizare, si or inregistra doar vitezele cu care se circula prin zonele repsective k pe urma sa bage radare pe unde se circula mai tare.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-04, 15:56   #36
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

MC Mate, sorry de botez... dau mileul
Dap, am fost la Prisma, ne-am cunoscut acolo?
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-04, 02:20   #37
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

... am incercat un mic research ... shi din cate am gasit ... Radarele pe stalpi ... sunt foarte scumpe cam in jur de vre'o 10.000 de dolari !!! ... Nu cred ca politZia romāna ... ar avea bani pt. a cumpara 60 de asemenea aparate!!! ...
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 31-03-04, 04:05   #38
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mey deci eu nu stiu ce sunt alea acolo dar relee nu sunt sigur pentru ca am trecut in seara asta pe acolo si m-am uitat mai cu atentie.... si exista si camera de luat vederi pe stalp deci nu este o simpla cutie sau nu stiu ce.... ceva filmeaza dar nu stiu ce....
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-04, 14:02   #39
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Am mai gasit o ciudatenie dintr-aia... e la interesctia titulescu cu banu-manta in statia de autobuz de vis-a-vis de Primaria sect.1 ...

Eu am tot cautat la relee de date sau de telefonie mobila si nu am gasit niciunul care sa semene cu alea.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 09:31   #40
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Am primit o confirmare de la cineva mai in masura si mi-a zis ca cik intr-adevar sunt radare. Cik unele chiar sunt, unele doar cutia e montata... O sa atasez aici o lista cu unde sunt amplasate imediat ce mi-o trimite prietenul.

Ne-a cam dat-o politia... dar eu ink mai am o speranta ca nu sunt
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 11:20   #41
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ba ar putea sa cumpere asa ceva politia romana si pe chitanta sa scrie ca au dat 20.000 pe unu` ca asa e in Romania... am auzit de o chestie pur si simplu incredibila..... la un spital a fost acordat suma de ...10 miliarde sa zicem... ( nu mai stiu suma ) oricum nu suma conta... asa si in chitanta scria ... un bisturiu 30.000.000 de LEI JUR... si un bistruriu era 350.000 de lei .... si-au bagat aia la bani in buzunar... nu vad de ce nu ar face si politia asa..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 06-04-04, 22:45   #42
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
ba ar putea sa cumpere asa ceva politia romana si pe chitanta sa scrie ca au dat 20.000 pe unu` ca asa e in Romania... am auzit de o chestie pur si simplu incredibila..... la un spital a fost acordat suma de ...10 miliarde sa zicem... ( nu mai stiu suma ) oricum nu suma conta... asa si in chitanta scria ... un bisturiu 30.000.000 de LEI JUR... si un bistruriu era 350.000 de lei .... si-au bagat aia la bani in buzunar... nu vad de ce nu ar face si politia asa..
poate era bisturiu electric, din platina batut cu diamante......... te rog frumos nu acuza oamenii pe nedrept........ ca vorba aia, poate au cumpartat bistriu de la un magazin cu prreturi mai mari

mad_oviddiu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 00:06   #43
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

cat despre radare...............
nu tot ce ati vazut pana acum sunt radare...unele sunt antene de date alea CONNEX si ORANGE dar unele, sunt chiar cutii de radar. cert este ca inca nu s-au dat in folosinta radarele fixe.......... dar nici mult nu mai este.................... la lege se prevede un paragraf special in care se explica exact circumstantele in care se pot amplasa radarele fixe.... nu se pun ca asa vrea \"nea Gheorghe\".............

numa` bine
mad_oviddiu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 05:23   #44
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Ieri am mers cu taxi-ul. Si ce avea la el soferul?? Plicul cu invitatia la Udriste
L-am intrebat ce crede despre \"cutiile\" de pe stalpi. Mi-a raspuns simplu: \"sunt radare\".
__________________
...zise el...si mai lua o gura de fan...
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 14:04   #45
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

anti-radarul le detecteaza?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -