Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-08, 15:34   #151
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Eu unul separ tot ce inseamna biserica-preoti si etc, de .. acel ceva caruia .. cineva i-a zis Dumnezeu ..

toata treaba cu .. in 7 zile a facut si etc.. povesti :/
si nu ajung sa ma intrebe preotul ..
spune-i lu ala ca nu exista Dumnezeu .. sa vezi distractie, o fii bine sa-ti traiesti toata viata in minciuna ? din jocurile altora?
eu unul cred ca e ceva, undeva .. insa nicidecum ce spune religia ..
nici eu nu sunt de parere ca trebuie sa iti creezi un ideal... sa crezi ca cineva te conduce si orice zice ala e bine...
de aia nu imi place cand lumea ma intreaba dak am un "idol"... sunt de parere ca dak iti creezi asa ceva, o sa ajungi tot timpul sa incerci sa te ridici la nivelul lui, si astfel iti va fi greu sa il depasesti si la randul tau sa ajungi un "model" pt altii...

faza cu Dumnezeu e mai complicata... dak stati sa va documentati veti vedea ca toate religiile au o poveste comuna... "Dumnezeu", sau aceasta putere divina e cam aceeasi numai ca fiecare o numeste altfel... fiecare o percepe in felul lui, dar principiile seamana...

ideea de baza e ca nu cred faptul ca preotii sunt neaparat trimisii lui Dumnezeu pe Pamant... ei sunt intr-adevar oameni care cred (sau si-au "impus" asta) in Dumnezeu si isi traiesc viata dupa un anumit "model", dar nu ii consider mai apropiati de El decat vreunul dintre noi...
de asemenea nu cred ca pacatele adevarate sunt cele pe care ti le "impune" biserica... sunt cele pe care ar trebui sa ti le dicteze bunul simt... si anume sa nu furi, sa nu minti aproapele, sa nu te folosesti de altii... etc etc
totusi, e bine sa crezi ca e o putere mai mare acolo sus, care are intr-un fel sau altul grija ca lucrurile sa aibe un anumit curs, si la care te poti uita atunci cand ai anumite probleme... asta iti confera o anumita siguranta de care toti avem nevoie in anumite momente din viata... nu stiu dak pe acea putere o cheama Dumnezeu, Allah, Buddha sau altfel... dar park trebuie sa fie ceva... sper :P

alta kestie legata de biserica la romani... eu consider ca aceasta institutie facea multe lucruri bune... in trecut, cand era privita altfel...
si anume, oamenii simplii de la tara care pe atunci nu se duceau la scoli sau etc, mergeau in fiecare duminica la biserica... si multi din ei mergea cu "frica lui Dumnezeu"... iar acolo la biserica, lasand credinta la o parte, primeau niste "pilde", niste povesti, din care in mod indirect invatai, iti erau induse niste reguli ale bunului simt... niste reguli care duceau la o mai buna oranduire in cadrul comunitatii... si uite asa nu se intamplau toate chestiile care se intampla acum si care fac subiectul stirilor de la ora 5... eu cel putin asa vad lucrurile...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 19:58   #152
BBK_VW
VW Driver

Stage 3
 
BBK_VW's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 108
Member of:
[VW]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
exact asta era ideea...k mai e nevoie de vreo 150 de ani pana knd majoritatea lumii se va trezi la realitate
sincer cred ca nici peste 150 de ani nu o sa trezeasca la realitate.pentru ca oamenii care dirijeaza chestia asta vor creste si vor creste apoi vor aparea altii..care nu vor accepta sa iasa la iveala chestia asta.....cum au tinut`o pana acum..poate sa o faca la nesfarsit din generatie in eneratie....pe ce te bazezi tu ca or sa se trezeasca la reaalitate toti?documentare..fiecare are dreptu sa spuna ce vrea..dar..s continua..zic eu nu vreau sa par rau dar ..nu ma intelegeti gresit.. nu?
__________________


VW Passat
2006 2.0 TDI Highline

Last edited by BBK_VW; 05-01-08 at 20:01.
BBK_VW is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 20:10   #153
BBK_VW
VW Driver

Stage 3
 
BBK_VW's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 108
Member of:
[VW]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

uitasem sa spun am aflat azi ca putin doreste sa uneasca tarile ..care au apartinut rusiei vechi..moldavia..lituania..so on ..nu stiu daca s`a mai spus..
BBK_VW is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 21:40   #154
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by BBK_VW View Post
sincer cred ca nici peste 150 de ani nu o sa trezeasca la realitate.pentru ca oamenii care dirijeaza chestia asta vor creste si vor creste apoi vor aparea altii..care nu vor accepta sa iasa la iveala chestia asta.....cum au tinut`o pana acum..poate sa o faca la nesfarsit din generatie in eneratie....pe ce te bazezi tu ca or sa se trezeasca la reaalitate toti?documentare..fiecare are dreptu sa spuna ce vrea..dar..s continua..zic eu nu vreau sa par rau dar ..nu ma intelegeti gresit.. nu?
intr-un fel ai dreptate... daca oamenii nu au realizat in 2000 de ani ca sunt condusi si mani****ti la un asemenea nivel putin probabil sa realizeze asta intr-o perioada asa "scurta"(scurta in comparatie cu ce a fost pana acum) ..... totusi ar trebui sa existe speranta...aia moare ultima .........desi am facut un test ....


am inceput sa vorbesc contra bisericii shi religiei fata de o persoana in varsta care a incepu pur si simplu sa ma injure si sa imi zica k divaolu` a pus mana pe mine si daca eu nu cred sa nu incerc sa ii fac pe altzii sa renunte la dumnezeu(vorbea de dumnezeu ca si cum ar fi un drog)
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 22:55   #155
BBK_VW
VW Driver

Stage 3
 
BBK_VW's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 108
Member of:
[VW]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
intr-un fel ai dreptate... daca oamenii nu au realizat in 2000 de ani ca sunt condusi si mani****ti la un asemenea nivel putin probabil sa realizeze asta intr-o perioada asa "scurta"(scurta in comparatie cu ce a fost pana acum) ..... totusi ar trebui sa existe speranta...aia moare ultima .........desi am facut un test ....


am inceput sa vorbesc contra bisericii shi religiei fata de o persoana in varsta care a incepu pur si simplu sa ma injure si sa imi zica k divaolu` a pus mana pe mine si daca eu nu cred sa nu incerc sa ii fac pe altzii sa renunte la dumnezeu(vorbea de dumnezeu ca si cum ar fi un drog)
tocmai asta spuneam..daca oamenii ca persoana aceea vor exista...nu va fi nimic..doar daca va reusi cineva mare mare si acum ma refer la o persoana..sa controleze lumea..in curand se vor alia multe tari..ce credeti ca UE asta e doar asa sa ne aliem si sa ne infratim..priviti ce s intampla in italia..unde mai e mUEa? din parti..si cum spuneam cineva sau 2-3 perosanne care vor controla intreaga planeta vor da ordin sa ii impuste p cei care cred in Dumnezeu,Iisus..samd..si atunci se va crea o alta era....poate ca americanii vor avea sa controleze niste asteroizi daia..si ii vor da drumu p rand..sa omoare toata pop u l a tia..si sa ramana doar cei aliati...cei care doresc sa domine intreaga planeta..pana atunci..sa ne continuam noi viata ..sa iubim...si sa avem grija de noi! Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! (Mircea Badea) Bafta!
BBK_VW is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 00:57   #156
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by BBK_VW View Post
tocmai asta spuneam..daca oamenii ca persoana aceea vor exista...nu va fi nimic..doar daca va reusi cineva mare mare si acum ma refer la o persoana..sa controleze lumea..in curand se vor alia multe tari..ce credeti ca UE asta e doar asa sa ne aliem si sa ne infratim..priviti ce s intampla in italia..unde mai e mUEa? din parti..si cum spuneam cineva sau 2-3 perosanne care vor controla intreaga planeta vor da ordin sa ii impuste p cei care cred in Dumnezeu,Iisus..samd..si atunci se va crea o alta era....poate ca americanii vor avea sa controleze niste asteroizi daia..si ii vor da drumu p rand..sa omoare toata pop u l a tia..si sa ramana doar cei aliati...cei care doresc sa domine intreaga planeta..pana atunci..sa ne continuam noi viata ..sa iubim...si sa avem grija de noi! Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul! (Mircea Badea) Bafta!
treaba cu 2000 de ani a aberatie, n-au reusit in 2000 de ani ca acum 2000 mii de ani comunicau prin porumbei ...
acum e altceva..
si lumea o sa se treazeasca la realiatate..
ai batrani si inchisi la minte .. n-ai ce sa le faci ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 18:30   #157
Nitro Customs
Fiat Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 361
Member of:
[Fiat]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Filmul poate fi gasit si me maze..sper sa fie de folos linku' pt cei ce au acc pe maze

http://www.mazetorrents.net/details.php?id=14205
Nitro Customs is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 19:12   #158
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

"ideea de baza e ca nu cred faptul ca preotii sunt neaparat trimisii lui Dumnezeu pe Pamant... ei sunt intr-adevar oameni care cred (sau si-au "impus" asta) in Dumnezeu si isi traiesc viata dupa un anumit "model", dar nu ii consider mai apropiati de El decat vreunul dintre noi..."


eu nu cred k sunt chiar asa d apropiati...aa luam exemplul preotilor care nu s mai trezesc din bautura, adevarate c***e masculine...eu nu.i consider exemple, sau modele d urmat, in general preotii romani sunt asa, comit mai multe "pacate" dekt oamenii d rand...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 23:42   #159
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Bravo Santos pt acest subiect ,presupun ca ai vazut si illuminati.
Nasol ca traim intr-o mare minciuna ,suntem mani****ti si culmea noi credem ca suntem liberi .Sunt curios ce reactie au credinciosii cand vad documentare de genul asta ... (oare nu se trezesc?). Zicea cineva mai sus ceva de preoti ,parerea mea ca aproape toti nu cred in dumnezeu .
Mai merita vazute niste documentare legate de petrol ,dak tot e plin de soferi aici,de ceva zeci de ani exista alternative insa mafia petroliera inca de cand s-au inventat motoarele doboara orice concurenta.Problema e ca in vreo 30-40 de ani se distruge clima din cauza poluari .

-The Illuminati
-Global Dimming - Tragic End of Humanity - BBC Documentary (2005)
-Who Killed The Electric Car
-Free Energy - The Race To Zero Point
-Connecting The Dots - Technology and Weapons

Cateva exemple .Dak ati ramas uimiti de ZEITGEIST sigur o sa va placa,se gasesc si pe DC.
Presupun ca de faza cu ajunsul pe luna stiti
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 11:24   #160
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by goldie View Post
"ideea de baza e ca nu cred faptul ca preotii sunt neaparat trimisii lui Dumnezeu pe Pamant... ei sunt intr-adevar oameni care cred (sau si-au "impus" asta) in Dumnezeu si isi traiesc viata dupa un anumit "model", dar nu ii consider mai apropiati de El decat vreunul dintre noi..."


eu nu cred k sunt chiar asa d apropiati...aa luam exemplul preotilor care nu s mai trezesc din bautura, adevarate c***e masculine...eu nu.i consider exemple, sau modele d urmat, in general preotii romani sunt asa, comit mai multe "pacate" dekt oamenii d rand...
preotii sunt varza ........ am un coleg care a vrut sa dea la teologie... knd l-am intrebat d c ...... a zis k e usor si k nu trebuie sa invete nimik..... stau toata ziua si se distreaza .....
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 15:40   #161
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
preotii sunt varza ........ am un coleg care a vrut sa dea la teologie... knd l-am intrebat d c ...... a zis k e usor si k nu trebuie sa invete nimik..... stau toata ziua si se distreaza .....
Astia de la teologie baga petreceri si betzii mai rau ca noi.

Alt motiv sa dea la teologie sunt banii ,afacerea numita biserica e f profitabila.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 18:37   #162
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

vad ca discutia a luat-o spre religie...
voi credeti ca pe vremea aia oamenii erau altfel? tot aia erau, cu invarteli, masinatiuni, tradari etc. Va dati sper seama ca cine a pus mana pe manuscrisele bibliei nu era nea Gica din colt, era din elita si a pastrat ce a vrut interesul lui si al celor din grupul lui. Asa s-au scos, adugat si schimbat parti mari...cum se face de abia acum se gasesc scrierile Mariei Magdalena si inca unele care imi scapa acum numele ??

faptul ca toate religiile mari au cam aceleasi puncte in mare eu cred ca e o dovada ca Cineva (intr-o parte il cheama Iisus, in alta Mohamed etc.) a existat si a facut niste chestii demne de scris intr-o carte. Deci cred sincer ca Iisus a existat dar tot conducatorii insetati de putere au dat-o cotita pe placul lor si astfel au stricat ceva ce putea sa fie mai frumos si mai sincer

uitati aici un clip care prezinta totul in gluma dar destul de exact: https://youtube.com/watch?v=Ope-1Zb5t-k

v-am pupat
__________________
Dimensiunea maximă admisă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 20:22   #163
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by metal_militia View Post
vad ca discutia a luat-o spre religie...
voi credeti ca pe vremea aia oamenii erau altfel? tot aia erau, cu invarteli, masinatiuni, tradari etc. Va dati sper seama ca cine a pus mana pe manuscrisele bibliei nu era nea Gica din colt, era din elita si a pastrat ce a vrut interesul lui si al celor din grupul lui. Asa s-au scos, adugat si schimbat parti mari...cum se face de abia acum se gasesc scrierile Mariei Magdalena si inca unele care imi scapa acum numele ??

faptul ca toate religiile mari au cam aceleasi puncte in mare eu cred ca e o dovada ca Cineva (intr-o parte il cheama Iisus, in alta Mohamed etc.) a existat si a facut niste chestii demne de scris intr-o carte. Deci cred sincer ca Iisus a existat dar tot conducatorii insetati de putere au dat-o cotita pe placul lor si astfel au stricat ceva ce putea sa fie mai frumos si mai sincer

uitati aici un clip care prezinta totul in gluma dar destul de exact: https://youtube.com/watch?v=Ope-1Zb5t-k

v-am pupat

poate dumnezeu exista ( o entitate puternica) .......... isus nu a existat niciodata .......
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 08-01-08, 19:28   #164
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

dar POATE unele lucruri ar fi mai bine sa nu le aflam NICIODATA....eu unu sincer sa fiu nu dau 2 bani ca aia se bat in iraq cine i-a antrenat p'aia.....ar fi mai bine daca ne-ar preocupa altceva...momentan asta imi vine in minte ca am aflat si io....stiti americanu ala care a accidentat femeia cu un tico acu vreo luna....l-au scos din tara....asa cum l-au scos si p'alalalt....si pe ala care l-a omorat pe mungiu i-au dat 1 an jum....nu cumva ar trebui sa ne preocupe de noi si apoi de restu lumii......nu de alta da ne uitam la altii ce fac si la noi in tara noastra asa cum e ea...ne sunt omorati adevaratii artisti....si ne fac sa ne dispara si putinele valori pe care le avem......SPER sa va dea un pic de gandit

La revedere!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 14:03   #165
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

am incercat acum sa ma uit la the illuminati si mi se pare o prostie hollywoodiana....efecte speciale cu mascati, draci, cruci etc. si cam putina substanta....the zeitgeist si end game sunt mult mai raw
metal_militia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -