Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/72952-cati-intrebati-sunteti-acord-marea-sedinta.html)

lascarica 31-03-08 19:45

cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Cati dintre voi ati avut de suferit datorita acestei mari sedinte economico-militaro-politica internationale ce se va tine aici? Cati dintre voi ati fost intrebati daca doriti/sunteti de acord cu asa ceva in tara voastra? Cati dintre voi veti merge la vot? Cati dintre voi ati auzit de termenul "democratie" si il considerati mai mult decat o simpla notiune abstracta, o utopie ,ca si "dreptatea" dealtfel ?

Multumesc,
PS: as dori sa posteze doar cei ce au ceva de spus si cei care sunt destul de maturi in gandire(indiferent daca au 8ani sau 85ani) pentru a-si exprima o parere ce ar putea ajuta la formarea unei idei....

Mustang 31-03-08 20:23

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Nu vreau sa par deplasat ... dar ... de ce la noi ?
Chiar nu inteleg de ce Summit in Romania. Nu suntem o super-putere sau nici macar putere ca sa fim noi cei care gazduiesc un summit.

Sindrom 31-03-08 20:30

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
ai sa razi...sa nu-mi dati in cap ca-mi expun parerea
dar noi pe locul unde ne aflam suntem un punct de interes foarte mare pentru nato europa...rusia...din punct de vedere militar...economic nu stiu cat...
d'asta se face summitu la noi!e un disconfort intradevar...

Mustang 31-03-08 20:40

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri. :lol:

Psycho 31-03-08 20:43

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
pe mine ce ma enerveaza in primul rand e treaba asta cu opritul circulatiei ... in rest e ok .. mai aude si lumea de noi ... ca oricum multa lume nu stie ca romania este o tara .. si nici ca , capitala ei este bucuresti

lascarica 31-03-08 21:01

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Multor oameni li s-a impus inchiderea magazinelor,oprirea activitatii si chiar accesul in anumite puncte de lucru.
Cam aiurea modalitate de a "auzi lumea de noi"....aude de noi ca...CE?!...ca avem palat imens insa infrastructura sub orice critica?...ca avem demnitari incapabili de a-si face treaba vreodata ce din lipsa altei ocupatii se tavales unii pe altii in noroi in circul mediatic pentru a-si face loc la ciordeala? sau ca suntem foarte potriviti in rolul de turma usor, placut si ieftin de manevrat?! ....Interesanta opinie...:lol:...si otomanii ne apreciau pentru ca ne tradam unii pe altii cu mult talent si voiciune:D....iar tepes pe ei ca le sedea bine infipti....INSA...chiar astea ar trebui sa fie simbolurile care sa ne faca ascultati in lume?!

Sindrom 31-03-08 21:11

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1458439)
Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri. :lol:

pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...

Mustang 31-03-08 22:32

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Sindrom (Post 1458533)
pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...

Maine ma duc sa imi iau concediu ...
Eu sunt unul dintre cei care lucreaza in jurul Casei Poporului.
Totul foarte aiurea facut ... Cateva sute de gabori se uita la tine in masina de parca esti ultimul terorist si te pregatesti sa asediezi Casa Poporului.
Abia astept sa scap de zona aia.
Sa vedem maine cand se pun restrictiile daca mai ajungem pe la birouri.

O intrebare: Lipscani-ul si centrul istoric al Bucurestiului va fi blocat ?

Sindrom 01-04-08 23:21

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
ce sa-ti mai zic cand stiu pe cineva ca lucreaza la herastrau...traiasca 41 ca daca nu n-avea cu ce sa mearga

denver 02-04-08 01:09

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
este un disconfort pentru noi toti , atat soferi cat si pietoni , strazi , trotuare blocate.... mi se pare ceva extrem de exagerat , in special sa blocheze un trotuar.... ca pieton daca vreau sa merg pe undeva cu autobuzul sau metroul sunt nevoit sa ma strecor printre sutele de oameni care o iau pe acolo doar pentru ca sunt anumite strazi blocate... am si vazut asta la stiri azi , inghesuiala peste tot , ca sa fie si mai frumos au inceput pe ultima suta de metrii sa lucreze la unele strazi... care daca nu era vorba despre acest summit ar fi fost uitate de dumnezeu si ramaneau pline de gropi , oricum se stie treaba de mantuiala , sa tina cat este summit-ul si atat , restu nu-i intereseaza , mai schimba 2 3 borduri de pe o parte pe alta si gata reparatia , asta-i romania fratilor trebuie sa ne obisnuim cu aceste lucruri... o tara condusa in somn si nimic altceva

fuzzy 02-04-08 03:00

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Parerea mea este ca acest eveniment se tine in Romania fiindca a fost cea mai usoara cale de scapare de catre celelalte tari europene... sa scape de ce? Pai, ganditi-va putin... daca vreun atentat s-ar intampla (si ar fi interese destul de mari sa se "intample" ceva...), ar fi un dezastru pentru alte tari... asa ca, daca s-ar intampla in Romania, ar fi ok pentru restul... si asa noi cica suntem foarte bucurosi (oficial...) ca acest eveniment se intampla in umila noastra tara... nu sunt genul care sa se gandeasca la vreun "complot mondial" insa se pare ca dorinta politicienilor nostri de afirmare trece peste posibile pericole ce ne-ar paste pe noi, cetatenii de rand... nimeni nu a intrebat cetateanul de rand daca ar vrea ca in Romania sa fie organizat acest eveniment... sunt destul de sigur ca un vot universal ar fi rezultat un mare "NU" impotriva porcilor politicieni... daca afirmatiile mele vi se par jignitoare in vreun fel, imi cer scuze insa personal sunt destul de scarbit atat de majoritatea personajelor politice de talie mondiala, cat si de cele reprezentative ale tarii noastre...

p.s.: oare de ce a murit Diana, Printesa Inimilor? Un "accident" tragic nerezolvat complet nici in ziua de azi... totusi... accident sau interese? Noi, umilii cetateni nu vom afla niciodata... cui ii pasa de fapt de noi?!??

Magos 02-04-08 03:24

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Disconfort este putin spus.
Eu locuiesc langa Piata Unirii.
Am enspe mii de politisti pe o strada nenorocita, si recent m'am certat cu unul dintre ei pe locul meu propriu de parcare!!! :| Nu de alta, dar nu imi dadea voie sa ma parchez!!!

shadowro 02-04-08 08:51

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
hahahahahhahaha ... maine chiar stie poate nu o sa te lase sa iti descui usa de la casa :))

Mustang 04-04-08 08:29

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Teroristilor :lol: :lol:
On topic: accesul pietonal pe Blvd Unirii s-a putut face in toate zilele. ;)
O spun pentru ca o zi a trebuit sa ma duc la munca si nu m-au intrebat nimic de sanatate. Puteai sa mergi linistit cu bombele pe tine si aia nici nu se uitau la tine. ;)

Sindrom 04-04-08 14:07

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
am fost ieri pe la casin....pe la casa scanteii vb lu mustang poti sa faci si sa te plimbi pe unde vor muschii tai...teroristilor...bang bang


All times are GMT +2. The time now is 02:19.

- Copyright 2026 4Tuning