08-02-06, 09:40
|
#16
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"mtg\"
AdiNX,interesanta idee cu decalsurile,nu inteleg ce vad unii rau in asta,pana o sa putem face tuning la masini o sa facem la calculator  ti-as propune sa incerci si o varianta cu neon 
|
Poate n-ai vazut in poze, dar deja am un fel de neoane (de fapt sunt niste leduri) albastre 
Quote:
|
Originally Posted by \"Evo007\"
Da mha ptr o masina de jucarie si le vroiam ceva mai mici (mult mai mici)
o sa incerc si yo sa vad ce iese....oricum ms de idee
|
Iti mai dau o idee: foloseste hartie autocolanta. eu am folosit scotch transparent, si lucesc putin. Sa nu te chinui sa pui decals pe masini mici de tot k muncesti degeaba (o sa fie atata de mici k nu o sa se inteleaga ce sunt)
Quote:
|
Originally Posted by \"tng\"
de ce nu lasati voi baiatu` in pace.. daca lui ii place, n-are decat sa-si puna si evacuare Borla in loc de cooler
si eu am vrut mai acu` 2 ani sa imi decupez carcasa pe lateral, sa pun cheder si geam-plastic si sa \"arunc\" un neon in interior.. dar n-am mai facut-o, era mult de lucru
|
E o idee buna cu evacuarea Borla. poate chiar si un flame-thrower kit la el, nu?
Quote:
|
Originally Posted by \"madskilz\"
atentie.......combinatia de 4tuning si pusti 'dementi' duce la 'tunarea' propriului pc......
adiNX poate faci o afacere din asta
|
Sa nu crezi k sunt dement... poate un pic nebun, dar cine nu e?
Nu cred k sunt multi care vor sa'si \"tuneze compu k pe o masina\", si as da faliment din prima luna.
|
|
|
08-02-06, 09:43
|
#17
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Acu...sa intreb si eu daca ii fac chip tuning la pc cu cat creste poweru...acu am 2.8g ??? da' daca ii pun si nos?
|
chip tuning il gasesti pe motherboard la un jumper 
s-ar putea sa ajungi la 3.2...poti ajunge si la 5 ghz...da' iti trebe racire cat casa poporului
de nos nu stiu inca nimic...asteapta sa ma interesez
|
|
|
08-02-06, 20:10
|
#18
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 396
|
nu trebuie cat casa poporului...trebuiesc cam 3 litri de azot lichid erau ep net niste filmulete cu tom's hardware
|
|
|
08-02-06, 20:50
|
#19
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Opel] [RENAULT] [FORD]
|
+ ca mai are si inca ceva pe laterale.....si alte neoane interioare....da nah..
(poza e facuta cu tel Sam. D500-E)
|
|
|
08-02-06, 23:42
|
#20
|
|
2 Roti
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of: [Super Moderators] [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Echipa de sprijin] [2 Roti]
|
degeaba radetzi de el .. afara este un cult al modificat calculatoarelor .. de cativa ani .. daca el este nebun atunci ... cei care au aceste pc`uri cum sunt ???
va las pe voi sa judecatzi
si astea sunt doar cateva exemple .. exista si mai extreme............. nu doar simple stickere
watercooled .. nitrogen si alte tampenii  )
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand
|
|
|
09-02-06, 03:45
|
#21
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
|
|
|
|
09-02-06, 07:51
|
#22
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Psycho\"
degeaba radetzi de el .. afara este un cult al modificat calculatoarelor .. de cativa ani .. daca el este nebun atunci ... cei care au aceste pc`uri cum sunt ???
va las pe voi sa judecatzi
si astea sunt doar cateva exemple .. exista si mai extreme............. nu doar simple stickere
watercooled .. nitrogen si alte tampenii  )
|
si ATX-urile astea costa incepand de la 800 de para
|
|
|
09-02-06, 14:33
|
#23
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Opel] [RENAULT] [FORD]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Psycho\"
degeaba radetzi de el .. afara este un cult al modificat calculatoarelor .. de cativa ani .. daca el este nebun atunci ... cei care au aceste pc`uri cum sunt ???
va las pe voi sa judecatzi
si astea sunt doar cateva exemple .. exista si mai extreme............. nu doar simple stickere
watercooled .. nitrogen si alte tampenii  )
|
Bine zis!!!!E doar o pasiune!!
Sa va zic ce mi`a venit in vara sa fac!
Am luat frumos masurile la carcasa si am inceput in AutoCad sa proiectez spoilere fatza-spate si praguri alaturi de 4 rotzi cu jentzi si \"un fel de portiere alaturi de parbriz\" dupa care le`am reproiectat in Solid Edge pt a putea face un model cat de cat real!A iesit super bestial...dar cine sa mi le faca?Ma gandeam sa le fac din fibra....sau ceva de genu!Cred ca ar iesi super fain....alaturi de o mini instalatie de fum!..E doar un proiect....de al meu nebunesc...pe care cred ca am sa`l pun proiect in maxim 1 an daca gasesc pe cineva care sa ma ajute cu materiale!
__________________
Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
|
|
|
09-02-06, 15:11
|
#24
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 654
Member of: [2 Roti] [VW]
|
DAVIO 007 (stock)
|
|
|
09-02-06, 20:29
|
#25
|
|
2 Roti
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,062
Member of: [Super Moderators] [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA] [Echipa de sprijin] [2 Roti]
|
pe net gasitzi fel si fel de \" nebuni \" care au facut din pc`uri nishte adevarate opere de arta .. si sincer sa fiu mi`ar placea sa am asa ceva in casa cu un design aparte
|
|
|
09-02-06, 21:03
|
#26
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 654
Member of: [2 Roti] [VW]
|
|
|
|
09-02-06, 21:05
|
#27
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 654
Member of: [2 Roti] [VW]
|
o adresa cu tot felul de accesorii: www.pc-tuning.fr
|
|
|
10-02-06, 19:42
|
#28
|
|
Seat Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of: [SEAT]
|
si pc`u meu are pe lateral geam ...unde este montat un cooler si are 3 leduri albastre....si arata binisor...
|
|
|
02-03-06, 10:32
|
#29
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 1,146
Member of: [Design Team] [Virtual Tuning] [DACIA]
|
Intrati aici http://www.zapwizard.com/ si dati la project
|
|
|
|
|