Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-06, 12:07   #121
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Scoala de soferi !

un coleg mi-a zis ca a vasut la stiri ca se da examenul (sala) inainte de a te apuca de scoala de soferi ! asa o fii ?
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 17:06   #122
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Scoala de soferi !

bryan, pe mine mama m-o invatat o chestie, inca de mic. daca nu esti sigur de ceva, mai bine nu spune deloc. deci eu daca vorbesc, vorbesc pe chestii pe care le stiu, nu aiurea.

nu se da sala, ca examen, pur si simplu dai o proba la care sa vada daca cunosti legislatia, apoi faci conducerea, dupa care dai normal examenul. (cam asa a fost si prin 70). se numea examen de intrare, faceai scoala, si dadeai examenu de iesire. capisci?
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 18:20   #123
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by cata_tm View Post
bryan, pe mine mama m-o invatat o chestie, inca de mic. daca nu esti sigur de ceva, mai bine nu spune deloc. deci eu daca vorbesc, vorbesc pe chestii pe care le stiu, nu aiurea.
nu am spus,am intrebat

Quote:
Originally Posted by cata_tm View Post
nu se da sala, ca examen, pur si simplu dai o proba la care sa vada daca cunosti legislatia, apoi faci conducerea, dupa care dai normal examenul. (cam asa a fost si prin 70). se numea examen de intrare, faceai scoala, si dadeai examenu de iesire. capisci?
gata sefu' am priceput..si mai lasa ironiile astea ca nu dau bine..ok?
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 19:08   #124
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Scoala de soferi !

dar pana la urma .. se tot ziceau ca dupa introducerea noului cod ... o sa se bage conduse de noapte .... poligon .. si din astea ...
pana la urma se mai baga ceva ?

si inca ceva .. camioane si autobuze nu ai voie dak nu ai implinit 21 de ani ... cel putzin eu asa am auzit ... sper ca nu ma insel
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 19:13   #125
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
nu am spus,am intrebat



gata sefu' am priceput..si mai lasa ironiile astea ca nu dau bine..ok?
nu am fost ironic, dar daca esti dinala care cauta samanta de scandal, sa fii sanatos, posteaza-ti singur, io am incercat doar sa te ajut cu informatii clare si sigure.

ceau
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 19:30   #126
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
dar pana la urma .. se tot ziceau ca dupa introducerea noului cod ... o sa se bage conduse de noapte .... poligon .. si din astea ...
pana la urma se mai baga ceva ?

si inca ceva .. camioane si autobuze nu ai voie dak nu ai implinit 21 de ani ... cel putzin eu asa am auzit ... sper ca nu ma insel
de faza cu pligonul am auzit si eu... dar nu prea ii vad rostul... si de asemenea aproape sigur asa o sa fie in legautra cu condusul camioanelor si autobuzelor.. oarecum mi se pare normal, trebuie sa ai ceva experienta inainte sa te apuci de asa ceva... dar despre condusul noaptea... ? nu am mai auzit pana acum...
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 20:24   #127
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by cata_tm View Post
nu am fost ironic, dar daca esti dinala care cauta samanta de scandal, sa fii sanatos, posteaza-ti singur, io am incercat doar sa te ajut cu informatii clare si sigure.

ceau
ok..peace !
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 20:58   #128
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Scoala de soferi !

de chestiile astea cu poligonul, codusul de noapte si condusul in afara localitatii am auzit si eu...deci mai mult k sigur o sa fie prezente in noul cod...si e foarte bine, poate nu mai iau toti tembelii carnet
da pana nu-l vad nu ma conving...mai ales k noi pe asta trebe sa-l invatam...eu cel putin fac scala in martie(sunt nascut in mai) si astept cu nerabdare codu
__________________
Dimensiunea maximă admisă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 21:30   #129
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Scoala de soferi !

esti a 11-a sau a a 12-a? scuze de off-topic )
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 22:32   #130
mihai134

Stage 5
 
mihai134's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 847
Member of:
[FOTO]
Default Re: Scoala de soferi !

apropo de toti "tembelii" care isi iau permisu`

un prieten de-al meu a avut examenu zilele trecute. a luat sala si la orash l-a picat unu pe motiv ca ar fi depasit interzis....da el zice ca n-a depasit nimik. in schimb la plecarea din rampa, examinatoru ii tinea picioru pe ambreiaj si nu-i pleca masina si asta i-a zis sa ia picioru ca sa plece. poate d-asta l-a picat insa ma indoiesc. l-a picat ca nu si l-a aranjat. si nu e vorba ca nu stia sa conduca....din contra se pricepe f. bine la ajea ceva.
bryan , ai grija, de olteni e vb


referitor la poligon, conducere noaptea ..astea-s speculatii in special din partea scolilor ca sa vina lumea in nr mare. au fost o gramada de articole in ziare in care ziceau ca n-or sa dea examene noaptea sau prin poligoane...si prostii d-astea
__________________
my photo blog: Nimic de aratat
mihai134 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 22:40   #131
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Scoala de soferi !

da-i bah dreacu pe garcea ...
ca si mie mi-au copt-o ...
"daca nu faci ca mine, te pic" ... cuvintele unuia ...
am facut ca el si m-a picat ...
so ...

ie naspa sa iei sala cu 23-24 ... si sa te pice la traseu pe motive ... vai capu' lor !
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 23:04   #132
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by cata_tm View Post
bryan, pe mine mama m-o invatat o chestie, inca de mic. daca nu esti sigur de ceva, mai bine nu spune deloc. deci eu daca vorbesc, vorbesc pe chestii pe care le stiu, nu aiurea.

nu se da sala, ca examen, pur si simplu dai o proba la care sa vada daca cunosti legislatia, apoi faci conducerea, dupa care dai normal examenul. (cam asa a fost si prin 70). se numea examen de intrare, faceai scoala, si dadeai examenu de iesire. capisci?


CA SA ITI DEMONSTREZ (IAR) CA GRESESTI

http://www.protv.ro/stiri/social/guv...od-rutier.html

uita-te iar la film !

ps : nu e motiv de cearta ! spune clar ca proba teoretica se da inainte de a incepe scoala !
__________________
Leon 2004 1.6 16V

Ex Ford Focus 2001 1.4 16V

Ex BMW e36 1994 316i Compact
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 23:38   #133
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
esti a 11-a sau a a 12-a? scuze de off-topic )
a 11-a...scuze de off-topic
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 01:26   #134
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
CA SA ITI DEMONSTREZ (IAR) CA GRESESTI

http://www.protv.ro/stiri/social/guv...od-rutier.html

uita-te iar la film !

ps : nu e motiv de cearta ! spune clar ca proba teoretica se da inainte de a incepe scoala !
bine ma ca stii tu. io ti-am zis ceva, si o sa vezi ca asa este. se numeste, la fel ca si in anii '70, examen de intrare. il iei, intri la conducere, dupa care iti dai examenul de permis (sala, si conducere). destepti va nasteti... si toti aveti samanta aia de contrazis, in loc sa ne ajutam, ne ironizam unu pe altu. da daca asa vreti, se poate, nici o problema. se vedem unde ajungem
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 05:55   #135
Cr1Sty_xxl

Stage 4
 
Cr1Sty_xxl's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 265
Default Re: Scoala de soferi !

ehee si a venit si vremea mea sa iau permisu..:-ss adik am luni acuma examen...mie cam tarsa..da ce sa fac..poate trec si peste asta.. Auziti care e din cta sa imi zici si mie ca cum e cu noua sala din mamaia..ca nu se mai da examenu acolo la YTC.
Cr1Sty_xxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -