Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-10, 23:34   #91
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Am inteles ca autostrada a costat mai mult, dar sa nu uitam, boc a zis ca-i gata pana la 1 decembrie, eu in 1 decembrie m-am plimbat pe ea.
In ultimii 10 ani cate drumuri s-au facut?
De bine de rau s-a mai pus pe harta romaniei 47-48 km
De rau pot sa dau exemple de sa vorbim singuri toata noaptea, la cluj CUG-ul nu mai exista, la Campia Turzii combinatul de sarma nu mai exista, unitatile militare din zona clujului au disparut, acum pamanturile se vand si se fac blocuri de locuinte!
In cluj-napoca era parcul feroviarilor, unde era un tren ce inconjura parcul, avea vreo 1,5km linia, culmea, am fost acum 2 luni, nu tu tren, nu tu linie ferata.
Am itneles de la paznicul de acolo ca s-a dus la fier vechi ca se vrea sa se faca un mall.
De parca de mall nu mai putem noi.
In cluj mai este un kartodrom (pana de curand era cel mai tehnic din tara, cred ca daca ar fii asfaltat si acum ar fii cel mai tare) acum vrea sa se distruga si sa se faca 5 blocuri si o parcare imensa pe 7 nivele.
Ok, parcari avem nevoie, dar nu distruge ceva ce inca se foloseste (asa cum se poate)
Acum vor sa bage xx milioane euro in mocanita(turda-abrud) de ce sa bagi...nu era mai simplu sa nu o distrugi si doar sa o modernizezi?
Transfagarasanul nu s-ar putea face atractie turistica si sa se perceapa o taxa modica de 5ron...s-ar strange bani si nu ar fii nevoie sa se reduca pensile
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 11:19   #92
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

poleitura cupolei patriarhiei costa nici 10 %. va spun ca lucrez in domeniu.
aceeasi faza cu diferite persoane ajungand in functii inalte sunt obligati sa joace dupa cum li se canta e adevarat. cunosc persoana care sa trezit cu un teren la munte, fara macar sa fie anuntat, si la scut timp casa in centrul orasului. cunosc persoana care detinea o functie la primarie si era pur si simplu obligat sa intre intr-un partid. aceeasi persoana sa trezit ca o sa fie mutata in functia de director la o companie mare, un nume sonor pt orcine din tara asta.... oare dc?dc inca se aloca bani pentru culte cand mosii or de foame, si aceste sume sunt anual de miliarde de euro cred.... dc mama prietenei a fost in spital si a trebuit sa vina de acasa cu medicamentatia, siringi, cearsafuri, mancare si primea decat un ceai de acolo... si ala la pliculete, in cazul in care daca nu dadeai 5 lei si la ultima femeie de serviciu nu-ti facea curat... si doctorii ies in strada acum.
dc toti spurcatii de popi fac propaganda politica, in timpul slujbelor sau dupa incep sa le vorbeasca la prostimea de la tara ca or sa o duca mai bine cu psd-ul sau pd-l-ul.... deunde stiu? lea spus dumnezeu in visele lor? dc orice popa cere mereu bani, donatii dar nu am auzit de unul sa intervina vreodata cu ceva in caz de calamitate sau sa doneze la o casa de copii?
dc sau cheltuit sume exorbitante pt papadiile care leau pus astia de la cfr si sau ofilit a 2-a zi?
dc au murit 6 oameni si nu exista niciun anchetat la pasajul de la baneasa? dc in bucuresti sunt circa 400 000 muncitori fara contract de munca si dorm in conditii mizere si nimeni nu vede nimic.dc trebuie poleita casa poporului cu foita de aur si cladirile monument din buc jumatate au fost distruse din 90 pana-n prezent? dc dc dc?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 12:10   #93
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
poleitura cupolei patriarhiei costa nici 10 %. va spun ca lucrez in domeniu.
aceeasi faza cu diferite persoane ajungand in functii inalte sunt obligati sa joace dupa cum li se canta e adevarat. cunosc persoana care sa trezit cu un teren la munte, fara macar sa fie anuntat, si la scut timp casa in centrul orasului. cunosc persoana care detinea o functie la primarie si era pur si simplu obligat sa intre intr-un partid. aceeasi persoana sa trezit ca o sa fie mutata in functia de director la o companie mare, un nume sonor pt orcine din tara asta.... oare dc?dc inca se aloca bani pentru culte cand mosii or de foame, si aceste sume sunt anual de miliarde de euro cred.... dc mama prietenei a fost in spital si a trebuit sa vina de acasa cu medicamentatia, siringi, cearsafuri, mancare si primea decat un ceai de acolo... si ala la pliculete, in cazul in care daca nu dadeai 5 lei si la ultima femeie de serviciu nu-ti facea curat... si doctorii ies in strada acum.
dc toti spurcatii de popi fac propaganda politica, in timpul slujbelor sau dupa incep sa le vorbeasca la prostimea de la tara ca or sa o duca mai bine cu psd-ul sau pd-l-ul.... deunde stiu? lea spus dumnezeu in visele lor? dc orice popa cere mereu bani, donatii dar nu am auzit de unul sa intervina vreodata cu ceva in caz de calamitate sau sa doneze la o casa de copii?
dc sau cheltuit sume exorbitante pt papadiile care leau pus astia de la cfr si sau ofilit a 2-a zi?
dc au murit 6 oameni si nu exista niciun anchetat la pasajul de la baneasa? dc in bucuresti sunt circa 400 000 muncitori fara contract de munca si dorm in conditii mizere si nimeni nu vede nimic.dc trebuie poleita casa poporului cu foita de aur si cladirile monument din buc jumatate au fost distruse din 90 pana-n prezent? dc dc dc?

Intrebari care doar ni le punem, si nu ne rasapunde nimeni, nu primim nici un raspuns, dar vedem fapte, si de aici tragem concluzii. Unele poate justificatele, altele poate nu vedem defapt ca "ni se vrea binele"...
__________________
Rapin' on...
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 14:48   #94
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
Am inteles ca autostrada a costat mai mult, dar sa nu uitam, boc a zis ca-i gata pana la 1 decembrie, eu in 1 decembrie m-am plimbat pe ea.
In ultimii 10 ani cate drumuri s-au facut?
De bine de rau s-a mai pus pe harta romaniei 47-48 km
De rau pot sa dau exemple de sa vorbim singuri toata noaptea, la cluj CUG-ul nu mai exista, la Campia Turzii combinatul de sarma nu mai exista, unitatile militare din zona clujului au disparut, acum pamanturile se vand si se fac blocuri de locuinte!
In cluj-napoca era parcul feroviarilor, unde era un tren ce inconjura parcul, avea vreo 1,5km linia, culmea, am fost acum 2 luni, nu tu tren, nu tu linie ferata.
Am itneles de la paznicul de acolo ca s-a dus la fier vechi ca se vrea sa se faca un mall.
De parca de mall nu mai putem noi.
In cluj mai este un kartodrom (pana de curand era cel mai tehnic din tara, cred ca daca ar fii asfaltat si acum ar fii cel mai tare) acum vrea sa se distruga si sa se faca 5 blocuri si o parcare imensa pe 7 nivele.
Ok, parcari avem nevoie, dar nu distruge ceva ce inca se foloseste (asa cum se poate)
Acum vor sa bage xx milioane euro in mocanita(turda-abrud) de ce sa bagi...nu era mai simplu sa nu o distrugi si doar sa o modernizezi?
Transfagarasanul nu s-ar putea face atractie turistica si sa se perceapa o taxa modica de 5ron...s-ar strange bani si nu ar fii nevoie sa se reduca pensile
asa-i @werwceul..eu toata iarna am carat fier vechi de la cfr din cluj pe urma dupa ce s-a terminat acolo a inceput de la o alta fabrica din cluj(numai strunguri dinalea industriale)+ si de la bega am inceput sa car fier dar mai putin...Concluzia??? cat mai este fier vechi mai e de furat,asta dupa ce s-au facut interesele din contractele de milioane de euro
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 16:53   #95
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Mi-e scarba de jegosii care intai au scos formal din propria familie ansamblurile rezidentiale (si firma de constructii) dintr-o anumita zona de nord...ca sa nu fie aratati cu degetul cand sar la gatul pensionarilor si sarmanilor din toate categoriile socioprofesionale ce abia isi platesc darile,modernii robi legati la glie (se poate citi banca)...Ulterior anunta prin ..purtator de cuvant ,ca "vom plati" daca nu va merge treaba dupa solutia nostra...DA..si noi ii credem..asa cum i-am crezut ca "in 10minute" o sa-si dea demisia,or sa o sa.."traim bine" ..ori ca respecta spiritul electoral... Vor PLATI..CUM?..domniile lor platesc numai daca sunt obligati de la mafiotii aia cu biciul de afara... Si ..termenul in care vor plati..daca si cu parca ?! ...hmm..prosteala,prosteala....IARA... Oricum sunt toti o apa si-un pamant...indiferent de care parte..
PS: macar pacatosul ce are pe constiinta mii de morti din 90...nu a fost calic,fiind si acum un om sarac,chiar daca are intr-adevar multe usi deschise. Doar pentru a-si stabiliza pozitia ,se inconjurase de multi misei,in traducere directa- oameni puternici ,ce i-au murdarit idealismul, patriotismul si cinstea ce constituiau unele dintre deloc foarte multele bile albe din gramada ce-l definea.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 17:33   #96
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Sarac si cinstit .. pardon !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 18:27   #97
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Foarte bine le face la Bugetari,daca lucrau la patron mai aveau curaj sa iasa in strada? Unu amarat munceste pe 5 mil la patron si nu are ce face si scarbele care stau la birou si isi bat joc de tine si te plimba de la un ghiseu la altu fac greva,nu iti comvine salariu ? afara ca sigur un tanar nu are loc de munca si ar fi dornic sa se angajeze.
__________________
south's racersmotorsport www.sr-club.ro




www.forum.sr-club.ro
deniel is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 20:47   #98
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Ce mai urmeaza? Sa "vanda" Base tara?

Quote:
Originally Posted by deniel View Post
Foarte bine le face la Bugetari,daca lucrau la patron mai aveau curaj sa iasa in strada? Unu amarat munceste pe 5 mil la patron si nu are ce face si scarbele care stau la birou si isi bat joc de tine si te plimba de la un ghiseu la altu fac greva,nu iti comvine salariu ? afara ca sigur un tanar nu are loc de munca si ar fi dornic sa se angajeze.
Deniel nu fii subiectiv, pentru că îi jigneşti exact pe ăia care muncesc.

Trebuie să înţelegi că unii mai fac şi treabă, chiar una a naibii de bună...dar sunt acoperiţi de clientela politică.

Toţi pupincuriştii care au ajutat la capaniile electorale au fost puşi pe difretite funcţii în aparatul de stat. Pe ăia scuipă-i!

P.S. Când spui bugetar, nu înseamnă doar tanti de la ghişeu, care probabil este plătită cu ceva mult sub limita decenţei.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -