Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-09, 06:32   #1
db 21 kat

Stage 4
 
db 21 kat's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 190
Default Cum se face o toba de inox?

salutare! are cineva idee cum se face o toba din inox?p langa tabla ce imi mai trebuie?
db 21 kat is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 11:30   #2
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: cum se face o toba de inox?

ce calitate/grosime de tabla ai disponibil ?
pt ce masina toba ?
pune o poza cu toba p care vrei sa o copiezi , inlocuiesti.
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 12:19   #3
laurentiu NT

Stage 4
 
laurentiu NT's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 247
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum se face o toba de inox?

Pe langa tabla iti trebuie un sudor bun care stie sa sudeze in argon,o masinarie care sa roluiasca tabla si bani.Parerea mea este ca de cat sa te chinui si sa nu-ti iasa cum trebuie ,mai bine iti cumperi una noua.Preturile sunt undeva de la 110ron in sus in functie de calitate si de pretentii.
__________________
Seat Leon 1M 1.4 16V Stella 2002
Ex: Daewoo Cielo hatchback

Last edited by laurentiu NT; 26-04-09 at 12:21.
laurentiu NT is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 13:02   #4
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: cum se face o toba de inox?

hmm...voi vorbiti serios?
) Doamne...de unde le scoateti frate.
O finala Magnaflow INOX NU TABLA e in jur de 100E...chiar crezi ca iti va face cineva tie o finala mai frumoasa sau durabila decat ce au baietii aia in catalog? in cel mai bun caz o sa iasa un mare caca urat si cu tips din targ...
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:13   #5
db 21 kat

Stage 4
 
db 21 kat's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 190
Default

am eu o bucata de tabla de inox,sudor am, sitele alea mi-ar trebui, sau eu stiu ce are prin interior.si sa o fac dupa cea originala .
toba vreau sa o fac pentru un cielo

alea din comert la 150 ron sunt nasoale, ca am vazut una la un prieten si doar tipsul e din inox,restu e tabla nichelata.asa da k o fac la atelier la baietii aia o fac cum vreau eu cu vreo 30ron

Last edited by Snapy_xxl; 30-04-09 at 15:17.
db 21 kat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -