AVETI GRIJA CE FACETI NU VA DISTRUGETI SARBATORILE!!!
Din pacate anul trecut Craciunul a adus vesti proaste pt. una din cele mai mari sperante ale automobilismului iesean si anume Bogdan Marciuc (iesenii il stiu iar cei care ati fost la play in Iasi il stiti si voi era cel cu Honda CRX de VTM
https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails...lbum=24&page=2 )
In chiar prima zi de Craciun 2004 a plecat pe locul din dreapta cu un pusti care nu avea carnet intr-un Ford Sierra sau Scorpio nu mai stiu si ala i-a dat blana in zona postului de politie din Pacurari unde a pierdut controlul masinii a intrat pe contrasens si s-a izbit cumva lateral de o masina care venea din contrasens. Botul masinii a fost retezat pur si simplu iar Bogdan s-a lovit cu capul de montant, suferind multiple fracturi craniene. A fost in coma o vreme, a fost operat de mai multe ori, au trebuit sa ii refaca maxilarul, pomet practic nu mai are, si cei care il cunosc stiu ca a ramas desfigurat de la accident. A ramas internat in spital multe luni si am vrut sa il vizitez in multe randuri insa nu avea voie sa primeasca vizite decat de la familie

Imi pare f rau ca i s-a intamplat asta pt. ca ne cunoastem destul de bine, si-a facut multe masini de raliu pana acum cu mana lui culminand cu CRX-ul asta si a avut rezultate bune in VTM. Nu merita sa i se intample asa ceva mai ales in prima zi de Craciun

. CU O ZI INAINTE, MAI PRECIS DE AJUNUL CRACIUNULUI MA INTALNISEM CU EL IN MALL, IN ULTIMA ZI IN CARE A MAI FOST INTREG. Nimeni nu ar fi banuit ce avea sa i se intample a 2 a zi.

M-am bucurat sa il vad din nou la curse cu aceasta ultima achizitie dar va spun:
Conduceti cum conduceti dar incercati sa conduceti sigur. Nu va distrugeti sarbatorile si nici viata. Anul trecut am constientizat mai mult ca oricand cat de distrugatoare poate fi viteza.
VITEZA DISTRUGE VIETI SI CHIAR UCIDE!