Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-08, 15:44   #1
Fonrabie

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 48
Default Demontat plastic far fiat stilo - montare angel eyes ?

Buna vreau si eu sa desfac un far si sa bag angel eyes in el dar nu pot ...cum sa il desfac si mai ales sa nu il fisurez ca ... e exanct modelu din poza . Va rog mult sa ma ajutati ca habar nu am sa il desfac ... are el ceva cleme dar sar parea ca is degeaba clemele alea pt ca el e lipit cu un fel de mastic oare nu pot sa dau oglinzile jos prin spate sa nu mai desfac plasticu din fata? Multumesc
Fonrabie is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 12:28   #2
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Cum dau plasticul jos de la far fiat stilo sa bag angel eyes?

Eu stiu ca farurile is lipite cu silicon tot roata .... despre oglinzi nu stiu ...
Da is curios ce angel eyes bagi in el ? daca is de alea la 50 lei alea nu incap acolo
__________________
Tuning nu inseamna brad de craciun, insa nici o masina
stoc cu folii.
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 17:26   #3
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Cum dau plasticul jos de la far fiat stilo sa bag angel eyes?

Din cate stiu eu din fabrica nu e cu silicon si cu mastic, pe care posti sa il desfaci doar daca incalzesti acolo cu apa fierbinte.

Pe de alta parte te sfatuiesc sa nu pui angel daca nu ai lupa pentru ca o sa iti optureze lumina si oricum nu se vede decat cand sunt doar pozitiile aprinse si sincer nu prea merge pe fiat mai ales la stilo.

Pana la urma decizia este a ta, insa eu vb din experienta.


aaa si inainte sa desfaci cred ar trebui sa dai si de niste cleme pe care le dai jos.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 16:53   #4
Fonrabie

Stage 2
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 48
Default Re: Cum dau plasticul jos de la far fiat stilo sa bag angel eyes?

Quote:
Originally Posted by strik3ru View Post
Din cate stiu eu din fabrica nu e cu silicon si cu mastic, pe care posti sa il desfaci doar daca incalzesti acolo cu apa fierbinte.

Pe de alta parte te sfatuiesc sa nu pui angel daca nu ai lupa pentru ca o sa iti optureze lumina si oricum nu se vede decat cand sunt doar pozitiile aprinse si sincer nu prea merge pe fiat mai ales la stilo.

Pana la urma decizia este a ta, insa eu vb din experienta.


aaa si inainte sa desfaci cred ar trebui sa dai si de niste cleme pe care le dai jos.
Zici ca cu apa fierbinte merge? sa nu cumva sa se strice plasticu de la far... da e mastic cat despre ce a zis erros nu is de alea cu 50 de lei .. eu le fac si faru e primit de la un baiat de la reprezentanta care mia zis sa ii bag angel in el si sa vada cum e si daca e ok o sa le fac angel eyes si la alte masini care vin pe acolo ... asa ca as vrea sa iasa cat mai bine ca noh daca ies bine ies si eu bine...:X
Fonrabie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -