Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-08, 13:24   #16
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sticla proiectoare....

Quote:
Originally Posted by i0_nu_tz View Post
am cumparat proiectoru cu totu...m-a costat 70 RON ... e magazinu ala din cladire....e primu din cladire cum intri in targ ....
ai vre un post fara "..."
STREET is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 15:04   #17
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: Sticla proiectoare....

deci tot mai bine e sa te duci sa vezi ce cumperi . Iar la bani se ajunge tot pe acolo, daca nu la mai mult in unele cazuri. Chiar daca sunt mai ieftine orice comanda atrage si taxa de transport deci...? )

te rog foloseste si alte semne de punctuatie, nu numai "...". Si te mai rog sa nu mai prescurtezi cuvintele, ca pe mess.

Last edited by Geo_ZGA; 23-09-08 at 08:30.
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 22:13   #18
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Sticla proiectoare....

Posibil, insa ultima factura pe care le-am achitat-o in valoare de 738ron este o dovada in plus ca mie imi place sa lucrez cu aceasta firma. Si pt. a va dovedi ca oamenii sunt corecti, in alta factura am comandat fise bujii si cineva de acolo m-a sunat si m-a intrebatce fel de Cielo am: Koreean sau ,,de Craiova" pt. ca cica nu-s aceleasi fise. Altii trimite-au ce le pica la indemana numai sa iese banu'.

Si eu fac altfel: Nu ma obosesc sa caut preturi si produse pe site-ul lor. Pur si simplu, ii intreb pe mail daca au piesele care-mi trebuiesc si cat costa. Cel putin, in acest mod nu ma trezesc cu surprize si am preturi mult mai ieftine, de aceeasi calitate, decat la orice magazin din orasul meu.
__________________
Chevrolet V210
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-08, 17:37   #19
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: Sticla proiectoare....

cred ca o sa vand proiectorul de pe stanga si sa il inlocuiesc cu unul nou.....motivul fiind ca se vede diferenta intre ele...si nu da bine...proiectorul este montat pe masina in stare de functionare...daca e cineva din bucuresti intersat...sa ma anunte....
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 08:00   #20
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: Sticla proiectoare....

am luat si eu 2 proiectoare de cielo de la autokarma si sunt fake. 1 nu se potrivesc la prindere(le-am prins doar intr-un surub din doua,2.capacul din spate nu inchide etans si se aburesc,3.clemele ornamentului s-au spart pentru ca este dintr-un plastic mizer si casant. Am dat 110ron 2 proiectoare.
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 08:26   #21
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Sticla proiectoare....

Baieti si eu am luat anul trecut de la Iasi (mai multe piese) printre care si doua proiectoare si am fost cat de cat multumit. Au fost ok, nu s-au aburit, s-au potrivit si bat cum trebuie DAR pacat ca in Romania iti este dupa cum ai noroc. Eu pot sa zic ca am avut un oarecare noroc cu proiectoarele ca nu am avut probleme cu ele (am avut cu alta piesa si dupa vreo 2 zile de cearta cu ei mi-au trimis piesa cum trebuie dar o dau in offtopic si nu are rost).
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 08:53   #22
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Sticla proiectoare....

proiectoarele si mie mi se aburesc, pacat ca am dat banii
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 10:09   #23
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Sticla proiectoare....

Pana la urma se mai stie unde gasim sticla de proiectoare in Bucuresti? Si la preturi mai normale... si, cel mai important, sa fie buna, eventual chiar originala, daca mai exista asa ceva
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 13:10   #24
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Sticla proiectoare....

Singurul loc din Bucuresti, pe care-l stiu eu, de unde se poate lua ,,sticla" de proiectoare este de la baiatu' care are thread pe forum. Eu alt loc nu mai stiu (asta daca eliminam dezmembrarile).
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 14:05   #25
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Sticla proiectoare....

Ce user are? Ca sa nu mai stau sa caut tot forumul discutii despre "sticle"
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 15:05   #26
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Sticla proiectoare....

Este pe topicul de vanzari Faruri, Lumini, si parca are userul mayer_marius. Nu mai stiu sigur. Daca nu gasesti pana ajung acasa o sa-ti dau link-ul pe PM.

LE: hai ca l-am gasit...uite link-ul: https://forum.4tuning.ro/460-faruri-stopuri-lumini-leduri/58748-vand-geamuri-clare-pt-faruri-proiectoare-bmw.html

Last edited by B-64-KTL; 14-01-09 at 15:08.
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 07:20   #27
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: Sticla proiectoare....

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
Este pe topicul de vanzari Faruri, Lumini, si parca are userul mayer_marius. Nu mai stiu sigur. Daca nu gasesti pana ajung acasa o sa-ti dau link-ul pe PM.

LE: hai ca l-am gasit...uite link-ul: https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=58748
da,el este.Am luat anul trecut de la el pentru proiectoare la un e30.Sunt bune dar...sunt din plastic.Se vede foarte bine cu geam clar de la el daca pui xenon,dar este posibil ca fara striatiile acelea ca de pe geam sa se vada fix ca o lanterna.Asa am patit la e30 si aveam si lupa in proiector. Cere 70 ron per set.
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 06:52   #28
db 21 kat

Stage 4
 
db 21 kat's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 190
Default Re: Sticla proiectoare....

salut!si la ce pret te-ai gandit sa il vinzi? k am si eu geamul de la proiector fisurat si m-ar interesa.
db 21 kat is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 10:14   #29
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: Sticla proiectoare....

daca te referi la mine...nu il mai vand pentru ca l-am desfacut si am scos tablita aia din el si acum se vad la fel deci nu se mai vinde de mult
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -