Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-05-08, 18:25   #16
Dominic
Skoda Driver

Stage 4
 
Dominic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: prima seara de soferie ?

Prima seara am mers pana in Sinaia si prin Busteni era sa-l imping pe unul de la spate ca a franat brusc si eu bineinteleg cu dacia m-am dus furios spre el cu frana calcata....mi-a murit o singura data motorul....in rest a fost super...super bucuros cu muzica data incet...


Numai bine!
__________________
Imi traiesc viata in 400 de metri!Nimic altceva nu mai conteaza!Pentru acele 10 secunde sau mai putin,sunt liber!
Dominic is offline  
Old 21-05-08, 19:15   #17
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: prima seara de soferie ?

prima data...cu mama langa mine...io nici o problema ea stresata ca si acuma....tot zice ca conduc prea repede si ca ma bag inutil printre masini......urmatoarele seri ii luam cheile de la dacie si fugeam cu ea problema era ca numai gaseam loc de parcare si io lasam prin preajma...
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Old 21-05-08, 19:20   #18
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: prima seara de soferie ?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
prima data...cu mama langa mine...io nici o problema ea stresata ca si acuma....tot zice ca conduc prea repede si ca ma bag inutil printre masini......urmatoarele seri ii luam cheile de la dacie si fugeam cu ea problema era ca numai gaseam loc de parcare si io lasam prin preajma...
iti dau un sfat :
cand iei masina din parcare fara sa stie parintii, cheama alt prieten sa si lase masina pe locul tau, ca sa nu se ocupe.
in felul asta dimineata nu o sa si dea seama parintii, ca masina s a deplasat din locul respectiv
phaeton is offline  
Old 21-05-08, 19:44   #19
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: prima seara de soferie ?

Imediat se implineste un an de la aceea seara.Pur si simplu ma simteam alt om..de cand visasem sa conduc .A fost o seara scurta dar intensa in care nu am facut multe prostii dar in care sa dus un sfert de rezervor
Snoopy is offline  
Old 22-05-08, 19:19   #20
taazz

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 48
Default Re: prima seara de soferie ?

in prima seara m-a mancat sa ma iau cu un BMW 330xi io fiin cu un renault la 80 de cai diesel,si a 2-a zi am facut accident,a intrat una in mine
taazz is offline  
Old 22-05-08, 23:38   #21
tintome

Stage 5
 
tintome's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,585
Default Re: prima seara de soferie ?

prima seara[dupa ce am dat proba la politie, nu dupa ce am ridicat carnetul] am tras o fuga pana la munte , conduceam deja de 3 luni , deci nu era o problema:P
tintome is offline  
Old 23-05-08, 01:47   #22
Dominic
Skoda Driver

Stage 4
 
Dominic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: prima seara de soferie ?

Quote:
Originally Posted by tintome View Post
prima seara[dupa ce am dat proba la politie, nu dupa ce am ridicat carnetul] am tras o fuga pana la munte , conduceam deja de 3 luni , deci nu era o problema:P
Poate mai ajungi prin brasov sau azuga.....dai un semn...
Dominic is offline  
Old 23-05-08, 09:32   #23
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: prima seara de soferie ?

prima seara... era intuneric bine si ploaie torentiala) eram cu maicamea. nu mi-a murit deloc motorul (de fapt la astra nu mi-a murit decat o data motorul cand am uitat frana de mana), dar era sa-l "modelez" pe ala din fata. inainte sa-mi conduc prima oara astra fusesem cu un prieten cu o duba reno master si obisnuit cu frana aia si frana de pe logan care le pisti un pic si franeaza, incearca acelasi lucru si la mine... pe dracu am piscat io nimic) calc tare ma mira pedala tare si hop se pune masina in bot... de atunci am inceput sa iubesc frana asta)
22VIN is offline  
Old 23-05-08, 09:57   #24
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: prima seara de soferie ?

aceeasi frana la Astra am si eu )) imi da senzatii cand conduc alta masina si ma urc in a mea)
trafy-vr6 is offline  
Old 23-05-08, 10:00   #25
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: prima seara de soferie ?

da, tare frana de la ASTRA G dar nu sunt de acord cu frana de mana care oricat de mult as ridica-o tot nu imi moare motorul si meerg si meerg
__________________

dolb is offline  
Old 23-05-08, 10:28   #26
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: prima seara de soferie ?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
da, tare frana de la ASTRA G dar nu sunt de acord cu frana de mana care oricat de mult as ridica-o tot nu imi moare motorul si meerg si meerg
am vrut sa dau in marche arrier si am ridicat repede ambreiajul. era si motorul destul de rece
22VIN is offline  
Old 23-05-08, 10:59   #27
CIPRIAN_17_CIP
Daewoo Driver

Stage 4
 
CIPRIAN_17_CIP's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 196
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: prima seara de soferie ?

In prima mea seara de condus, pot sa spun ca eram "cel mai tare sofer"(dupa parerea mea).Aveam o dacie din '92 si nu imi statea nici o masina in fata, ma dadeam la semafor si "faceam" tot ce prindeam5,seria 3,benz-uri......... TOT.oameni plecau normal iar "driver-ul" cu patinaj si motor turat la maxim,se uitau,radeau, ma injurau ....... important e ca io ma simteam bine. Si dupa ce am copt masina toata noaptea ma mancat sa o scartai pe o strada laturalnica.eram cu 2 tovarasi in masina si am zis sa le arat ce pot , dupa ce i-am dat cateva scarturi unul dintre ei a zis " Ti-a cazut toba", chiar asa era. Pierdusem finala,si stai la 4 dimineatza si bagate sub masina sa prinzi toba ca ma manca tata.
in fine toate au trecut si au ramas amintirile,atunci neplacute,acum placute si amuzante.
__________________
INSURED by dESPERadO
CIPRIAN_17_CIP is offline  
Old 23-05-08, 20:14   #28
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: prima seara de soferie ?

Prima data cand m-am urcat in masina, ca sa ma invat cu ea... eram cu prietenul. Ne-am dus pe A2 si ne-am intors.... am facut vreo 60km in ziua aia cred...
N-am avut probleme de genul opritul motorului.... am avut probleme cu viteza cand m-am intors in oras.... parca eram setata pe viteza de autostrada si nu ma mai puteam controla.
Apoi am mers numai de una singura.... Tarziu am avut ocazia sa mai iau pe cate cineva.
Acum tata spune ca ma descurc mai bine decat el (are mai mult de 30 de ani de permis, dar nu mai are rabdare in oras)
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 23-05-08, 20:36   #29
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: prima seara de soferie ?

Prima seara cand am condus singur ...... clasa a12a, 18 ani .... Mercedes 190D al familiei, nu am avut nici un fel de incident rutier, doar ca trebuia sa merg mai turat ca aveam filtrul de motorina infundat de la o motorina extraordinar de calitativa cu care alimentasem cateva zile in urma.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 04-06-08, 21:51   #30
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: prima seara de soferie ?

Heh ! Tare thread`ul ! In prima zi cand mi-am luat permisul, am luat 2 tovarasi (care aveau carnet) cu mine sa ne plimbam, si am fost la liceu la un altul, cand sa ma incadrez pe banda mi-a distras ceva atentia si m-am oprit am stat cateva secunde si dupa aia m-am bagat, numai ca nu m-am mai asigurat, si nu am vazut ...TROLEIBUZUL ) am tras de volan invers am avut noroc ca nu m-am bagat tare ca praf ma facea. Bineinteles a oprit soferu ca m-a vazut ce-am facut, baietii cu care eram in masina tipau: da-i !!! ca asta vine la noi ! ) Si cam asa, am tras o sperietura zdravana...dupa aia m-am plimbat prin tot orasu si era ora de varf, n-am avut nici o problema !
aXeL.ZeY is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -