Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-08, 01:43   #121
Ianis

Stage 5
 
Ianis's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 380
Member of:
[Fiat]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat Coupe

te'am sunat de mi'a venit rau ...
Ianis is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 16:22   #122
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by FIATCOUPE View Post
Daca e cum ai zis tu si nu ai modificari, nu am cum sa nu te fac. Da, prin aglomeratie, e posibil ca asa, am facut si eu un audi de 400 de cai de la victoriei pana la universitate (cu toate ca in linie dreapta ma calca pe cap; mai ales ca eram cu Fiatul rosu care are 130 CP nu 225 CP ca ala galben). Oricum mai vedem, dar la modul la care vorbesti, fiind sigur pe tine, probabil ca ai modificari.

Si mai am si eu o intrebare: ce ti-a venit sa te dai cu mine? de unde ti-a venit ideea?
audi ala sigur nu mergea normal ?
ce model era
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 12:32   #123
FIATCOUPE

Stage 4
 
FIATCOUPE's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 194
Default Re: Fiat Coupe

mergea foarte bine, dar din cauza ca era aglomerat, nu apuca sa o ia in fata; rar apuca loc in lateralul meu (si acolo se vedea ca imediat o lua in fata); ideea e ca avea ghinion de fiecare data si dadea de vreunu care ii bloca drumu, si iar o luam eu inainte ) a fost super tare, cred ca nu mai putea omu de nervi ) oricum am avut noroc, recunosc ca mereu aveam culoar.

din cate tin minte rs4 din ala nou (numere de dubai), nu mai stiu...
__________________
Fiat Coupe 2000 turbo 225 CP
FIATCOUPE is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 14:34   #124
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Fiat Coupe

rs4 negru. eu cred ca a fost intamplator faptul ca "l-ai facut"
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 11:29   #125
FIATCOUPE

Stage 4
 
FIATCOUPE's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 194
Default Re: Fiat Coupe

da frate stiu; pur si simplu dadusem exemplu in cazul in care e aglomeratie; ca daca era liber logic ca ma facea.
FIATCOUPE is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 21:29   #126
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
rs4 negru. eu cred ca a fost intamplator faptul ca "l-ai facut"
bai frate baiatu tot a zis cum s-a intamplat , ce n-ai inteles ? ti se pare imposibil sau ce ? l-a facut cu un amarat de fiat coupe de 130 de cai bravo lui , jos palaria , e vreo problema ? a zis clar ca l-a facut si sa nu ti se para imposibil ca nu poti sa compari o masina sport pursange cu un vapor , acum are coupe turbo de 225 cp mareste distanta cu care-l face , nu crezi ca esti putin off-topic ? scuza-ma ca iti atrag atentia ca nu`s moderator dar la titlul thread-ului nu vad audi rs4 vs fiat coupe

numai bine
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 19:06   #127
antonio_ultras

Stage 5
 
antonio_ultras's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 819
Member of:
[FORD]
Default Re: Fiat Coupe

va salut pe toti...sunt nou pe aici si am si io o rugaminte...vreau sa-mi iau si io un fiat coupe...dar inca nu sunt decis fiindca nu stiu multa lume care sa fii avut masina asta si nu prea stiu pareri.din cate am vazut majoritatea de aici aveti un astfel de model.dak ati putea sa ma ajutati si pe mn cu niste informatii despre aceasta masina pt k imi place mult(motor,fiabilitate,preturi piese si dak se gasesc,consum,etc) si nu sunt foarte decis sa o iau...Va multumesc mult si sa stapaniti toti masinile voastre k sunt frumoase foc...multa bafta tuturor
antonio_ultras is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:12   #128
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by antonio_ultras View Post
va salut pe toti...sunt nou pe aici si am si io o rugaminte...vreau sa-mi iau si io un fiat coupe...dar inca nu sunt decis fiindca nu stiu multa lume care sa fii avut masina asta si nu prea stiu pareri.din cate am vazut majoritatea de aici aveti un astfel de model.dak ati putea sa ma ajutati si pe mn cu niste informatii despre aceasta masina pt k imi place mult(motor,fiabilitate,preturi piese si dak se gasesc,consum,etc) si nu sunt foarte decis sa o iau...Va multumesc mult si sa stapaniti toti masinile voastre k sunt frumoase foc...multa bafta tuturor
informatii eu unul nu ma bazez pe nimic pentru ca nu am avut o astfel de masina si eu la fel vreau sa-mi iau tot un fiat coupe , dar te pot ajuta cu o parere doua , daca vrei aspirat natural mergi pe un 16V 1.8 sau 2.0 nu conteaza , nu consuma exagerat de mult , desigur exista si un 2.0 20V ( 5 pistoane ) care consuma multicel este mai brut asa , daca vrei turbo 16V-le isi face treaba dar 20V este mai bun din cate am inteles , ca fiabilitate nu iti spun din proprie experienta iti spun din ce am auzit , cel in 5 pistoane este mai bun ,este si mai economic , daca ai bani si iti iei unu in 6 trepte consuma si mai putin este logic :P , vad ca ai 18 ani deci esti incepator , daca mergi spre un turbo iti spun ca de la un incepator la altul sa iti iei ceva ieftin cu care sa capeti experienta ca este o masina puternica si traficul din ziua de azi de groaza , apropo FIATCOUPE vinde unul neinscris 1.8 16V aspirat natural daca te tenteaza :P , in rest nu este bine sa te iei dupa tot ce vezi pe net sau mai stiu eu ce date tehnice etc. asa ca mai bine intrebi proprietari de fiaturi coupe sa afli mai multe ceea ce ai facut si acum dar sa intrebi ceva mai concret sa stii ce ai de facut
denver is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:15   #129
antonio_ultras

Stage 5
 
antonio_ultras's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 819
Member of:
[FORD]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by denver View Post
informatii eu unul nu ma bazez pe nimic pentru ca nu am avut o astfel de masina si eu la fel vreau sa-mi iau tot un fiat coupe , dar te pot ajuta cu o parere doua , daca vrei aspirat natural mergi pe un 16V 1.8 sau 2.0 nu conteaza , nu consuma exagerat de mult , desigur exista si un 2.0 20V ( 5 pistoane ) care consuma multicel este mai brut asa , daca vrei turbo 16V-le isi face treaba dar 20V este mai bun din cate am inteles , ca fiabilitate nu iti spun din proprie experienta iti spun din ce am auzit , cel in 5 pistoane este mai bun ,este si mai economic , daca ai bani si iti iei unu in 6 trepte consuma si mai putin este logic :P , vad ca ai 18 ani deci esti incepator , daca mergi spre un turbo iti spun ca de la un incepator la altul sa iti iei ceva ieftin cu care sa capeti experienta ca este o masina puternica si traficul din ziua de azi de groaza , apropo FIATCOUPE vinde unul neinscris 1.8 16V aspirat natural daca te tenteaza :P , in rest nu este bine sa te iei dupa tot ce vezi pe net sau mai stiu eu ce date tehnice etc. asa ca mai bine intrebi proprietari de fiaturi coupe sa afli mai multe ceea ce ai facut si acum dar sa intrebi ceva mai concret sa stii ce ai de facut


ms mult pt informatii si sfaturi...multa bafta sper sa-ti gasesti masina
antonio_ultras is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 20:17   #130
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by antonio_ultras View Post
ms mult pt informatii si sfaturi...multa bafta sper sa-ti gasesti masina
cu placere si ms la fel
denver is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:33   #131
G3org3l

Stage 5
 
G3org3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 719
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by antonio_ultras View Post
va salut pe toti...sunt nou pe aici si am si io o rugaminte...vreau sa-mi iau si io un fiat coupe...dar inca nu sunt decis fiindca nu stiu multa lume care sa fii avut masina asta si nu prea stiu pareri.din cate am vazut majoritatea de aici aveti un astfel de model.dak ati putea sa ma ajutati si pe mn cu niste informatii despre aceasta masina pt k imi place mult(motor,fiabilitate,preturi piese si dak se gasesc,consum,etc) si nu sunt foarte decis sa o iau...Va multumesc mult si sa stapaniti toti masinile voastre k sunt frumoase foc...multa bafta tuturor
iti recomand sa-ti iei intai o masina pe care sa inveti sa conduci ... vezi ca-s scumpe la reparat .. recomandarea ar fii un limited daca iti gasesti si te tzine punga , adus frumos de-afara , dar mai incolo , ca mori tanar daca te bagi de-acum la astea , mai bine iti faci mana pe altceva intai , ca-s sprintene indiferent de motorizare ...
__________________
just a car crush away .........
FIAT COUPE 2.0 20V T a.k.a. " pufy za bici "[ex car ]
BMW E46 328 ci coupe / tiuning : odorizant sport , cartita haioasa in geam care rade la tine[Ex car]
BMW E38 725TDS
G3org3l is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 16:35   #132
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by G3org3l View Post
iti recomand sa-ti iei intai o masina pe care sa inveti sa conduci ... vezi ca-s scumpe la reparat .. recomandarea ar fii un limited daca iti gasesti si te tzine punga , adus frumos de-afara , dar mai incolo , ca mori tanar daca te bagi de-acum la astea , mai bine iti faci mana pe altceva intai , ca-s sprintene indiferent de motorizare ...

asta cam asa este dar un 1.8 16V de ex condus cu prudenta mai merge fata de oricare din modelele turbo , 16VT , 20VT respectiv 20VT plus sau limited edition , dar da ca incepator este recomandat altceva , un punto 1.2 ceva care sa nu faca probleme :P
denver is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 16:59   #133
antonio_ultras

Stage 5
 
antonio_ultras's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 819
Member of:
[FORD]
Default Re: Fiat Coupe

da stiu k sunt incepator...dar pana la urma pot sa conduc prudent acum la inceput...k oricum io sunt cu viteza )...si un 1.8 cum ziceai tu crek ar fi bun...k nu vreau turbo foarte puternic...imi place mult k masina si de-aia ziceam k vreau sa o iau dar tot nu sunt decis,fiindca nu stiu preturile la piese,consumul,dak e fiabila etc....va multumesc pt sfaturi
antonio_ultras is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 17:20   #134
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Coupe

Quote:
Originally Posted by antonio_ultras View Post
da stiu k sunt incepator...dar pana la urma pot sa conduc prudent acum la inceput...k oricum io sunt cu viteza )...si un 1.8 cum ziceai tu crek ar fi bun...k nu vreau turbo foarte puternic...imi place mult k masina si de-aia ziceam k vreau sa o iau dar tot nu sunt decis,fiindca nu stiu preturile la piese,consumul,dak e fiabila etc....va multumesc pt sfaturi
fiatul coupe este de fapt o masina de ralliu transformata in masina de strada , din cate am auzit eu de asta 16VT are un motor mai sensibil , tata a avut fiat 131 cu acelasi motor doar ca pe carburatie :P TC-u de la fiat ca motor e beton , are o structura solida , daca zici si ca esti cu viteza rezista destul de bine la turatii , nici exagerat dar rezista mai mult decat altele , vad ca FIATCOUPE nu mai intra , el are si un 1.8 cum ti-am mai spus si poti sa-l intrebi mai multe


PS: cu piesele stai linistit ca poti sa-ti iei de afara un 1.8 de exemplu la pret foarte bun de piese daca vrei
denver is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 17:28   #135
Ianis

Stage 5
 
Ianis's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 380
Member of:
[Fiat]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat Coupe

ca fiabilitate iti zic garantat ca o sa fii multumit.. si indiferent de motorizare cum a zis si georgel sunt sprintene.. si te mananca talpa fara sa iti dai seama asa ca ai grija ......de consum ce iti pot zice ... orice masina iti papa daca te dai la ea ... mers regim normal e chiar ok ... bafta
Ianis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -