Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-10, 08:09   #1
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Ce telefon imi recomandati?

As vrea sa imi cumpar si eu un telefon, Nokia de preferat care sa ma ajute mai mult la internet... adica sa fie facut mai mult pentru internet si sa aiba un ecran mai maricel. Daca se poate unul pe care sa mearga gps.
Eu as avea bugetul de cam 450 ron maxim. Nu ma intreseaza neaparat un produs nou.
Acum am un Nokia N73 care nu are probleme, dar m-am plictisit de el si vreau ceva pentru internet.
Astept "parerile" voastre nu "ofertele" pentru ca nu dispun de cei 450 ron momentan.
__________________
Mitsubishi Colt 1.1
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 09:21   #2
Cypos

Stage 5
 
Cypos's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Eu mi-am luat de o luna un Nokia 2730 Classic, este foarte aspectuos, cel putin mie imi place mult, bateria ma tine ~7 zile dar nu il folosesc des deoarece mai am un alt telefon.....si la pret este foarte convenabil ~ 300 ron daca il achizitonezi la liber.....(3G, camera de 2 megapixel, radio, mp3, e-mail si altele)
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic19849_2.gif
Cypos is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 10:24   #3
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Cauta ceva touchscreen, sa navighezi pe net din taste e infect.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 10:29   #4
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by Cypos View Post
Eu mi-am luat de o luna un Nokia 2730 Classic, este foarte aspectuos, cel putin mie imi place mult, bateria ma tine ~7 zile dar nu il folosesc des deoarece mai am un alt telefon.....si la pret este foarte convenabil ~ 300 ron daca il achizitonezi la liber.....(3G, camera de 2 megapixel, radio, mp3, e-mail si altele)
este finut telefonul, dar nu e ce caut eu
vreau ceva care sa se bazeze pe internet... ceva din seria E-urilor de la Nokia
sau altceva bun pentru navigat
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 12:46   #5
radu715

Stage 5
 
radu715's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 882
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Eu iti recomand Nokia e65 .. il am de cateva luni si se comporta foarte bine pe retelele wireless .. 2mpx , microSD , symbian OS 9.1 .. e un telefon foarte bun .. si este printre cele mai ieftine telefoane cu wi-fi

Spor la alegerea unui telefon !!
__________________
radu715 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 20:25   #6
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by radu715 View Post
Eu iti recomand Nokia e65 .. il am de cateva luni si se comporta foarte bine pe retelele wireless .. 2mpx , microSD , symbian OS 9.1 .. e un telefon foarte bun .. si este printre cele mai ieftine telefoane cu wi-fi

Spor la alegerea unui telefon !!
am dat n73-ul astazi pe un e65
dar nu ma simt multumit
parca era mai bun n73-ul...
totusi cred ca o sa vand e65 cu 270 ron mai pun ceva si imi iau ceva pe la 7 mil... si cu touch-screan...
mai astept pareri
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-10, 23:25   #7
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

eu zic sa mai pui ceva sa-ti iei iphone .
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-10, 23:33   #8
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,096
Member of:
[VW]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
eu zic sa mai pui ceva sa-ti iei iphone .
pe internet intradevar "aifonu" e cel mai bun, dar nici cu n95 nu mi-e rusine. il gasesti sh la 400 ron in stare foarte buna, are gps, wlan, camera de 5mp, symbian, e el mai vechi dar isi face treaba foarte bine
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 15:14   #9
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

intradevar, e ok si n95, d-ala am si eu si sunt multumit mai ales ca are wlan
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:43   #10
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
eu zic sa mai pui ceva sa-ti iei iphone .
) loool cum ziceti voi asa se intampla...
ieri am facut schimb cu o fata si i-am dat e65 la schimb pe un i-phone 3g... dar mi se pare mult prea complicat...
m-am hotarat ce vreau... si-a luat un prieten ieri nokia n95 de 8giga... nou made in Finland si merge excelent... m-a impresionat si camera video... defapt tot... asta cred ca o sa imi iau... dar mai astept o luna ca sa fac rost de bani

topicul se poate inchide sau pentru cei care nu stiu ce telefon sa isi aleaga sa lasam topikul deschis...
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:07   #11
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,096
Member of:
[VW]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

eu zic sa pastrezi iphoneul, dupa ce te obisnuiesti cu el e foarte bun, mai ales ca e mai rapid decat n95 in cam toate
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:25   #12
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

adica mai dai si diferenta pentru n95? ce iphone este?
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 21:51   #13
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

i-phone este 3g... si nu stiu foarte multe despre el...
dual sim... camera nu scrie cat e... dar din cate stiu eu e 1.3
mp3/mp4... full tochscrean... internet... wifi (dala pentru net gratis)
are 32 de giga memorie interna... si stiu ca e cam 10 mil unul
am un prieten care are la fel la fel ca asta, dar e replica si face aceleasi lucruri doar ca nu are wifi (dala pentru wairles) si nu se vad filmele asa bine pe el... dupa 20 minute incepe vocea sa o ia inainte si filmul propriu-zis ramane in urma
oricum il voi tine inca minim 2 luni asa ca sa mai strang bani sa imi iau un n95 nou... oare sa fie replica si al meu... desi nu pare
aa inca o chestie care o face al meu este ca nu citeste unele formate video mp4... adica imi da redare doar la sunet
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:30   #14
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

atunci iti spun cu mana pe inima ca ai luat teapa cu o copie
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 22:59   #15
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Ce telefon imi recomandati?

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
atunci iti spun cu mana pe inima ca ai luat teapa cu o copie
s-a aranjat
nici asta nu ramene la mine))))))))) looool nu am facut atatea schimburi cu tel in viata mea si fac acum intr-o saptamana
trebuia sa raman cu n73-ul...
apropo i-phon-ul se da la schimb maine pe un 5310 xpres music la cutie folosit decat 22 ore... arata impecabil si o diferenta de un milion deci revin iar la nivel...
andreimp3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -