Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-09, 13:02   #91
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Si eu sunt de aceeasi parere despre CANALUL OTV. Am innebunit in perioada aia cand se vorbea numai si numai de: magda,tolea si elodia! Cred ca mai bine ne cunosc strainii daca intrebam de Elodia . Dogy are dreptate si in box avem valori dar sunt cam rare meciurile...Ce a facut Jojo ? A castigat prin KO ? Ca eu am adormit ...Asta e noi nu putem sa fortam lumea sa urmareasca anumite sporturi. Fiecare cu "ce-l doare" dar e pacat...
Nu conteaza prin ce castiga,important e ca a castigat.Am putea sa fortam lumea sa se uite la alte sporturi adica am transmite tot mai putine meciuri de fotbal si am baga etape de raliu din Romania,meciuri de tenis,polo,handbal,box,as prefera ca comentatorii de la Tvr cand e un mare premiu sa taca din gura. Dar cum toata mass media e dupa $,daca din prostie iasa bani..in prostie baga bani.
si la fotbal daca echipa x nu joaca nimic si castiga cu scor 1-0 a castigat.
Lipsa de spectacol la noi e din cauza FRF-ul,as vrea sa avem o federatie ca in Anglia,cu exact aceleasi reguli ca la ei.
Acolo daca joaca x si y..daca fac 0-0 nu primesc nici un punct.
Trebuie minim un sau doua goluri la scor de egalitate sa se dea un punct fiecarei echipa.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 14:04   #92
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by cls21b_EVO View Post
Ion Oncescu este CVADRUPLU CAMPION MONDIAL CU AMBELE MAINI, cat despre Campionatul European, este singurul care i lipsea din palmares...pana de curand.
Stati sa l vedeti cand ajunge la 110kg...daca acum e de neoprit..atunci sincer, o sa faca cu ursii
Aflam lucruri noi.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 10:41   #93
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Am luat sumarul ştirilor sportive de la Antena1:
sport

Minunat, din sport, cam atāt....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:00   #94
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Pai, vrei si altceva Aleks?
Maine poimaine se vor numi "stirile din fotbal"... asa ca nu trebuie sa te mai uimesti.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:05   #95
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Măcar să le zică ştirile din fotbal, numai că ele sunt denumite generic "sport" pentru ca la urmă dă 3 rezultate din tenis, timp de 10-15 secunde...
rectific: fotbal? Eu nu văd decāt ţigănii şi cioace, nu văd unde sunt ştirile, 10% fotbal, restul can-can...

Last edited by aleks; 08-09-09 at 11:08.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 18:00   #96
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Prostia e mare,degeaba vrem sa schimbam ceva,sunt multi,poate jumatate din romani,chiar si cei din afara tarii,care asculta manele,ca tot tarani au ramas,nu s-au emancipat nici in afara tarii.
Si e dureros ca multi romani asculta muzica de tigani..Cica multi manelisti au concerte in Vestu'continentului...pentru romanii de acolo,evident,ca nu asculta nemtii d-astea.
Oricum am vazut niste comentarii pe Youtube la un clip cu Sorin de Metal Pretios care ma fac sa cred ca nu o sa ne revenim vreodata.

doamnee ce adevarata e mel asta,,o ador!!!!
este ca fiecare manea in parte te unge la inima...Unele de suparare...altele pentru amintiri...Nu pot sa inteleg de ce altii nu se pot multumi cu genurile lor de muzica si vin sa posteze la melodiile noastre...
super melodie ......
Cand pierzi pe cineva ask mel asta :X:X:X:X:X si dupa intoarcete la ea !
voce de aur frate cand te inseala pretena asculta melodia asta ca iti ajunge la inima :X:X:X:X:X:X:X:X

Sa inteleg ca daca te inseala prietena,nu o mai rupi in bataie,asculti lalaiala asta si iti trece?Wow..superb
__________________
100% carpato-danubiano-pontic.
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 20:56   #97
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Măcar să le zică ştirile din fotbal, numai că ele sunt denumite generic "sport" pentru ca la urmă dă 3 rezultate din tenis, timp de 10-15 secunde...
rectific: fotbal? Eu nu văd decāt ţigănii şi cioace, nu văd unde sunt ştirile, 10% fotbal, restul can-can...
Iti zic eu ca un microbist ce sunt cum sta treaba cu stirile din sport...de pe pro tv : steaua - becali - banel - mitica - alte echipe - echipe din lume..-becali - steaua
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 21:08   #98
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Iti zic eu ca un microbist ce sunt cum sta treaba cu stirile din sport...de pe pro tv : steaua - becali - banel - mitica - alte echipe - echipe din lume..-becali - steaua
pe mine .. ce ma enerveaza la prosport, gsp, sport.ro, e ca .. sunt specializati pe sport.. dar un rezultat nu vad si eu ! numai stiri ca becali a mancat cascaval inloc de salam. Cand sa dau si eu sa vad..ia ba frate ce au facut astia in weekendu asta.. sa vad si eu ce scoruri s-au facut...ciuciu!

Cu nationala la fel..eu nu gasesc vreo rubrica sau vreo grupa a nationalei. Dar stiri cu goluri si goale si cu neveste de tenismeni , fotbalisti, piloti..sunt ! penibil.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 09:02   #99
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
pe mine .. ce ma enerveaza la prosport, gsp, sport.ro, e ca .. sunt specializati pe sport.. dar un rezultat nu vad si eu ! numai stiri ca becali a mancat cascaval inloc de salam. Cand sa dau si eu sa vad..ia ba frate ce au facut astia in weekendu asta.. sa vad si eu ce scoruri s-au facut...ciuciu!

Cu nationala la fel..eu nu gasesc vreo rubrica sau vreo grupa a nationalei. Dar stiri cu goluri si goale si cu neveste de tenismeni , fotbalisti, piloti..sunt ! penibil.
Exact, tocmai de aia nu mai urmaresc stirile din sport...ma duc la meciul echipei favorite si in rest ... nu ma intereseaza pe cine a mai amenintat becali si cati $ i-au intrat in cont.Prea mult se povesteste de becali steaua si tot ce tine de ei, de parca numai ei sunt in tara.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 20:31   #100
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Ceva ce am gasit pe Youtube..declaratia unuia care tind sa cred ca era rrom,si se crede stapan in tara asta
''salam e viata mea ''
O propozitie simpla care spune multe despre acest popor..si nu e vorba de salam ca aliment...
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -