Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Alte discutii Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-09, 12:32   #1
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Am venit cu aceasta propunere intru a crea un site, respectiv forum pentru posorii de Nissan-uri modificate, daca sunteti de parere ca se merita, spuneti-mi si o sa ma apuc de lucru, astept si propuneri sau indei
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:19   #2
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Ai postat gresit, trebuia sa fie la Alte discutii... nu la Masina mea.
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:22   #3
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Sorry, rog un moderator sa mute Subiectul
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:35   #4
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

daca sunteti interesati, va strangeti mai multi posesori si as putea eventual sa va fac un site (for free) care sa arate profi.

Fiecare ar avea pagina lui cu poze si descriere!

stiti unde ma gasiti!
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:42   #5
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Ai ceva servicii pentru domeniu respectiv hosting?
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:53   #6
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Quote:
Originally Posted by askhy View Post
Ai ceva servicii pentru domeniu respectiv hosting?
nu am, dar se poate rezolva cv free
fara reclame sau chestii de genul

chestia interesanta e ca pot face un meniu in care sa sa pun un link catre o pagina, care sa contina o lista de nume (utilizatori).
La fiecare pagina noua pot pune o galerie de poze (pentru fiecare posesor) si o descriere a modificarilor cat si a ceea ce intentioneaza sa faca proprietarul in viitor.

Si se mai poate modifica in timp, dar este vorba de ceva 100% gratis si unde fiecare isi poate prezenta masina intr-un mod diferit decat pe forum
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:56   #7
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Click la mine la semnatura, sunt facute de mine, site si domeniu mok , spatiu 3.5 gb enervant e k nu pot scapa de google ads, dar na e destul de bun
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 14:59   #8
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

de obicei se poate cauta hosting pe afara. la noi nu m-a impresionat nimic in afara de lx.ro(in sensul ca altele sunt pline de reclame)

cat despre google ads... asa ai oferta de hosting sau ai facut tu sa apara (codul sursa se poate verifica)

Last edited by Dany.bilan628; 14-10-09 at 15:02.
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 15:02   #9
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Hostingul nui bai, se gaseste free dupa preferinte, numai sa stii ce sa cauti, eu folosesc hostingul ala fiindca e maricel ca spatiu si merge bine, adica nu se blocheaza, in fine, daca e de discuta mai mult pe tema asta vb pe un mess sau ceva, sa nu facem reclama la ceva de genu ,gasesti id-ul meu la profil,
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 15:26   #10
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Am eu deocamdata de vanzare urmatorul domeniu: ve ve ve japancars punct ro; am si contract de hosting pt el. Deocamdata am abandonat proiectul. Daca va intereseaza poate facem o colaborare sau ne intelegem la un pret.
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 15:37   #11
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Sa vedem mai intai ce se alege de ideea asta, acum nush, eu voiam sa fie doar pt nissan-uri...
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:00   #12
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Am eu deocamdata de vanzare urmatorul domeniu: ve ve ve japancars punct ro; am si contract de hosting pt el. Deocamdata am abandonat proiectul. Daca va intereseaza poate facem o colaborare sau ne intelegem la un pret.
nu-i problema de domeniu. Un domeniu este undeva la 30 de euro. Se pune problema daca sunt doritori.
Topicul prezent este un fel de informare daca "se baga" cineva.
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:32   #13
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Prieteni, cand aveti o idee o puneti in practica si gata. Nu prea inteleg asta cu doritorii, adica de fapt care e expectativa voastra? Sa vina un minim de 50 de persoane sa va zica vai mama ce buna idee ati avut si pe urma voi va dati seama ca aveti fani si merita sa faceti site-ul? Sau sa vina un minim de doritori sa contribuie financiar la idea voastra?
Eu v-am zis, daca faceti lucruri de calitate, putem colabora, am domeniu si hosting, daca sunteti buni, va public... acum daca avem atitudinea gen "stai in banca ta, ca imi cumpar domenii si hosting in loc de after shave" (desi voi vorbeati de mizerii de domenii si hosting gratuite pe la inceput), va urez bafta amicii mei. btw, deocamdata eram primul si unicul sustinator al acestei idei. Si era mai bine sa faceti ceva despre toate japonezele fiindca aveati un public mai larg... dar asta e alta poveste deja.
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:41   #14
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Sa ma fac inteles, fac asta din placere, no cost, host+domeniu free momentan, fac acest sondaj sa vad daca se merita sa concepem aceasta minicomunitate, nu sa muncest si la final sa ma trezesc ca eu sunt singurul user de pe site-forum si spammul care o sa se prinda..... Am lansat ideea in scop de sondaj, nu de lauda, nu alte chestii...
Nu am respins ideea propusa de tine, daca prinde ideea se poate pune in practica... cum am spus, orice idee sau propunere este binevenita
askhy is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 17:41   #15
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Un site pentru posesorii de Nissan-uri modificate...

Quote:
Originally Posted by VENOX View Post
Prieteni, cand aveti o idee o puneti in practica si gata. Nu prea inteleg asta cu doritorii, adica de fapt care e expectativa voastra? Sa vina un minim de 50 de persoane sa va zica vai mama ce buna idee ati avut si pe urma voi va dati seama ca aveti fani si merita sa faceti site-ul? Sau sa vina un minim de doritori sa contribuie financiar la idea voastra?
Eu v-am zis, daca faceti lucruri de calitate, putem colabora, am domeniu si hosting, daca sunteti buni, va public... acum daca avem atitudinea gen "stai in banca ta, ca imi cumpar domenii si hosting in loc de after shave" (desi voi vorbeati de mizerii de domenii si hosting gratuite pe la inceput), va urez bafta amicii mei. btw, deocamdata eram primul si unicul sustinator al acestei idei. Si era mai bine sa faceti ceva despre toate japonezele fiindca aveati un public mai larg... dar asta e alta poveste deja.

stai calm dude, nu te ambala. Ideea e ca nu cred ca ai chef sa stai sa faci un site pentru 1-2 masini...sau ,ma rog, daca nu ai alta treaba nu ai decat!
era vorba sa se faca totul for free
, daca era vorba de bani era foarte usor sa se stranga in parcare 2-3 "reisari" si sa faca un contract cu o firma si gata treaba.

cat despre
"stai in banca ta, ca imi cumpar domenii si hosting in loc de after shave"
stai relaxat ca imi iau din amandoua!


"deocamdata eram primul si unicul sustinator al acestei idei. Si era mai bine sa faceti ceva despre toate japonezele"


asa ma gandeam si eu . stai relaxat ca nu e niciun stres. omul a vrut sa vada daca subiectul prezinta interes!

si in plus, hostingul aduce o obligatie financiara lunara, ceea ce este putin probabil sa fie suportata de cei ale caror masini ar fi, teoretic, prezentate.

Last edited by Dany.bilan628; 14-10-09 at 17:49.
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -