Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

View Poll Results: connex vs. orange
orange 93 38.59%
connex 148 61.41%
Voters: 241. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-01-06, 23:51   #121
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Ieri noapte am incercat sa sun atat de pe Connex, cat si de pe Orange si Zapp, si la toate 3 reteaua era ocupata.

Folosesc Connexul de 6 ani si sunt multumit. Niciodata n-am folosit alt operator de telefonie mobila si, daca voi folosi vreodata, nu voi renunta la numarul actual, adica la Connex
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 04-01-06, 13:21   #122
TheMagicPenguin

Stage 3
 
TheMagicPenguin's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 161
Default

CONNEX
De 3 ani folosesc Connex GO!... Mai nou Cartela Connex... Sunt multumit de serviciile lor... Ma enerveaza k nu pot sa trimit MMS si nu inteleg dc nu baga MMS si pe pre-paid... In rest acoperire foarte buna... Fara probleme... Super tare BONUSUL DE 1.5$ Tre sa vina in cateva zile...
TheMagicPenguin is offline  
Old 04-01-06, 17:44   #123
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

sunt abonat connex de cand a aparut la noi shi sunt SUPER multzumit.....toata chestia cu \"ce retzea e mai buna?\" depinde de anumite partzi ale tzarii in care de la inceput unii s'au axat ori pe connex ori pe orange....de exemplu in hd acum catziva ani maj. erau pe connex (shi sunt de parere ca shi acum) dar in caransebes de abia auzeai pe cineva pe connex.......
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline  
Old 04-01-06, 18:05   #124
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

Orange
TND--TEAM is offline  
Old 14-01-06, 22:45   #125
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

Connex!
am avut abonament pe numele mamei, dar am renuntat la el
am facut un abonament nou, pe numele meu, in decembrie, pe 2ani
platesc 3,5$ in primul an, 7$ in al doilea an
am 60minute nationale dupa 5/pe luna
20minute nationale bonus oricand/pe luna
100sms pe luna gratuit(dar nu stiu exact cat timp, 2 luni stiu sigur)
si in al doilea an...mai primesc in fiecare luna cate 20min nationale oricand.
valib is offline  
Old 30-01-06, 19:01   #126
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

nu e cineva jurist printre noi?
dupa 3ani in care cei de la connex au fost 'domni' cu mine...acum o fac de oaie.
e a 2a oara cand imi restrictioneaza abonamentul pentru ca nu am platit factura. Dar faza e...ca restrictioneaza inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura(luna trecuta mi-au taiat abonamentul in ultima zi de plata, cand eu facusem plata la ora 12ziua, deci aveam tot timpul sa platesc pana in al 24lea ceas. Luna asta...mi-au taiat abonamentul cu 5(cinci) zile inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura). Pana acum...ma sunau si dupa 2saptamani(cand aveam celalalt abonament), sa imi zica sa platesc factura, si sa imi bage cateva zile de gratie. Acum primesc ba mesaj ca 'va reamintim ca ultima zi de plata e 31ianuarie, iar factura are valoarea x', ba ca 'va rugam sa achitati factura de urgenta, in caz contrar va vom restrictiona abonamentul', si astea sosind alternativ, 2-3pe zi.
Vreau sa va intreb....pot sa renunt la abonament pe cale legala, fara sa platesc cei 100$ pentru intreruperea abonamentului?Eu consider aceste 'restrictionari' o incalcare a abonamentului.
valib is offline  
Old 30-01-06, 23:52   #127
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valib\"
nu e cineva jurist printre noi?
dupa 3ani in care cei de la connex au fost 'domni' cu mine...acum o fac de oaie.
e a 2a oara cand imi restrictioneaza abonamentul pentru ca nu am platit factura. Dar faza e...ca restrictioneaza inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura(luna trecuta mi-au taiat abonamentul in ultima zi de plata, cand eu facusem plata la ora 12ziua, deci aveam tot timpul sa platesc pana in al 24lea ceas. Luna asta...mi-au taiat abonamentul cu 5(cinci) zile inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura). Pana acum...ma sunau si dupa 2saptamani(cand aveam celalalt abonament), sa imi zica sa platesc factura, si sa imi bage cateva zile de gratie. Acum primesc ba mesaj ca 'va reamintim ca ultima zi de plata e 31ianuarie, iar factura are valoarea x', ba ca 'va rugam sa achitati factura de urgenta, in caz contrar va vom restrictiona abonamentul', si astea sosind alternativ, 2-3pe zi.
Vreau sa va intreb....pot sa renunt la abonament pe cale legala, fara sa platesc cei 100$ pentru intreruperea abonamentului?Eu consider aceste 'restrictionari' o incalcare a abonamentului.
Poti cere intreruperea abonamentului fara sa platesti cei 100 $ doar daca nu ai cumparat un telefon cu abonament cu pana la un an inainte de data in care inaintezi cererea de deconectare sau daca nu ai semnat pentru beneficii care aveau ca obligativitate prelungirea contractului cu un an.
Compania iti acorda o nota. Cu cat ea este mai mica cu atat perioada de gratie acordata este mai redusa si avantajele sunt reduse la minimum. In contract sigur scrie ca isi rezerva dreptul deconectarii premature in cazul neplatii repetate a facturii. De cand a intrat si vodafone pe fir, politica firmei a devenit mai rigida si rau-platnicii sunt taxati la greu..

Bafta!
CataNOS is offline  
Old 30-01-06, 23:58   #128
RaulNFS

Stage 4
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 265
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

ia sa ma laud si eu...

am un abonament de 5 $
200 de minute in care vb cu 1 cent / minut (in orice retea) dupa 17 si in weekend
30 de minute gratuite (numai in retea)
30 d sms-uri / luna

si dupa ce fac anul imi mai dau inca 10 minute :P

CONNEX - VODAFONE
__________________
Dacia 1310
RaulNFS is offline  
Old 31-01-06, 00:21   #129
Dodo_AMJ

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 63
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cosmote si orange cea mai buna combinatie
Dodo_AMJ is offline  
Old 31-01-06, 10:29   #130
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

da...dar faza e ca ma deconecteaza inainte de ultima zi de plata...acum cu 5zile inainte de ultima zi de plata
si m-am saturat deja!
data trecuta in ultima zi de plata m-au deconectat, desi pana la ora 24 a zilei respective aveam tot dreptul sa platesc factura

am cumparat tel...si am facut abonament pe 2ani....
valib is offline  
Old 31-01-06, 12:16   #131
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valib\"
da...dar faza e ca ma deconecteaza inainte de ultima zi de plata...acum cu 5zile inainte de ultima zi de plata
si m-am saturat deja!
data trecuta in ultima zi de plata m-au deconectat, desi pana la ora 24 a zilei respective aveam tot dreptul sa platesc factura

am cumparat tel...si am facut abonament pe 2ani....
daca ai facut abon pe doi ani... o sa ai taxa aia de platit. Nu cumva inainte de deconectare te-au sunat d la cnx si nu ai rasp?
In fine, daca vrei sa nu-ti mai deconecteze astia tel in prostie vorbeste 3-4 luni mai putin cat sa iti poti plati facturile la timp si nota in sistem va creste, la fel si perioada de gratie acordata dupa termenul final.
Nota este acordata in functie de valoarea fact, platile efectuate, timpul scurs intre efectuarea platii si termenul oferit d ei.
Eu iti recomand sa suni din timp la ei sa t amane sau schimba-ti data facturarii cat mai aproape de data cand primesti tu/ai tai salariul.
CataNOS is offline  
Old 31-01-06, 21:09   #132
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

am sunat la ei...si m'o luat cu 'connex isi rezerva dreptul de a modifica data facturarii...'
am primit la mesaje de la ei...in prostie...vreo 10bucati inainte sa ma deconecteze. In unul zicea ca 31ian e ultima zi de plat, in unul zicea sa platesc in 24ore, si tot asa...alternativ. nu i'am bagat in seama.
Dar...factura e act oficial...si nu pricep cum ma deconecteaza ei inainte de ultima zi de plata legala(daca ma deconectau dupa ultima zi de plata, pentru neplata, mai intelegeam).
In fine...m-o luat valu....si i'am zis la aia, de fapt i'am strigat: imi bag *** in conexu` vostru, sa nu va asteptati sa platesc factura inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura. Puteti sa ma dati in judecata...ca tot nu-mi pasa!daca ma enervez nu va mai platesc nici factura(am un prieten care de 2ani nu a platit o factura de 9mil la connex, si in primele luni il sunau aia in disperare sa plateasca factura, si nici pana azi nu a platit factura. A primit acasa scrisoare sa plateasca factura, dar nu a fost chemat in judecata nici pana azi).
Dupa 10min....desi nu am platit factura, abonamentul mi-a fost reconectat.
Dupa 1 ora...m-au sunat...si m'au intrebat cand pot sa platesc factura, iar eu nervos fiind le-am zis: peste 4zile, ca atatea zile nu am putut sa imi folosesc abonamentul desi era dreptul meu!Si s-au tot rugat de mine...ca ma roaga frumos....ca ar fi bine....sa platesc maine...si le-am zis ca NO WAY! mi-au bagat amanarea platii...cu 10zile.
Nu e problema de plata...ca bani exista...faza e ca e dreptul meu sa platesc in ultima zi de plata, nu?Faza cu 'rezervatu` dreptului...' e tampenie.

De cand cu vodafone...connex'ul parca s-a tampit!
valib is offline  
Old 01-02-06, 02:12   #133
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"valib\"
am sunat la ei...si m'o luat cu 'connex isi rezerva dreptul de a modifica data facturarii...'
am primit la mesaje de la ei...in prostie...vreo 10bucati inainte sa ma deconecteze. In unul zicea ca 31ian e ultima zi de plat, in unul zicea sa platesc in 24ore, si tot asa...alternativ. nu i'am bagat in seama.
Dar...factura e act oficial...si nu pricep cum ma deconecteaza ei inainte de ultima zi de plata legala(daca ma deconectau dupa ultima zi de plata, pentru neplata, mai intelegeam).
In fine...m-o luat valu....si i'am zis la aia, de fapt i'am strigat: imi bag *** in conexu` vostru, sa nu va asteptati sa platesc factura inainte de ultima zi de plata inscrisa pe factura. Puteti sa ma dati in judecata...ca tot nu-mi pasa!daca ma enervez nu va mai platesc nici factura(am un prieten care de 2ani nu a platit o factura de 9mil la connex, si in primele luni il sunau aia in disperare sa plateasca factura, si nici pana azi nu a platit factura. A primit acasa scrisoare sa plateasca factura, dar nu a fost chemat in judecata nici pana azi).
Dupa 10min....desi nu am platit factura, abonamentul mi-a fost reconectat.
Dupa 1 ora...m-au sunat...si m'au intrebat cand pot sa platesc factura, iar eu nervos fiind le-am zis: peste 4zile, ca atatea zile nu am putut sa imi folosesc abonamentul desi era dreptul meu!Si s-au tot rugat de mine...ca ma roaga frumos....ca ar fi bine....sa platesc maine...si le-am zis ca NO WAY! mi-au bagat amanarea platii...cu 10zile.
Nu e problema de plata...ca bani exista...faza e ca e dreptul meu sa platesc in ultima zi de plata, nu?Faza cu 'rezervatu` dreptului...' e tampenie.

De cand cu vodafone...connex'ul parca s-a tampit!
hmmmm... ciudat...incearca sa platesti factura la timp pt k nota dicteaza deconectarea prematura de la retea. poti sa te certi cat vrei cu consultantul, dar pana la urma tot calculatorul isi impune pct de vedere (nota nu poate fi modif manual, ci numai automat).
cam c valoare au facturile tale? banuiesc k sunt p undeva in jurul a 70-100$ p luna daca ti-au reactivat numarul chiar fara neplata facturii. zic max 100$ pt k la mine de ex, la 300-400$ /factura nu-mi inchid tel nici daq nu platesc o luna
CataNOS is offline  
Old 01-02-06, 17:43   #134
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

eu sunt pe orange si am un abonament mai special.. e de grup suntem 4 persoane si avem 3600 minute nationale 800 weekend.. 100 mesaje...wap nelimitat si alte servicii mai speciale
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline  
Old 01-02-06, 23:34   #135
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

si cat platesti?
LaMishto is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -