Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-08, 12:10   #136
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Interesant documentarul.

Eu zic ca noi, oamenii de rand nu stim ce se petrece de fapt in lumea asta si cine o conduce. Adevarul cica ar sta ascuns la Vatican despre Dumnezeu.

Este un film care te pune pe ganduri. Dar atunci cand esti in biserica si te intreaba preotul - Crezi intr-un singur Dumnezeu si Iisus? Tu ce-o sa zici - Nu nene, ca am vazut Zeitgeist.

Filmul iti demonstreaza ca nu exista nici o divinitate. Dar fiecare dintre noi stie ca este ceva, acolo, care se uita la noi. Cine sau ce, habar nu avem.

Cat despre conducatorii politici, la noi e aceeasi poveste. Cei din fata, alde Basescu & co. sunt doar de fatada. Adevarul iese cu greu la iveala si nu se lasa usor inteles.

Concluzia - misto filmul!
Eu unul separ tot ce inseamna biserica-preoti si etc, de .. acel ceva caruia .. cineva i-a zis Dumnezeu ..

toata treaba cu .. in 7 zile a facut si etc.. povesti :/
si nu ajung sa ma intrebe preotul ..
spune-i lu ala ca nu exista Dumnezeu .. sa vezi distractie, o fii bine sa-ti traiesti toata viata in minciuna ? din jocurile altora?
eu unul cred ca e ceva, undeva .. insa nicidecum ce spune religia ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 17:38   #137
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

related...un fel de UP
Attached Files
File Type: mp3 C.T.C._-_Ipoteze.mp3 (4.45 MB, 23 views)
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 18:42   #138
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Va recomand "The Pharmacratic Inquisition 2007 - DVD - Official Online Edition"
In el gasiti povestea reala a lui Mos Craciun si probabil raspunsuri la unele intrebari ale voastre.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 18:52   #139
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

si cartea “Astrotheology & Shamanism” Jan Irvin & Andrew Rutajit...asta daca preferati sa cititi ...enjoy
goldie is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 21:52   #140
rzw_1992

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 15
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Eu tot incliin sa cred in D-zeu chiar daca unii din voi zic ca nu exista...eu cred ....ca este acolo ceva sus .....nu stiu asta este o parere buna ,rea proasta....si cu sfarsitul lumii.....nu prea vad eu sa se intample asta...dekt dak noi o vrem....dar altfel nu vad..(asteroid sau kesti de genul asta...nu prea cred..)unii poate spun ca Dumnezeu nu exista ...dar eu ca , copil ma gandesc ce nea fauct pe noi...cine ne-a creat .....Asta a fost parerea mea buna,rea....nu stiu...
rzw_1992 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 22:16   #141
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

cred k fiekre dintre noi crede in cv...intensitatea credintei este alta...dar trebuie sa recunoastem k sunt unele informatii din biblie[d ex.] de.a dreptu' absurde...probabil k depinde si d varsta, si d educatia d aksa, si d modul in kre te.ai dezvoltat k individ, si ti.ai modelat gandirea...sunt mai multi factori...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 22:26   #142
rzw_1992

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 15
Exclamation Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Goldie ai dreptate ...fiecare gandeste in Felul lui...eu mi-am spus parerea ..inca sunt copil nici 18 ani nu am...poate ca cu timpu imi voi schimba parerea nu stiu ...ce va fi ...habar nu am ...poate se va skimba lumea in bine...! ! !
rzw_1992 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 22:29   #143
zarisk

Stage 3
 
zarisk's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 108
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

lasa`ti`ma ca m`am uitat si eu la 3 secvente si se plimba o luminita prin camera si am inchis ala,m`am panicat tare,asta a fost acum cateva min :-SS
zarisk is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 22:34   #144
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

fiecare varsta isi are gradul de inocenta in gandire
personal, biblia imi pune cele mai multe semne de intrebare. nu ca vrea cineva sa ne manipuleze, nu ca banii sunt controlati de x ci ce vrea biblia de fapt sa zica, chit ca este tradusa de oameni care au interpretat. interesant ar fi sa avem cu adevarat acces la biblia neinterpretata (mai ales prin traducere).
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 22:42   #145
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

nu cred k biblia netradusa ar spune altcv...dak au fost in stare sa puna la punct asemenea plan nu cred k au fost atat d neglijenti inkt sa omita informatii care sa l puna in pericol activitatea...pana la urma e singuru' document care vorbeste despre iisus si despre religie asa qm o prezinta ei...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 07:15   #146
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by Trickz View Post
fiecare varsta isi are gradul de inocenta in gandire
personal, biblia imi pune cele mai multe semne de intrebare. nu ca vrea cineva sa ne manipuleze, nu ca banii sunt controlati de x ci ce vrea biblia de fapt sa zica, chit ca este tradusa de oameni care au interpretat. interesant ar fi sa avem cu adevarat acces la biblia neinterpretata (mai ales prin traducere).
chestia asta cu religia are ceva vechime........ biblia e aceasi tradusa sau nu ea ramane o perdea pentru cei de la care a inceput totul
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 10:27   #147
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

...are o vechie si conform unor informatii, asimilate tot d prin documentare d genu', era asta a crestinitatii s va termina in curand...prin 2150 dak nu ma insel...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 12:11   #148
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

cam asha ceva ... e nevoie cam de inca 150 de ani ca sa realizeze toata lumea ca asta e o mare vrajeala ......... deocamdata desi unii au senzatzia k multzi stiu despre ce e vorba se inseala ......... f f f f f multzi inca se aseaza in genunchi shi pupa tot prin biserica
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 10:55   #149
BBK_VW
VW Driver

Stage 3
 
BBK_VW's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 108
Member of:
[VW]
Post Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

In prima instatnta...mut..la faza cu 9/11 mitsto filmul..dar despre faza cu dumnezeu..eu sunt de parere ca: Aceasta "poveste"-cu Iisus- cum o numesti tu exista de prea mult timp sa fie descoperita acum..si daca o sa fie descoperita ce?Toate dovezile..pot fii niste coincidente..de ce nu o luam si p partea asta?la catolici..bun..dai bani sa ti s ierte pacatele..poate ca acolo au intins coarda prea mult..si vad ca nu s rupe..)cei care au facut toata treaba asta..(vezi..acum stiu.sunt 50-50..normal nu mai stiu in ce sa cred ) au facut`o bine..si daca noi ne trezim acum..ma refer cei care nu cred in doamne doamne..nu o sa iasa nimic pentru ca zic eu sunt mai multi cei care cred...in state ..p acolo aproape toti sunt catolici nu ? o sa iasa din nou un razboi..faza de la inceput..ca in 2012 daca am retinut bine vor ramane cca 100000 de oameni..bun..si acei 100000 vor fi cei de la putere..vor crea un cartier si vor trai linistiti..si asa o sa se creeeze o alta lume..mda..si noi..BUM!..:-j..nu stiu ..daca am gresit cu ceva scz de rigoare..! Bafta!
__________________


VW Passat
2006 2.0 TDI Highline
BBK_VW is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 11:28   #150
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by BBK_VW View Post
In prima instatnta...mut..la faza cu 9/11 mitsto filmul..dar despre faza cu dumnezeu..eu sunt de parere ca: Aceasta "poveste"-cu Iisus- cum o numesti tu exista de prea mult timp sa fie descoperita acum..si daca o sa fie descoperita ce?Toate dovezile..pot fii niste coincidente..de ce nu o luam si p partea asta?la catolici..bun..dai bani sa ti s ierte pacatele..poate ca acolo au intins coarda prea mult..si vad ca nu s rupe..)cei care au facut toata treaba asta..(vezi..acum stiu.sunt 50-50..normal nu mai stiu in ce sa cred ) au facut`o bine..si daca noi ne trezim acum..ma refer cei care nu cred in doamne doamne..nu o sa iasa nimic pentru ca zic eu sunt mai multi cei care cred...in state ..p acolo aproape toti sunt catolici nu ? o sa iasa din nou un razboi..faza de la inceput..ca in 2012 daca am retinut bine vor ramane cca 100000 de oameni..bun..si acei 100000 vor fi cei de la putere..vor crea un cartier si vor trai linistiti..si asa o sa se creeeze o alta lume..mda..si noi..BUM!..:-j..nu stiu ..daca am gresit cu ceva scz de rigoare..! Bafta!

exact asta era ideea...k mai e nevoie de vreo 150 de ani pana knd majoritatea lumii se va trezi la realitate
no limits design is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -