Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-03-08, 19:45   #1
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Cati dintre voi ati avut de suferit datorita acestei mari sedinte economico-militaro-politica internationale ce se va tine aici? Cati dintre voi ati fost intrebati daca doriti/sunteti de acord cu asa ceva in tara voastra? Cati dintre voi veti merge la vot? Cati dintre voi ati auzit de termenul "democratie" si il considerati mai mult decat o simpla notiune abstracta, o utopie ,ca si "dreptatea" dealtfel ?

Multumesc,
PS: as dori sa posteze doar cei ce au ceva de spus si cei care sunt destul de maturi in gandire(indiferent daca au 8ani sau 85ani) pentru a-si exprima o parere ce ar putea ajuta la formarea unei idei....
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 31-03-08, 20:23   #2
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Nu vreau sa par deplasat ... dar ... de ce la noi ?
Chiar nu inteleg de ce Summit in Romania. Nu suntem o super-putere sau nici macar putere ca sa fim noi cei care gazduiesc un summit.
Mustang is offline  
Old 31-03-08, 20:30   #3
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

ai sa razi...sa nu-mi dati in cap ca-mi expun parerea
dar noi pe locul unde ne aflam suntem un punct de interes foarte mare pentru nato europa...rusia...din punct de vedere militar...economic nu stiu cat...
d'asta se face summitu la noi!e un disconfort intradevar...
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Old 31-03-08, 20:40   #4
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri.
Mustang is offline  
Old 31-03-08, 20:43   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

pe mine ce ma enerveaza in primul rand e treaba asta cu opritul circulatiei ... in rest e ok .. mai aude si lumea de noi ... ca oricum multa lume nu stie ca romania este o tara .. si nici ca , capitala ei este bucuresti
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 31-03-08, 21:01   #6
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,328
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Multor oameni li s-a impus inchiderea magazinelor,oprirea activitatii si chiar accesul in anumite puncte de lucru.
Cam aiurea modalitate de a "auzi lumea de noi"....aude de noi ca...CE?!...ca avem palat imens insa infrastructura sub orice critica?...ca avem demnitari incapabili de a-si face treaba vreodata ce din lipsa altei ocupatii se tavales unii pe altii in noroi in circul mediatic pentru a-si face loc la ciordeala? sau ca suntem foarte potriviti in rolul de turma usor, placut si ieftin de manevrat?! ....Interesanta opinie......si otomanii ne apreciau pentru ca ne tradam unii pe altii cu mult talent si voiciune....iar tepes pe ei ca le sedea bine infipti....INSA...chiar astea ar trebui sa fie simbolurile care sa ne faca ascultati in lume?!
lascarica is offline  
Old 31-03-08, 21:11   #7
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri.
pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...
Sindrom is offline  
Old 31-03-08, 22:32   #8
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...
Maine ma duc sa imi iau concediu ...
Eu sunt unul dintre cei care lucreaza in jurul Casei Poporului.
Totul foarte aiurea facut ... Cateva sute de gabori se uita la tine in masina de parca esti ultimul terorist si te pregatesti sa asediezi Casa Poporului.
Abia astept sa scap de zona aia.
Sa vedem maine cand se pun restrictiile daca mai ajungem pe la birouri.

O intrebare: Lipscani-ul si centrul istoric al Bucurestiului va fi blocat ?
Mustang is offline  
Old 01-04-08, 23:21   #9
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

ce sa-ti mai zic cand stiu pe cineva ca lucreaza la herastrau...traiasca 41 ca daca nu n-avea cu ce sa mearga
Sindrom is offline  
Old 02-04-08, 01:09   #10
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

este un disconfort pentru noi toti , atat soferi cat si pietoni , strazi , trotuare blocate.... mi se pare ceva extrem de exagerat , in special sa blocheze un trotuar.... ca pieton daca vreau sa merg pe undeva cu autobuzul sau metroul sunt nevoit sa ma strecor printre sutele de oameni care o iau pe acolo doar pentru ca sunt anumite strazi blocate... am si vazut asta la stiri azi , inghesuiala peste tot , ca sa fie si mai frumos au inceput pe ultima suta de metrii sa lucreze la unele strazi... care daca nu era vorba despre acest summit ar fi fost uitate de dumnezeu si ramaneau pline de gropi , oricum se stie treaba de mantuiala , sa tina cat este summit-ul si atat , restu nu-i intereseaza , mai schimba 2 3 borduri de pe o parte pe alta si gata reparatia , asta-i romania fratilor trebuie sa ne obisnuim cu aceste lucruri... o tara condusa in somn si nimic altceva
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline  
Old 02-04-08, 03:00   #11
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Parerea mea este ca acest eveniment se tine in Romania fiindca a fost cea mai usoara cale de scapare de catre celelalte tari europene... sa scape de ce? Pai, ganditi-va putin... daca vreun atentat s-ar intampla (si ar fi interese destul de mari sa se "intample" ceva...), ar fi un dezastru pentru alte tari... asa ca, daca s-ar intampla in Romania, ar fi ok pentru restul... si asa noi cica suntem foarte bucurosi (oficial...) ca acest eveniment se intampla in umila noastra tara... nu sunt genul care sa se gandeasca la vreun "complot mondial" insa se pare ca dorinta politicienilor nostri de afirmare trece peste posibile pericole ce ne-ar paste pe noi, cetatenii de rand... nimeni nu a intrebat cetateanul de rand daca ar vrea ca in Romania sa fie organizat acest eveniment... sunt destul de sigur ca un vot universal ar fi rezultat un mare "NU" impotriva porcilor politicieni... daca afirmatiile mele vi se par jignitoare in vreun fel, imi cer scuze insa personal sunt destul de scarbit atat de majoritatea personajelor politice de talie mondiala, cat si de cele reprezentative ale tarii noastre...

p.s.: oare de ce a murit Diana, Printesa Inimilor? Un "accident" tragic nerezolvat complet nici in ziua de azi... totusi... accident sau interese? Noi, umilii cetateni nu vom afla niciodata... cui ii pasa de fapt de noi?!??
__________________
fuzzy is offline  
Old 02-04-08, 03:24   #12
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Disconfort este putin spus.
Eu locuiesc langa Piata Unirii.
Am enspe mii de politisti pe o strada nenorocita, si recent m'am certat cu unul dintre ei pe locul meu propriu de parcare!!! Nu de alta, dar nu imi dadea voie sa ma parchez!!!
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn.
----------

....
Le VTEC est une philosophie de vie
Le VTEC permet une érection sans viagra
Le VTEC n'a pas besoin de turbo
....

Magos is offline  
Old 02-04-08, 08:51   #13
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

hahahahahhahaha ... maine chiar stie poate nu o sa te lase sa iti descui usa de la casa )
shadowro is offline  
Old 04-04-08, 08:29   #14
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

Teroristilor
On topic: accesul pietonal pe Blvd Unirii s-a putut face in toate zilele.
O spun pentru ca o zi a trebuit sa ma duc la munca si nu m-au intrebat nimic de sanatate. Puteai sa mergi linistit cu bombele pe tine si aia nici nu se uitau la tine.
Mustang is offline  
Old 04-04-08, 14:07   #15
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,743
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?

am fost ieri pe la casin....pe la casa scanteii vb lu mustang poti sa faci si sa te plimbi pe unde vor muschii tai...teroristilor...bang bang
Sindrom is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -