Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-09, 21:33   #16
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

acum sa o luam si altfel,toata lumea stie fotbal,toti stiu sa comenteze la un meci de fotbal,fiecare baiat/barbat se uita la un meci de fotbal si tot se dau mari si tari ca stiu sa joace si fac comentarii aiurea asupra fotbalistilor,dar cand sunt pe teren habar nu au sa dea cu piciorul in minge.este vorba despre un sport care implica doar antrement fizic si psihic,dar nu si material....asa ca toata lumea alege fotbalul ca sport favorit,pentru ca vad pe altii exemplu mutu,chivu si cine mai e ca au scos foarte multi bani.mie personal nu imi place fotbalul,nu ma uit la meciuri,nu sunt fanul a unei echipe.
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 21:52   #17
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

SI care este legatura...sau...ceea ce vrei tu sa subliniezi este faptul ca......?
ERY is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 11:39   #18
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
n-ai dreptate aici..mancam ceea ce cerem
pardon,ceea ce cereti, voi , unii , care chiar halitzi barfele astea de 2 lei ...
stati unde va e locul ..

jos


restul, nu vad unde e problema,nu va pune nimeni sa cumparati ziare,reviste, sa va uitati la tv, pur si simplu apelati la alte metode ca sunt atatea...

intr-un final sper ca s-or satura si papagalii astia de jegu din mass-media..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 08-03-09, 22:45   #19
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Tara in care mass-media fac jocuriile politicienilor,o tara in care de revelion 60% din populatie se uita la guta fata de porc si adi micu si pricajitu sustin un stand up comedy dar daca ii pui sa traduca se uita ca la Abecedar,degeaba ne plangem,nimic nu se va schimba si greu se va schimba ceva,pentru ca romanul nu mai e unit cum era inainte si se ghideaza dupa "sa moara capra vecinului".Avem o societate bolnava,asta e Romania.Si legat de fotbalisti ? Ai nostri sunt fotbalisti ? Ai nostri sunt nite maimute ce alearga dupa o minge,ma uit la campionatul englez,acolo fotbal,nu fetitele de la noi si arbitrii care opresc meci din 10 in 10 minute sau mai putin.Ery cred ca thefasterman cred ca se referea la faptul ca fotbalul ca joc e simplu fata de baschet,tenis sau alt sport si e mai usor de inteles de lume si mai usor de practicat.

Last edited by aleks; 17-03-09 at 15:42.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 11:11   #20
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

cand o sa invatati sa nu mai generalizati ?
sa nu mai bagati oamenii in aceiasi oala ? doar ptr ca semeni de-ai lor sau rude sau etc sunt niste javre?

Last edited by aleks; 09-03-09 at 17:19.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 11:29   #21
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

ai perfecta dreptate cu numele topicului. la noi numai despre asta e vorba..de fotbalisti si manelisti. la noi alt sport nu mai exista
basketul mie mi se pare un sport mult mai frumos decat fotbalul dar din pacate nu este promovat mai deloc.
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 13:27   #22
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by Bmw_Rulllzzz View Post
ai perfecta dreptate cu numele topicului. la noi numai despre asta e vorba..de fotbalisti si manelisti. la noi alt sport nu mai exista
basketul mie mi se pare un sport mult mai frumos decat fotbalul dar din pacate nu este promovat mai deloc.
Mai deloc? DELOC mai bine spus.
Uita-te la ASESOFT ... au fost cei mai buni in Europa acum 2 ani si... cine ii promova frate? NIMENI. Sport.ro difuza meciurile lor importante si nici macar LIVE nu erau. Toate posturile de televiziune promoveaza STEAUA (70% din cazuri), Becali (acelasi procentaj ca se vorbeste in mod direct de si cu STEAUA), Dinamo (20%), si altele (10%)...
Mare rahat ce se joaca in tara asta.

Last edited by aleks; 17-03-09 at 15:44.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 13:44   #23
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Mustang ce vrei daca taranul de rand vrea sa vada la tv,steaua si jiji ca oricum joaca penibil,defapt avem fotbal penibil.

Last edited by aleks; 17-03-09 at 15:46.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 17:41   #24
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Cred ca singurul clip care merita difuzat la toate televiziuniile ! http://stirileprotv.ro/video/portret...nline/60253159 !!! ATAT ! Poate asa se mai trezesc si cei care folosesc hi5 si you tube.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 12:04   #25
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Cred ca singurul clip care merita difuzat la toate televiziuniile ! http://stirileprotv.ro/video/portret...nline/60253159 !!! ATAT ! Poate asa se mai trezesc si cei care folosesc hi5 si you tube.
vai ia uite cine s-a trezit sa dea la stiri un astfel de video.. cei care au promovat prostia si manelele pana la rangul de arta..
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 14:17   #26
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Aşa e, poate totuşi revin la obiceiuri mai bune...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 14:44   #27
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Cand spuneam ca presa e una dintre cele mai mari cwrve... Sunt primii dupa politicieni.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 14:10   #28
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

De la o medie de 256.000 de telespectatori pe minut în prime-time (intervalul orar 19.00 - 23.00), în luna ianuarie, televiziunea de apartament a lui Dan Diaconescu a căzut la o medie de 145.000 de telespectatori, adică o pierdere de 43,4%.
Asta e o veste bună pe care am citit-o azi, ducă-se OTV-ul de tot, din parte-mi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled-5(92).jpg
Views:	167
Size:	66.3 KB
ID:	828227  

Last edited by aleks; 12-03-09 at 14:15.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 14:38   #29
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Cine va obliga sa va uitati la OTV ? Cine va obliga sa ascultati manele ? Cine va obliga sa va uitati la celalalt ce face ?
Nici mie nu imi convine dar imi vad de treaba mea , nu stau sa ii urmaresc , daca am dat pe un post , nu imi place , ok schimb , daca il aud pe unu in trafic cu manele , foarte bine , gusturii-le nu se discuta .
Daca ma duc la o petrecere si sarbatoritul/a baga manele/house/rap/r&B/classica , si mie nu imi convine , asta inseamna ca ma duc sa schimb muzica ?
Tot timpul se comenteaza despre tigani/negrii etc etc , dar hai sa mai analizam si partea noastra de "albi" buni ce suntem , noi nu stam decat sa comentam de altii ca uite ce face ala /aia /aia nu ?
Dar ce facem noi , nu se mai comenteaza nu ? NIMENI nu este BUN ! Absolut nimeni , toti avem greseli si pacate , toti gresim mai mult sau mai putin , nimeni nu este perfect , si acuma ce ...ne-am gasit noi sa schimbam lumea ? Lumea nu se schimba decat daca isi vede banul in buzunar !
Lumea devine din ce in ce mai rea din cauza baniilor , pentru ca unii nu au ce pune pe masa si altii nu stiu unde sa isi mai parcheze bolidul ca deja e ocupat tot garajul cu alte "masini" .
Concluzia va ramane aceeiasi , lumea este REA , toti suntem rai , sunt 2 categorii in viata , "RAU si FOARTE RAU" .
*****
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO

Last edited by aleks; 12-03-09 at 14:41. Reason: scopul unui forum este argumentarea si contraargumentarea, nu pumnul în gură
DTH is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 15:03   #30
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ţară de fotbalişti şi manelişti

Nimeni nu ne obliga sa ne uitam la Otv dar as prefera sa nu existe.
Manele ma obliga vecinii mei care asculta maxim...Nu e vorba de obligat dar pur si simplu MA DERANJEAZA si de pus sa ascult la maxim nu fac asa ceva,am BUN SIMT si deranjez si eu la randul meu pe altii.Romania e o tara needucata fara bun simt si mai presus e si proasta.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -