Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-10, 12:33   #796
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
Pai nu ai unul deja?
Ii mai pun unu (glumesc)...am man, dar al meu e mai batranel...ala are 50k (supersmecher)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 19:25   #797
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ii mai pun unu (glumesc)...am man, dar al meu e mai batranel...ala are 50k (supersmecher)
Pai atunci poate te dispensezi de motorul ala vechi.... ca imi trebe ceva piese de pe acolo . Si altceva ce mai e bun pe masina aia? Bari fata/spate? Usa portbagaj?
__________________
Ex: Seicento Sporting Abarth

My Opel Astra MKIV Coupe
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 19:42   #798
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
Pai atunci poate te dispensezi de motorul ala vechi.... ca imi trebe ceva piese de pe acolo . Si altceva ce mai e bun pe masina aia? Bari fata/spate? Usa portbagaj?
Nu cred...uitate in anunt si vezi...probabil la 800E cat o da...o da si fara motor...poate ii busit motoru'...habar nu am...oricum era asa o idee...oricum nu am acum bani pentru ea si pentru nimic in afara de finalizarea masinii mele.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 20:04   #799
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Mai, dar eu zic de ala de 500euro....nu de ala de 800 de pe Autovit. Cu ala nu se mai aude nimic?
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 16:29   #800
sandman84

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 20
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

mi s-a bulit electromotorul azi. cat ma costa unu nou? aveti idee? sau stiti pe cineva care poate sa il repare?
sandman84 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 20:59   #801
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Daca s-a dus de tot si trebuie unul nou... vezi aici.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 15:08   #802
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

De ceva vreme ma tot gandesc ce sa fac cu Seicento-ul meu care zace in garaj... si ma gandesc ca e o investitie prea mare si cu multe sanse de nereusita sa incerc sa-l repar integral... si sa si functioneze ca si inainte.

De aceea m-am decis sa-l dezmembrez sau sa-l vand pe bucati...

Intrebati aici pentru orice piese... si o sa va dau reply daca sunt available sau sunt avariate/defecte. Masina o puteti vedea pe la inceputul acestui topic... e un Seicento Sporting Abarth negru 1.1 SPi din 1999.

Daca cineva doreste sa o cumpere completa, pretul e 2000 RON. Trebuie dusa cu platforma intrucat motorul are un suport rupt (cel principal din partea opusa cutiei) si radiatorul spart.

Ideal ar fi sa va adunati mai multe persoane sa o cumparati, si apoi sa impartiti piesele.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:42   #803
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
De ceva vreme ma tot gandesc ce sa fac cu Seicento-ul meu care zace in garaj... si ma gandesc ca e o investitie prea mare si cu multe sanse de nereusita sa incerc sa-l repar integral... si sa si functioneze ca si inainte.

De aceea m-am decis sa-l dezmembrez sau sa-l vand pe bucati...

Intrebati aici pentru orice piese... si o sa va dau reply daca sunt available sau sunt avariate/defecte. Masina o puteti vedea pe la inceputul acestui topic... e un Seicento Sporting Abarth negru 1.1 SPi din 1999.

Daca cineva doreste sa o cumpere completa, pretul e 2000 RON. Trebuie dusa cu platforma intrucat motorul are un suport rupt (cel principal din partea opusa cutiei) si radiatorul spart.

Ideal ar fi sa va adunati mai multe persoane sa o cumparati, si apoi sa impartiti piesele.
Gandestete bine bine bine! Cand ai sa fii 100% sigur ca incepi sa o dai bucati, eu iti fac o lista si sper sa ma ajuti cu cea mai mare placere dar pana atunci gandestete bine ca nu vreau sa'ti iau din piesele de pe ea si dupa sa iti para rau...sa vrei sa o refaci...si eu sa ma simt prost ca acum tu iti cauti piese noi... In principiu am nevoie de niste chestii de interior, una/alta...chestii mici, marunte.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:30   #804
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

AB-04-ASS daca ai cumva eleronul , geamuri electrice m-ar interesa pe mine astept un pm sa imi dai si niste preturi eventual
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 07:45   #805
RoLitoral

Stage 2
 
RoLitoral's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

- Haionul spate, cu totul, daca functioneaza stergatorul si dezaburirea.
RoLitoral is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 09:50   #806
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Da, m-am decis 100% si il vand/dezmembrez. Banii de reparatii sunt prea multi si nu merita sa dau 2000 pe reparatii cand la 2500 imi aduc altul intact.

@Morph - poti sa faci lista

@pityku96 - eleronul e intact, la fel si usile + geamurile...acuma sper ca statul de 8 luni in garaj nu le-a afectat

@RoLitoral - haionul e putin sifonat pe lateralul din stanga dar e functional (adica se inchide / deschide), stergatoarea mergea dar exista posibilitatea sa fi intrat apa la motoras .... eventual il probam. Iar dezaburirea nu vad motive sa se fi stricat.

De Paste merg acasa... va fac poze cu ea si vi le trimit. Ganditi-va daca nu e mai bine sa adunati 2000 RON si sa veniti cu o platforma dupa ea (sau daca sunteti mai nebunatici o puteti tracta pe roti ).

O mica nota: Anvelopele Pirelli se vand separat sau nu se vand de loc daca imi iau alta, pe ea o sa o dau cu niste gume mai naspa (cele originale), dar tot 175/50 R14. Nu de alta...dar ar insemna sa vand masina cu 6 mil daca o dau cu anvelopele noi .
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 12:46   #807
RoLitoral

Stage 2
 
RoLitoral's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Da-mi pret, in fond nu ma intereseaza decat motorasul + axul, dezaburirea, yala (doar de forma) si telescoapele de pe hayon.

Ah, eventual si polita din spate (sa pot taia sa pun boxele).


BTW, unde e masina acum, ca si eu merg la ai mei de Paste (la Brad)?
RoLitoral is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 14:24   #808
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by RoLitoral View Post
Da-mi pret, in fond nu ma intereseaza decat motorasul + axul, dezaburirea, yala (doar de forma) si telescoapele de pe hayon.
Ah, eventual si polita din spate (sa pot taia sa pun boxele).
BTW, unde e masina acum, ca si eu merg la ai mei de Paste (la Brad)?
Ai PM.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 15:58   #809
PL500

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 42
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Interesat si eu de luneta de la haionul lui RoLitoral daca devine disponibila (nu ma intereseaza
dezaburirea, doar sa fie ieftina si nezgariata), sau in cazul in care renunta el, la cea de la AB-04-ASS
Luneata mea este farame , se tine intre folia interioara si un strat consistent de banda scoth pe afara.
PL500 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 16:01   #810
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Pai deja daca adunati banii cheltuiti pe piese.... ajungeti la 2000 de RON si v-o dau toata. Eu tot sper ca o sa va adunati mai multi sa veniti cu platforma dupa ea.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -